یک مرد نشان داد حمایت 30 ژوئن در New Delhi در هند ممنوعیت از برنامه های چینی.

عکس: الطاف قادری/آسوشیتد پرس

دهلی نو—هند در نظر دارد ممنوعیت آن در برنامه های چینی را نشان می دهد تمایل خود را به از بین بردن مهم اقتصادی ارتباط بین دو کشور به فشار پکن به عقب نشینی در مرز اختلاف هندی مقامات و تحلیلگران می گویند.

اما بیشتر گام به عقب ادغام اقتصادی خواهد بود حداقل به عنوان دردناک برای هند و چین است.

روابط اقتصادی بین هند و چین افزایش یافته است به طور قابل توجهی بیش از پنج سال گذشته به خصوص در صنایع. میلیاردها دلار بیشتر در تجارت, سرمایه گذاری مستقیم و ادغام در حال حاضر جریان بین آنها در هر سال. مقامات دولتی و تحلیلگران می گویند دهلی نو آماده است برای ادامه کشف که همکاری برای بهبود موقعیت خود در مرز اختلاف پس از 20 سربازان هندی کشته شدند ماه گذشته دست به دست مبارزه با نیروهای نظامی در هیمالیا.

کسب و کار پررونق

هند-واردات از چین شده اند صعودی.

هند تجارت با چین

80 دلار

میلیارد

60

واردات

40

کسری تجاری

20

صادرات

0

FY2002

’05

’10

’15

’20

توجه داشته باشید: سال مالی 31 مارس به پایان می رسد.

منبع: هند و وزارت تجارت و صنعت

با هند outspent و outflanked توسط چین, نظامی, اقتصادی, اقدامات تلافی جویانه است که یکی از آن چند ابزار در دسترس است. بستن برنامه های چینی در هند با استناد به امنیت سایبر نگرانی نیست بزرگترین سلاح در دهلی نو اقتصادی آرسنال تحلیلگران می گویند. هند می تواند اضافه کردن تعرفه واردات و محدودیت در چین سرمایه گذاری و کسب و کار در هند, اما آن را باید مایل به گرفتن یک آمار اقتصادی در زمانی که اقتصاد آن در حال حاضر قرارداد.

“هنگامی که شما [news] تصاویر از سرخپوستان پرتاب خود چینی تلویزیون از ویندوز خود را من فکر می کنم این یک شاخص دقیق از آنچه می خواهد دولت خود را به انجام” گفت: Michael زندگی زیبا معاون مدیر آسیا برنامه در مرکز ویلسون در واشنگتن است. “اما بیشتر هند در تلاش برای سفت کردن پیچ بیشتر احتمال دارد از آن می تواند بیشتر punished از چین است.”

هند یکی از بزرگترین بازارهای بین المللی برای برنامه های چینی. 59 برنامه های آن ممنوع—از جمله ByteDance Ltd. s تصویری برنامه Infinite و Tencent Holdings Ltd. s WeChat پیام پلت فرم—را به دست آورد 4.9 میلیارد محبوبیت در هند از جمله 750 میلیون تا کنون در این سال با توجه به سنسور برج. اما آنها به طور کلی نمی عمده درآمد ژنراتور برای خود چینی سازان.

آن است که در زمینه تجارت و سرمایه گذاری که هر دو کشور هند و چین هستند که بیشتر وابسته به شرکت. تجارت دو جانبه بین دو کشور تقریبا دو برابر در 10 سال گذشته به بالای 80 میلیارد دلار بیشتر است که محصولات چینی از ورود به هند است.

در حالی که دولت اعداد در چین سرمایه گذاری مستقیم خارجی در هند نشان می دهد حدود 2.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری بیش از دهه گذشته این مقدار به احتمال زیاد بسیار بالاتر به عنوان چهره رسمی نمی گرفتن پول چینی روت از طریق کشورهای دیگر گفت: آوریل موسسه بروکینگز مقاله در هند رشد وابستگی به چین است.

یادبود برگزار شد در احمدآباد در تاریخ 26 ژوئن به افتخار سربازان هندی کشته شده در مرز درگیری با نیروهای. هند تلاش در اقتصادی تلافی می تواند اضافه کردن به آن گلایه در داخل کشور.

عکس: سام panthaky/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

چینی سرمایه گذاری مستقیم و سرمایه گذاری برنامه ریزی شده است که بالاتر از 25 میلیارد دلار, مقاله برآورد شده است. همچنین گفت: هند تبدیل شده است بیش از حد متکی بر واردات و سرمایه گذاری چین در صنایع کلیدی از جمله ارتباطات و دارو و زیرساخت ها است.

“این آسان نخواهد بود برای هند یک شبه به توقف واردات تجهیزات نیروگاه های برق, مخابرات, تجهیزات و مواد فعال دارویی” گفت: Ananth کریشنان نویسنده این گزارش است. “این ساختاری وابستگی است.”

در حالی که هند خودداری کرده است به عنوان بخشی از چین زیرساخت های جهانی شبکه های کمربند و جاده ابتکار آن را پیدا کرده است اقتصاد خود را به طور فزاینده ای در هم تنیده با چین را هر چند در مقیاس بسیار کوچکتر از برخی از همسایگان آن است که بخشی از این طرح از جمله پاکستان و سریلانکا است.

بمبئی فکر می کنم تانک دروازه خانه رفته است تا آنجا که به می گویند هند است که در حال حاضر عملکرد بخشی از چین “مجازی کمربند و جاده” با تشکر برای افزایش تجارت و سرمایه گذاری کرد. تخمین می زند که 18 از هند را 30 تک شاخ—startups به ارزش 1 میلیارد دلار یا بیشتر—که برخی از چینی مالکیت. گروه Alibaba است صاحب سهم بزرگی در هند پرداخت موبایل رهبر Paytm برای مثال در حالی که Tencent صاحب یک خطر بزرگ در هند بزرگترین سوار-نقطه شرکت Ola.

گوشی های هوشمند یکی دیگر از منطقه که در آن شرکت های چینی را با عجله به هند بیش از پنج سال گذشته است. شرکت های چینی را آواره دیگران را بیش از بیش از 80 ٪ از بازار در این سال از 18 درصد در سال 2015 با توجه به قرابت پژوهش است. برای اطمینان بیشتر گوشی های مقرون به صرفه برای کسانی که مشتریان جدید به شرکت های چینی به سرمایه گذاری میلیاردها دلار در امکانات جدید در سراسر هند است.

اگر بن بست در مرز نیست, سرد, هند ممکن است وسوسه به هدف همه این جدید تجارت و سرمایه گذاری ارتباط به چین گفت: Sreeram Chaulia دین در O. P. لیورپول جهانی دانشگاه امور بین الملل در سونیپات هند.

“وجود خواهد داشت یک فارغ التحصیل گام به گام تجارت جنگ پس از جنگ سرمایه گذاری بیش از حد” اگر تنش نیست, کاهش, او گفت:. “چین نمی توانید انتظار دسترسی آزادانه به هند گسترده بازار و سود حاصل از آن در صورتی که چینی نظامی همچنان ارتکاب تهاجم و اعمال خشونت آمیز علیه ارتش هند.”

اقتصادی مرحله نهایی مسابقات با جهان و دومین اقتصاد به اضافه هند اقتصادی. مانند بسیاری از اقتصاد هند شده است ضربه سخت ترس و محدودیت های متصل به نبرد در برابر coronavirus. اقتصاد آن کند بود به 11 سال اخیر و حتی قبل از همه گیر ضربه زدن به منطقه. در این سال هند انتظار می رود که اقتصاد کوچک برای اولین بار در دهه.

اقتصاددانان و مدیران اجرایی می گویند که اقتصاد هند—سوم-بزرگترین در آسیا نیاز به باز کردن بیشتر نیست و بسته به بازگشت به بالا رشد مورد نیاز برای ایجاد شغل برای جمعیت عظیم آن.

“تصمیم گیری های اقتصادی باید محور عمل گرایی و عملی مورد توجه است. این اشتباه تماس برای تحریم محصولات چینی گفت:” Mohit singla sv (sv) رئیس در توسعه تجارت شورای هند است. “ما بسیاری از صنایع که بستگی چینی واردات است.”

چین به نام هند برنامه ممنوعیت ناعادلانه و گفت: برنامه های چینی نیست یک تهدید امنیتی. چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian روز سه شنبه گفت که پکن بسیار نگران در مورد هند حرکت می کند.

“عملی همکاری بین چین و هند دو طرف سودمند است و برنده و هر انسان ساخته آسیب به الگوهای است که در واقع نه در خط با هند منافع خود,” او گفت:.

دولت هند مقامات می گویند آنها با وزن گزینه های خود را, اما تجارت با چین نمی تواند به حالت عادی بازگشت تا اعتماد تعمیر.

در ماه های اخیر مقامات هندی را نقل مکان کرد به یک سری از اقدامات اقتصادی علیه پکن از جمله اضافه کردن یک لایه جدید از تایید برای خرید از چین و دیگر کشورهای هم مرز با هند افزایش تعرفه ها در سال 89 محصولات چینی و محدود کردن خرید های مخابراتی-تجهیزات شبکه از چین است.

“اگر اعتماد ساخته شده بین دو کشور و کسب و کار خود را وجود دارد می تواند یک امکان بیشتر همکاری” گفت: یک مقام دولتی. “اما با بی اعتمادی و تهدید جاسوسی و نقض امنیت داده ها وجود دارد نمی تواند.”

نوشتن به اریک الگوریتم بلمن در eric.bellman@wsj.com و راجش روی در rajesh.roy@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de