یک عکس منتشر شده از پنج شنبه توسط مقامات ایرانی نشان می دهد که یک ساختمان پس از آن آسیب دیده بود توسط یک آتش سوزی در نطنز اورانیوم غنی سازی تسهیلات.

عکس: آسوشیتد پرس

مقامات ایرانی گفت: آنها در حال بررسی انفجار روز پنج شنبه در این کشور اصلی تاسیسات هسته ای که باعث آسیب به ساختمان شناسایی شده توسط کارشناسان به عنوان پیشرفته سانتریفیوژ کارخانه مونتاژ.

انفجار در نطنز—که در خانه های بزرگ ایران غنی سازی اورانیوم تسهیلات—رخ داده است در ساعات اولیه روز و آتش به یک ساختمان که حاوی هیچ مواد هسته ای به گفته مقامات ایرانی که بازدید سایت. ساختمان آسیب دیده بود اما هیچ تلفات وجود دارد, مقامات گفت. به گفته کارشناسان خرابکاری امکان بود.

“کارشناسان در حال بررسی علت این حادثه و همچنین ابعاد آن” بهروز Kamalvandi سخنگوی اتمی ایران به آژانس گفته تلویزیون دولتی در طول سفر به نطنز برخی از 180 مایل در جنوب تهران.

آقای Kamalvandi وجود دارد گفت: هیچ وقفه به فعالیت های غنی سازی که در حال انجام زیرزمینی توصیف ساختمان های آسیب دیده به عنوان یک ریختن واقع در احمدی روشن پیچیده است.

“پس نه وجود دارد هر نوع از مواد هسته ای در این ریختن هیچ آلودگی با وجود شایعات و تبلیغات از رسانه های مخالف دولت گفت: احتمال دارد با اشاره به گزارش آنلاین از آلودگی ممکن است.

قبلا در این روز مردم ایران در انرژی اتمی, علی اکبر صالحی در بازدید از این سایت. یک سخنگوی سازمان ملل به آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که در تماس با مقامات ایرانی بیش از این حادثه برای تعیین اینکه آیا آن خواهد بود قادر به ادامه آن کار نظارت در سایت.

انفجار در نطنز دومین حادثه را در محل های حساس سایت در ایران در هفته گذشته. یک انفجار رخ داده در وزارت دفاع در مرکز شرق تهران جمعه گذشته در نزدیکی یک سایت نظامی است که مهم ایران برای توسعه موشک و مهمات. وزارت منسوب انفجار به صنعتی مخزن گاز در یک منطقه غیر نظامی از Parchin.

در حالی که مقامات ایرانی بازی کردن هر گونه پیشنهاد از خرابکاری وجود دارد و شواهد آن رخ داده بود این کشور به تاسیسات هسته ای ایران از جمله نطنز شده اند هدف از عملیات در گذشته است.

آمریکا و اسرائیل را با موفقیت به هدف برنامه هسته ای ایران در گذشته, از بین بردن سانتریفیوژ نفوذ به سیستم های کامپیوتری و اخلال غنی سازی در نطنز از طریق تکنولوژی بالا خرابکاری سایبر پروژه شناخته شده به عنوان استاکس نت که توسعه یافته توسط آژانس اطلاعات مرکزی در رابطه با دولت اسرائیل و دیگر سازمان های ایالات متحده آمریکا.

اسرائیل همچنین اعتقاد بر این بود که به پشت یک کمپین ترور دانشمندان ایران کار بر روی برنامه هسته ای ایران در اوایل 2010s.

Ramezanali فردوسی Badi, فرماندار نطنز در روز پنج شنبه را رد کرد و گمانه زنی در مورد حمله به سایت به عنوان “کاملا بی اساس” در دیدگاه منتشر شده توسط دانشجو خبرگزاری ایسنا.

دیوید آلبرایت سابق بازرسان که رئيس جمهور از موسسه علوم و امنیت بین المللی در واشنگتن گفت: آتش سوزی در نطنز رخ داده در ساختمان سازمان خود را شناسایی کرده اند به عنوان پیشرفته سانتریفیوژ مونتاژ کارخانه در سال 2017. او گفت: بازرسان آژانس را برای بازدید از سایت و مقامات ایرانی داده بود و مردم تورهای سایت.

آقای آلبرایت گفت به اعتقاد او این سایت بود حداقل بخشی از عملیاتی است. در حالی که تصاویر پیشنهاد انفجار را جدی ساختاری آسیب به ساختمان آن ممکن است رخ داده در منطقه مسکن دیزل ژنراتور به جای مونتاژ در منطقه با توجه به موسسه.

این ساختمان یکی از تعدادی از aboveground امکانات نارسایی نطنز سایت مرتبط با هسته ای کار می کنند. با توجه به این سایت اهمیت به تولید سانتریفیوژ پیشرفته گفت: این آتش ممکن است خرابکاری.

تحت توافق هسته ای ایران اجازه ادامه غنی سازی اورانیوم به نمرات پایین در نطنز. آن را نیز مجاز به انجام یک مقدار بسیار کمی از کار تحقیقاتی در پیشرفته تر سانتریفیوژ اما با گذشت زمان آن را رایگان به مقیاس است که کار است.

با این حال با تصمیم ایالات متحده برای خروج از 2015 چند جانبه با ایران در سال 2018 ایران کوچک پشت انطباق آن با توافق و اعلام کرده است گسترش بزرگ در کار خود بیشتر سانتریفیوژ پیشرفته است که می تواند به غنی سازی اورانیوم ،

اما کارشناسان می گویند که کار به احتمال زیاد پیشرفته به آرامی. ایران در زمان سال به تولید قابل اجرا IR-1 سانتریفیوژ یکی از اساسی ترین نوع دستگاه که در اروپا و آمریکا از چند دهه پیش.

نوشتن به لورنس نورمن در laurence.norman@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de