"خمیر دیوانه"؟ استفاده از شرکت های مشاوره خصوصی که توسط مجلس سنا متلاشی شده اند (VIDEO) - RT به زبان فرانسه

[ad_1]

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 29 دی 1400
[ad_1]

مقامات مک کینزی که از سوی دولت برای کمپین واکسن درخواست شده بود، توسط کمیته تحقیق سنا شنیده شد. او توضیحی برای کارش که چند صد هزار یورو بود، خواست.

مطالعه «تأثیر فزاینده شرکت‌های مشاوره خصوصی بر سیاست‌های عمومی» هدف کمیسیون تحقیقی است که توسط سنا به درخواست یک شهروند و دوستدار محیط‌زیست از گروه کمونیست جمهوری‌خواه تشکیل شده است. کمیته به ریاست آرنو بازن (Les Républicains)، با گزارشگر کمونیست، الیان آساسی، در 18 ژانویه به توماس لندن و کریم تاجدین، دستیاران مدیران مک کینزی رسیدگی کرد. این شرکت مشاوره در طول راه اندازی کمپین واکسیناسیون در اوایل سال 2021 کانون توجه قرار گرفت بر نقطه فاش کرده است که از دولت و اداره کل بهداشت برای هزینه تخمینی 2 میلیون یورو در ماه حمایت کرده است.

سناتورها از این دو مقام چند سوال پرسیدند، از جمله ماهیت کار مک کینزی برای صدها هزار یورو، و همچنین نزدیکی کابینه به اکثریت فعلی.

همانطور که سنای عمومی خاطرنشان می کند، "جلسه سوگند تحت بهترین حمایت آغاز نشد": رئیس جمهور آرنو بازن از شرکت خواست تا یک پرسشنامه ناقص را به کمیته برگرداند و اطلاع داد که سه سال فعالیت در حالی که سناتورها خواستار سابقه بیشتر بودند. بیش از ده سال کریم تاجدین، رئیس بخش دولتی مک کینزی در فرانسه، با یادآوری اینکه حضور این شرکت در ادارات دولتی قدیمی بود، گفت: به ویژه در سال 1947، وزارت دارایی را در اجرای طرح مارشال همراهی کردیم. اخیراً، مک کینزی در سال 2008 و 2010 در کمیسیون آزادی رشد فرانسه به ریاست ژاک آتالی مداخله کرد.

در رابطه با کمپین واکسیناسیون، رئیس بخش بهداشت عمومی مک کینزی فرانسه، توماس لندن، اطمینان داد که مشاوران "در تعریف استراتژی واکسیناسیون به این صورت" جایگزین مقامات دولتی نمی شوند و خود را به تدارکات و هماهنگی متخصصان در این زمینه محدود می کنند. بنابراین، حمایت موقتی که باعث تسریع شروع آهسته واکسیناسیون انبوه می شود. معاون مدیر گفت: ما بسیار مفتخر بودیم که در این کمپین شرکت کردیم و به دستیابی به نتایج بلندپروازانه کمک کردیم.

اما مک‌کینزی ماموریت‌های زیادی را انجام داده است، از جمله، از ژانویه 2021، ایجاد "برج کنترل استراتژیک" در بهداشت عمومی فرانسه، به مبلغ 605000 یورو. در پاسخ به درخواست آرنو بازن برای شفاف سازی در مورد این پل، توماس لندن از نیاز به حمایت از "کار هماهنگی بسیار فشرده" صحبت کرد. در جلسه قبلی، مدیر کل بهداشت عمومی فرانسه قبلاً اشاره کرد که تعداد کل خدمات متخصص خصوصی در سال 2020 2.8 میلیون یورو و در سال 2021 حدود 5 میلیون یورو بود. در مقابل 635000 یورو در سال 2019 و 720000 یورو در سال 2018.

آیا می توانید به ما بگویید که این مأموریت به چه چیزی منجر شد؟

سناتور LR همچنین در مورد نقش "افسر رابط" مک کینزی که به وزارت بهداشت و سلامت عمومی فرانسه داده شده بود، این بار به مبلغ 170000 یورو تعجب کرد. گزارشگر Eliane Assassi افزود: "آیا فکر نمی کنید که در دولت ما کارمندان دولتی وجود دارند که بتوانند این ماموریت را انجام دهند؟" به گفته توماس لندن، این مامور در "زمینه تنش" در دولت مفید بود، که در آن کابینه او "به طور سیستماتیک برای توسعه مهارت ها کار می کند."

این سناتور کمونیست همچنین به دو مأموریت دیگر که توسط کابینه خارج از بخش بهداشت و درمان انجام شده است، اشاره کرد که هر بار با دقت بر میزان آن پافشاری می‌کرد. شروع با قراردادی به مبلغ 500000 یورو با هدف "ارزیابی توسعه حرفه معلمی". الیان اساسی قبل از اینکه مستقیماً بپرسد، گفت: «شما به ما گفته‌اید که ارزش افزوده شما انجام تخصص در موضوعات پیچیده است.» کریم تاجدین خاطرنشان کرد که مک کینزی به درخواست وزارت آموزش ملی پاسخ داده است و او در سازماندهی سمیناری که در فوریه 2021 برگزار می شود، ریاست بین بخشی برای تحول اجتماعی را همراهی کرده است. کریم تاجدین با تا حدودی لکنت توضیح داد و توضیح داد که این شرکت بیست سال است که «مطالعات تطبیقی ​​سیستم‌های آموزشی در اروپا» را انجام می‌دهد. Eliane Assassin با توجه به "مقدار قابل توجهی" که توسط مقامات دولتی انجام شده است، گفت: "این یک پاسخ کمی نادرست است."

یکی دیگر از خدمات ذکر شده توسط گزارشگر: حمایت از آماده سازی اصلاحات بازنشستگی بالقوه در سال 2019 - که در سال 2020 رها شد - با صندوق بیمه بازنشستگی کشوری، این بار به مبلغ 920000 یورو. او پرسید: نقش مک کینزی دقیقا چه بود؟ توماس لندن گفت: «این امکان شناسایی تعدادی از تعدیل‌ها را در سازمان، جدای از آماده‌سازی برای اصلاحات فراهم کرده است». کریم تاجدین به جای دفاع، به این نکته اشاره کرد که قیمت هایی که برای حوزه عمومی در نظر گرفته می شود به طور متوسط ​​«حدود 15 تا 30 درصد کمتر» از قیمت هایی است که برای مشتریان خصوصی در نظر گرفته می شود. و برای کاهش ادعاهای تضاد منافع، معاون مدیر عامل اطمینان داد که ارتباط بین بخش دولتی و خصوصی بسیار محدود است: "از 600 کارمند، تنها 7 نفر بیش از دو سال سابقه کار در بخش دولتی دارند." .

رابطه با اکثریت فعلی؟

مقامات کابینه در پایان دوران محکومیت خود قرار نداشتند، ناتالی گول، سناتور میانه‌روی اورن، سپس از آنها در مورد روابط مک کینزی با اکثریت ماکرونیست و دخالت «حدود بیست کارمند» در کمپین انتخاباتی امانوئل مکرون در سال 2017 سؤال کرد. سناتور با اشاره به پیوندهای بسیار قوی بین کابینه شما و کمپین ریاست جمهوری گفت: ارائه دهندگان خدمات توسعه وب سایت ممکن را مقایسه کنید. در هیئت مدیره اعتماد مغز او که خود را "مترقی" توصیف می کند و تا سال 2016 دبیرکلش لوران سنت مارتین بود که اکنون گزارشگر کلی کمیته مالی مجمع است.

کریم تاجدین با اشاره به تعهداتی که در «ثبت فردی» قرار می گیرند و نمی توانند «به هیچ وجه از منابع جمعی کسب و کار استفاده کنند»، گفت: ما به افراد یا احزاب سیاسی خدمت نمی کنیم، این در اساسنامه ما ممنوع است. با این حال، او اعتراف کرد که «فعالیت‌های کاملاً شخصی با ماهیت سیاسی» انجام داده است و از آدرس ایمیل حرفه‌ای خود برای برقراری ارتباط با تیم کمپین امانوئل ماکرون در طول کمپین 2017، همانطور که توسط MacronLeaks فاش شده است، استفاده کرده است. "این یک اشتباه حرفه ای بود. کریم تاجدین گفت: استفاده از ایمیل اشتباه بود که منجر به ردیابی داخلی شد.

خودداری از توسل به توصیه های بیرونی، "پوپولیسم" به گفته آملی دو مونشالین

در مورد استفاده از مطب های خصوصی پرسیده شد اروپا 1 در 19 ژانویه، آملی دو مونشالین - که در همان روز توسط کمیته سناتورها شنیده شد - گفت که "همیشه این دولت است که تصمیم می گیرد و دولت است که آن را اجرا می کند". او با اعتقاد به اینکه درس های بحران آموخته شده است، اصرار کرد: «هیچ فردی وجود ندارد که به طور پنهانی ما را اداره کند، ما کل اقدامات عمومی را به دیگران واگذار نکرده ایم. وزیر تحول و خدمات ملکی گفت: وقتی در ایالت مهارت دارید، به توصیه بیرونی متوسل نمی شوید. علاوه بر این، "به لطف اصلاحات خدمات ملکی، (...) امروز نمی‌توانیم به افرادی از خارج تکیه کنیم، وقتی که مهارت‌های درونی داریم. به گفته وزیر، اصلاح مدرسه ملی مدیریت که به موسسه ملی خدمات عمومی تبدیل شده است، باید برای تقویت مهارت های مدیریت کافی باشد. در گذر، ما نگرشی را که شامل امتناع اصولی از استناد به صلاحیت‌های خارج از دولت می‌شود، به عنوان «پوپولیسم» توصیف می‌کنیم.

آملی دو مونشالین همچنین گفت که "هزینه مشاوره" در طول دوره پنج ساله او افزایش نیافته است. وی میزان این خدمات مدیریت بحران سلامت را 14 میلیون یورو در مقایسه با 700 میلیون یورو ارائه شده توسط بریتانیا عنوان کرد. وی با بیان اینکه اکثریت فعلی ابتدا قوانینی را در این منطقه وضع کرده بودند، گفت: «اکنون همه قراردادها را مسدود خواهیم کرد. رقم ارائه شده توسط وزیر توسط روزنامه نگار از الیزا براون سیاستمدار، بر اساس آن "مکمل در فرانسه بالغ بر 25 میلیون یورو"، بر اساس اطلاعات از حرف الف.

در یادداشتی که در آوریل 2021 منتشر شد، تیم خدمات عمومی ما به رهبری مقامات دولتی نگران از هم پاشیدگی ایالت، گفت سیاست واکسیناسیون فقط نوک کوه یخ برون سپاری است و استفاده از شرکت های خصوصی هزینه است. حداقل 160 میلیارد یورو در سال یا معادل یک چهارم بودجه دولتی. آرنو مونتبورگ که به تازگی از رقابت های ریاست جمهوری استعفا داده است، به نوبه خود در سپتامبر 2021 نزدیکی امانوئل ماکرون با شرکت های مشاوره بزرگ ایالات متحده را محکوم کرد و تأیید کرد که آنها به "مغز دولت فرانسه" تبدیل شده اند.

برنامه کاری کمیته تحقیق سنا تا اواسط فوریه تمدید می شود: به ویژه مارتین هیرش، مدیر کل AP-HP، در 26 ژانویه، و سپس وزیر نیروهای مسلح، فلورانس پارلی، در 1 فوریه استماع خواهد کرد. درست قبل از وزیر امور خارجه اولیویه وران در 2 فوریه.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب