حسن روحانی رئیس جمهور ایران در حال سخنرانی در جلسه هیئت دولت در تهران در روز چهارشنبه.

عکس: دفتر ریاست جمهوری/جزوه/شاتر

مقامات ایرانی گفت: آنها در حال بررسی یک انفجار در ساعات اولیه روز شنبه در وزارت دفاع در مرکز شرق تهران و در نزدیکی یک سایت است که بسیار مهم برای ایران در توسعه موشک و مهمات.

ایران وزارت دفاع گفت که این انفجار ناشی از یک انفجار در یک صنعتي مخزن گاز در یک منطقه غیر نظامی از Parchin. آتش تحت کنترل در آورد و این انفجار باعث تلفات سخنگوی وزارت داود عبدی گفت: در تلویزیون دولتی.

تایید نشده فیلم در رسانه های اجتماعی شات از آپارتمان ها در تهران نشان داد یک رنگ نارنجی روشن نور در آسمان ظاهرا بیش از شرق تهران به دنبال یک پر از دود.

این Parchin پایگاه نظامی است که یک مجموعه بزرگ اختصاص داده شده به توسعه و تولید موشک و مهمات و شامل چندین تست سایت. آن بحث برانگیز است چرا که ادعا می کند از جمله از اسرائیل و سازمان های غیر انتفاعی موسسه علوم و امنیت بین المللی که Parchin حداقل تا سال 2004 مورد استفاده قرار گرفت برای آزمایش بر روی مواد منفجره است که می تواند در سلاح های هسته ای. دولت ایران با رد این ادعا است.

محل دقیق این انفجار می تواند فورا نمی توان به طور مستقل تایید نشده است. یکی دیگر از سایت نظامی این خجیر موشک های پایه نیز واقع شده در منطقه به طور کلی از انفجار.

روز جمعه انفجار است به احتمال زیاد به منظور بالا بردن سوال در مورد این که آیا این حادثه یک تصادف بود یا خرابکاری.

ایران در گذشته اسرائیل را متهم کرد که با هدف قرار دادن امکانات آن است. بین سال های 2010 و 2012 چهار دانشمندان در حال کار بر روی برنامه هسته ای ایران ترور شد. ایران اسرائیل را متهم کرد که همدستی در قتل. اسرائیل نمی پاسخ به این اتهامات.

اخیرا مقامات ایرانی در ماه مه گفت: هکرها آسیب دیده بود تعداد کمی از کامپیوتر در یک حمله سایبری موفق در بندر بندر عباس. به اتهام تلاش به دنبال یک حمله سایبری در مارس اسرائیل را در سیستم های آب که ایران مظنون به سازماندهی.

در سال 2011 یک انفجار بزرگ تخریب گسترده بخش هایی از Bidganeh آرسنال در یک پایگاه موشکی در حدود 30 کیلومتری غرب پایتخت, کشته شدن 17 نفر از اعضای سپاه پاسداران از جمله حسن مقدم ترین شکل مرکزی در توسعه برنامه موشکی ایران. تهران ادعا کرد که این انفجار یک حادثه بود و نمی شامل خرابکاری توسط قدرت های خارجی.

این انفجار در یک زمان می آید از کم اعتماد عمومی به دولت ایران و سپاه پاسداران.

در ماه ژانویه مقامات ایرانی در ابتدا گفت که سقوط از اوکراین مسافر از خارج از تهران بود ناشی از آتش سوزی در یک موتور است که تا به حال ساخته شده و خلبان از دست دادن کنترل هواپیما. پس از سه روز پاسداران اعتراف به داشتن این هواپیما را اشتباه.

این انفجار می آید که ایران درگیر تمدید جنجال بر سر برنامه هسته ای آن بود که محدود با 2015 بین المللی ایران است که همچنین به سازمان ملل متحد اتمی آژانس دسترسی به Parchin و سایت های دیگر. پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت انصراف از معامله در سال 2018 ایران گفت: این دیگر به رعایت محدودیت های تعیین شده در قرارداد.

عضو متحده از سازمان ملل متحد اتمی آژانس مدیره رای دادند در اوایل این ماه به محکوم کردن ایران به عدم همکاری با پروب آن تهران فعالیت های هسته ای ایران, برای اولین بار چنین قطعنامه از سال 2012.

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de