اولاف پالمه پس از پیروزی در انتخابات در ماه سپتامبر سال 1982.

عکس: bertil اریکسون/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

استکهلم—34 ساله در تحقیقات مربوط به قتل نخست وزیر سوئد اولاف پالمه در حال حاضر بسته دادستان گفت. اما رمز و راز اطراف آن یکی از پس از جنگ در اروپا برجسته ترین سیاسی قتل به احتمال زیاد تحمل با توجه به این که تنها مظنون مرده است.

حل نشده و جنایت تا به حال باعث ده ها تن از تئوری های توطئه و اسیر ذهن نویسندگان و فیلمسازان آن را در اروپا آویز برای عکسبرداری از رئیس جمهور جان اف کندی.

مقامات سوئد در نظر گرفته آفریقای جنوبی هوش افسران کردی و تروریست ها به عنوان عاملان بالقوه در طول سال. اما در روز چهارشنبه دادستان اعلام کرد که آقای پالمه که در خدمت دو بار به عنوان نخست وزیر بود به ضرب گلوله کشته در یک خیابان استکهلم در مقابل همسر او توسط یک مرد که دچار اعتیاد به الکل.

آقای پالمه رفاه سیاست های بین المللی تعامل به عنوان واسطه درگیری و انتقاد از استعمار ساخته شده او را محبوب اما همچنین پلاریزه رقم فراتر از سوئد. انتقاد خود را از مداخله آمریکا در ویتنام—او در مقایسه با بمب مبارزات به جنایات نازی ها به رهبری به واشنگتن انجماد روابط با سوئد برای بیش از یک سال و در سال 1972 است.

مشکوک قاتل یک طراح گرافیک به نام استیگ Engstrøm شد و در ابتدا به عنوان یک شاهد و شناخته شده به عنوان Skandia مرد چون او مشغول به کار برای یک شرکت بیمه از این نام. او با خودکشی در سال 2000 در سن 66 پس از پروب بسته شده است بدون محاکمه.

جمعیت جمع آوری شده در استکهلم در سال 1986 به دیدن آقای پالمه را تابوت گرفته شده به خاک سپرده شود.

عکس: -/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

رئیس دادستان Krister Petersson گفت به اعتقاد او آقای Engstrøm به تنهایی عمل کرده اما نمی رد کردن این احتمال که او بخشی از یک توطئه گسترده تر.

“من درک می کنم که تئوری های توطئه های مختلف را حفظ خواهد کرد در گردش نیز پس از این, اما ما نسبتا قانع در نتیجه گیری ما” آقای Petersson گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه.

آقای Petersson در مقایسه با تحقیقات—که مورد بررسی قرار 23,000 آگهی و مصاحبه 10,000 مظنون 134 از آنها اعتراف به قتل به پروب به کندی ترور و سقوط در پرواز 103 پان آمریکن بر Lockerbie, اسکاتلند.

در شب Feb. 28, 1986 آقای پالمه تا به حال فقط یک استکهلم سینما با همسرش, Lisbet. به عنوان آنها اغلب به آنها داده بود و خود را نگهبان شب ، زن و شوهر بودند پیاده روی صفحه اصلی به سمت شهر قدیمی شهر که یک مهاجم با نزدیک شدن به آنها از پشت و اخراج دو عکس. یک کشته و آقای پالمه فورا در حالی که دیگر قرق خانم پالمه.

قاتل پس زد و با وجود چند شاهد این حمله بود هرگز گرفتار شده است.

آقای Engstrøm مظنون مشغول به کار در یک دفتر در نزدیکی صحنه جرم و گزارش خود را به عنوان یک شاهد برای هر دو رسانه و پلیس بلافاصله پس از آن.

“از آنجا که Stig Engstrøm مرده است من را نمی تواند اتهام و یا برگزاری بازجویی. من را انتخاب کنید به تحقیقات” دادستان گفت.

در تخمگذاری پرونده آقای Engstrøm دادستان گفت که او حامل یک کیسه کوچک و با پوشیدن یک کلاه, عینک و کت بلند که همه همسان توضیحات داده شده توسط شاهد.

او همچنین نقل مکان کرد و در محافل بودند که بسیار مهم از آقای پالمه را سیاست با توجه به دادستان. به عنوان یک عضو سابق نظامی که متعلق به یک باشگاه تیراندازی او استفاده می شود به حمل سلاح است.

نوشتن به Dominic, سفت, در dominic.chopping@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de