روش پارتیشن بندی هارد اکسترنال

دومی مشکلی که ممکن میباشد حساس آن روبه‌رو شوید پارتیشن هایی که بیش از 32 گیگابایت ظرفیت دارا‌هستند قابلیت به ک

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 1 مهر 1401
دومی مشکلی که ممکن میباشد حساس آن روبه‌رو شوید پارتیشن هایی که بیش از 32 گیگابایت ظرفیت دارا‌هستند قابلیت به کارگیری از فایل FAT32 وجود ندارد. در تعریف پارتیشن بندی بایستی بگوییم یک تقسیم بندی منطقی برای تمام فضای هارد است. وقتی که شما یک هارد دیسک را به کامپیوتر ویندوزی متصل نمایید به رخ پیش فرض فقط یک پارتیشن به نام C دارد که شما می‌توانید پارتیشن های نو به آن بیشتر کنید. برخی کاربران پیشرفته‌تر ویندوز علاقه‌مند میباشند یک پارتیشن جدا از هم برای فایل‌های شخصی خویش بسازند. زمانی ویندوز مجدد کارگزاشتن می گردد می‌توانید درایو سیستم را فرمت نمایید و پارتیشن داده‌های شخصی‌تان بدون هیچ دسته تغییری دست نخورده بماند. عمومی گزینه ExFAT بیشتر به جهت دستگاه های قابل حمل به کار گیری می شود. شما همچنین می توانید یک برچسب یا این که اسم به درایو هاردتان اختصاص دهید. همینطور می توانید در فیلد Allocation Unit sSize آیتم Default را گزینش کنید. بی آلایش ترین طرز پارتیشن بندی یک هارد جدید یا هارد هارد اکسترنال چه مارکی بخرم موجود استفاده از ابزار داخلی ویندوز می باشد که Disk Management اسم دارد. چنانچه چه برخی از برنامه های جانبی مخصوص پارتیشن بندی هم وجود دارند که اساسی یه خرده ویژگی های بیشتری میباشند ولی این ابزار استاندارد ویندوز می تواند پارتیشن های تازه را به جهت شما ایجاد کند. Mbr در شروع هارد قرار دارااست و اطلاعاتی شامل پارتیشن های منطقی و سازماندهی آنها، یک کد اجرایی و جدول پارتیشن ها در آن قرار دارد. در شیوه Mbr شما تنها می توانید چهار پارتیشن داشته باشید و به جهت داشتن پارتیشن اکثر باید یک عدد از پارتیشن ها را به تیتر extended تنظیم فرمایید و پارتیشن های منطقی بیشتری را در آن ساخت نمایید. در این مدل سیستم هر پارتیشن می قدرت اندازه ای حداکثر تا 2 ترابایت داشته باشد. اهمیت اجرای همین روش‏ها می توانید به راحتی هارد اکسترنال خود را برای ذخیره یا این که انتقال نامحدود فایل‏ها و داده ها پارتیشن بندی کنید. علاوه بر همین اگر یک هارد جدید برای لپ تاپ خریداری کرده باشید، برای مثال وقتی که می خواهید از یک درایو SSD برای افزایش عملکرد سیستم استفاده کنید، بایستی نخست آن را پارتیشن بندی کرده و سپس آیتم استعمال قرار دهید. در غایت این که چنانچه بخواهید تعداد درایوهای روی لپ تاپ خود را ارتقاء بدهید یا این که هر جور تغییری در پارتیشن بندی کنونی سیستم انجام دهید، می بایست اقدام به پارتیشن بندی درایوهای لپ تاپ کنید. برنامه AOMEI Partition Assistant Standard Edition به شما اذن تغییر‌و تحول اندازه، ادغام، ایجاد، فرمت، تقسیم و بازیابی، اسکن از کل دیسک ها و پارتیشن ها و غیره را می دهد. بعضا از این ویژگی ها در ورژن مجانی این برنامه محدود شده می باشد و تنها در ورژن پولی و فن ای ارائه می شود.

با همین حساب، همیشه باید از GPT استعمال کنیم؟

برای ایجاد پارتیشن روی منتخب از هارد که کلمه Unallocated در جلوی آن چشم می شود کلیک کرده و آن را تعیین کنید. آن گاه بر روی واژه New کلیک کنید و در کادری که در تحت به اکران درخواهد آمد میزان پارتیشن را مشخص و معلوم کنید. توسط مثلث های کوچکی که بر روی هم به شکل وارونه قرار گرفته اند می توانید اندازه پارتیشن درخواستی خود را تغییر دهید.در نقطه نهایی نیز پس از تعیین میزان پارتیشن بر روی کلید Apply کلیک کنید. پس از ساختن اول پارتیشن فرآیند را دوباره به جهت ساخت پارتیشن نو تکرار کنید. در نتیجه در صورتی که ظرفیت هارد دیسک شما بیش از 2 ترابایت بود ، از انتخاب این مورد صرف حیث کنی. اکنون برای ساختن پارتیشن آیتم حیث خود بر روی درایو حافظه خویش به این معنی که نصیب مشکی رنگ معلوم شده راست کلیک کرده و از منوی باز شده آن گزینه New Simple Volume را تعیین کنید. در همین سطح کلیدی دستور List disk فهرستی از هارد دیسک های متصل به سیستم بگیرید. تا در ادامه نام و حجم هر کدام از درایو های شما را به رخ کامل در CMD اکران دیتا شود. • پس از نقطه نهایی اینکار، فضائی نصیب نشده unpartitioned خواهید داشت که بعدا به عنوان پارتیشن دوم از آن به کار گیری خواهید کرد، بر روی این فضای قسمت نشده کلیک راست را بزنید و بر روی گزینه New Simple Volume کلیک کنید. بعلاوه پارتیشن بندی فضای لازم به جهت نوشتن نشانی های مربوط به دیتاها را کاهش می نماید در سرانجام این کاهش حجم سیستم می تواند سریعتر به دیتاها ذخیره شده و محل آن ها دسترسی پیدا نماید در عاقبت کارائی سیستم شما اکثر می شود.
  • را در مک شناسایی و نقل و انتقال دیتا اساسی همین دسته حافظه های ذخیره سازی بپردازید خط مش حل همین نقص‌ دوچندان بی آلایش می باشد صرفا به اندازه هست نرم افزار Paragon NTFS را کارگزاشتن نمایید.
  • با دیدن همین ویدئو به جهت مدام میتوانید درایو های خود را حذف و ساخت کنید.
  • امروز قصد دارم به شما نحوه‌ی پارتیشن‌بندی هارد در اوبونتو رو آموزش بدم.
  • 4- سپس از از انتخاب آیتم مورد حیث در قسمت مشکی رنگ پارتیشن کلیک راست کرده و گزینه New Simple Volumeرا انتخاب میکنیم.
به مراد عملکرد خوبتر سیستم را Restart فرمایید و آن گاه در قسمت My Computer از پارتشین بندی جدید لپ تاپ سونی استفاده کنید. سخن گزینه حیث درایو را وارد کنید و سیستم پوشه را به تیتر NTFS تهیه و تنظیم کنید. می توانید تعداد پارتیشن هایی را که می خواهید تولید کنید، سفارشی کنید و سبک پارتیشن مورد نظر خود را MBR یا GPT تنظیم کنید. یا می توانید تنظیمات پیش فرض ارائه شده به وسیله Easeus Partiton Maste را بپذیرید. برای مثال می‌توانید سایز پارتیشن را تغییر تحول دهید، 2 پارتیشن را مخلوط کنید، فرمت و تعمیر پارتیشن‌ها نیز از سایر امکانات NIUBI Partition Editor به‌حساب می‌آیند. رئیس دیسک دشوار همانند مراقبت از رایانه در برابر بدافزار و سایر تهدیدها امری تماما لازم و اهمیت است. هم میتوانید هارد اکسترنال خویش را پارتیشن بندی نمایید و هم هارد اینترنال که در لپ تاپ یا کامپیوتر خویش دارید. امروزه به علت افزایش گنجایش هارد دیسک ها و به همین علت که حفظ اطلاعات در فضای بزرگ به هم ریخته می باشد پارتیشن بندی امری اجتناب ناپذیر است. درصورتیکه در کامپیوترهای امروزی که هارد دیسک های اهمیت گنجایش بالا دارند به لطف مدیریت نشوند باعث مشکلاتی خواهد شد. میشه ویندوز دوم رو نیز روی همون درایو کارگزاری کرد اما فایل‌های ویندوز دیرین هم باقی می‌مونن. حتی ممکنه هنگام بوت ویندوز هر توشه مجبور باشین از میان دو ویندوز، یک عدد رو برای بوت تعیین کنین. از شما دعوت میکنم حساس من همراه باشید تا نحوه‌ی پارتیشن‌بندی در یک شیوه‌ی دوچندان آسون و کاربردی رو به شما یاد بدم که در عمده ویندوز‌ها مثل ویندوز 10 و 8 اجرا و تست‌ شده. سپس از اون به سراغ پارتیشن‌بندی در سیستم‌عامل اوبونتو میریم. ۱- در فضای خالی راست کلیک کرده و مورد Initialize Disk را تعیین می کنیم. وقتی که دارید پارتیشن‌های تازه ایجاد می‌کنید، باید تفاوت بین گونه های پارتیشن، به این معنی که extended، primary و logical را بدانید. بله این قابلیت وجود داره، کافیه به نصیب Disk Management ویندوز برید. اما در پارتیشن‌بندی به شیوه‌ی GPT می‌تونید تا 128 پارتیشن ایجاد کنید. من به شما توصیه میدم که اصلی تکنولوژی پیش برین و از GPT استفاده کنید.

در رخ لزوم می‌توانید بر روی یک هارد چندین پارتیشن بسازید

توجه داشته باشید که قبل از انجام فرایند پارتیشن بندی هارد از داده ها خود بکاپ تهیه نمایید چون اصلی یک حرکت نادرست احتمال از دست رفتن دیتاها وجود دارد. در پنجره بعدی شما دکمه Delete دارید که به کمک آن می‌توانید تمام پارتیشن‌های موجود را پاک کنید و یا مهم استعمال از آیتم New پارتیشن جدیدی را تولید کنید. مهم انتخاب همین سوییچ پنجره‌ای به شما نمایش دیتا می‌گردد که می بایست ترازو پارتیشن خود را در آن وارد کنید. ببخشید من یه هاردی دارم که پیش از این پارتیشن بندی شده و متاسفانه الان تو یکیش میشه ویندوز کارگزاری کرد و تو بقیه نمیشه. من یدونه از درایوهامو حجمشو اندک کردم و یه درایو نو ساختم و میخوان توش ویندوز نصب کنم، البته هنگام کارگزاری میگه که نمیشه رو همین درایو ویندوز کارگزاشتن کرد.

راهکار برطرف کردن خطای Failed to Obtain IP Address در گوشی دل

چنانچه هارد اکسترنال صرفا از یک پارتیشن اصلی حجم بالا ساخته شده و فضایی به جهت ایجاد پارتیشن دیگر وجود ندارد بایستی ابتدا مورد Resize انتخاب شود تا چکیده از فضای خالی را برای ساخت پارتیشن تازه در اختیار عضو قرار دهد. به جهت همین عمل سایت خبری بایستی پارتیشن موجود بر روی هارد گزینش شده و بر روی آن کلیک راست شود تا گزینه‌ Move/Resize به سناریو در بیاید. همین مورد به عضو اجازه می دهد که ظرفیت یک پارتیشن را تغییر‌و تحول دهد و فضای به اندازه به جهت ایجاد پارتیشن دوم مهیا شود. برای آن که بدانید در بین GPT و MBR کدام یک را تعیین کنید، بایستی به مهربانی نسبت به تفاوت های همین دو با خبر باشید. پس همپا ما باشید تا شما را از جزئیات تفاوت هایی که MBR یا این که GPT دارند، با خبر کنیم. پس از اتمام همین مراحل درایو نو با رنگ مشکی برای شما سناریو داده خواهد شد. Diskmgmt.Msc را تایپ کرده و Enter را بزنید تا Disk Management باز شود. ورژن فعلی MySQL خویش را میتوانید از کنترل پانل cPanel خویش سمت چب در نصیب stats تماشا کنید.

مطالب جنجالی سایت

با همین حال، بیشتر ما حساس رئیس هارد دیسک و تحلیل و محاسبه روی آن را نادیده می‌گیریم که می‌تواند پیامدهای جدی بر روی تن درستی رایانه ما داشته باشد. ویندوز پی‌ای (همچنین به تیتر ویندوز محیط پیش‌از کارگزاشتن و WinPE نیز شناخته می‌شود) یک نسخهٔ سبک از ویندوز است که در رایانه‌های شخصی، ایستگاه‌های کاری و سرورها برای عیب‌یابی سیستم هارد اکسترنال تازه ای دیتا عامل در حالی که رایانه آفلاین می باشد به‌کار می‌رود. صفحهٔ آبی مرگ به عنوان یک "خطای ایست" یا این که یک "بررسی اِشکال" شناخته می‌شود. همین صفحهٔ خطا، به وسیلهٔ سیستم عامل‌های خانوادهٔ مایکروسافت ویندوز در عکس العمل کلیدی خطاهای بحرانی اکران دیتا می‌شود. اصطلاح صفحهٔ آبی مرگ به علت رنگ تماماً آبی صفحهٔ این پیغام نادرست ساخت شده است.

نرم افزار پارتیشن بندی

در ابن نوشته قصد داریم به آموزش پارتیشن بندی هارد اکسترنال بپردازیم. بر مغایر هارد دیسک‌های داخلی، اکثر هاردهای اکسترنال از قبل پارتیشن بندی و فرمت شده هستند. اساسی این حال، ممکن می باشد در بعضا هاردها پارتیشن بندی رخ نگرفته باشد. درصورتیکه نیاز پارتیشن بندی هارد اکسترنال یا تغییر و تحول در مدل پارتیشن بندی دارید. ساعت کاری فروشگاه تمامی روزه به غیر از روزهای تعطیل ( شنبه تا چهار شنبه ) از ساعت 11 صبح الی 20 و روزهای پنجشنبه از ساعت 11 الی 15 میباشد، ضروری به ذکر هست 24 ساعت شبانه روز پاسخگوی شما عزیزان هستیم. به صورت کلی در پارتیشن Primary قابلیت و امکان بوت شدن وجود ولی همین قابلیت در پارتیشن Logical به دلیل MBR وجود ندارد. درست هست که MBR و GPT خصوصیت های لطف را ارائه می دهند، البته کلیدی این حساب شما به یک سیستم مبتنی بر UEFI نیاز دارید تا از شتاب اکثر بهره مند شوید. پس از آن که خطاها شناسایی شدند، GPT می تواند به راحتی مبادرت به اصلاح مشکلات خویش کند. از MBR صرفا برای درایو های 2 ترابایتی می توان به کارگیری کرد و هر میزان بیشتر از 2 ترابایت، غیرقابل توزیع و غیر قابل به کارگیری است. او‌لین نکته ای که می بایست نسبت به آن آگاه باشید، این است که حیاتی وجود آن که GPT جدیدتر و نوین خیس است، البته نمی اقتدار همین را هم نادیده گرفت که گهگاه نیاز به MBR همچنان احساس می شود.

پارتیشن بندی کردن چیست؟

اطلاعات پایه مربوط به پارتیشن بندی در چندین محل و در سرتاسر هارد ذخیره شده اند تا احتمال ریکاوری داده ها پایه ارتقاء پیدا کند. علاوه بر همین GPT از سیستم CRC برای حفظ اکثر داده ها به کار گیری می کند. به این دلیل در شکل خرابی اطلاعات امکان نوسازی اطلاعات در نقطه ای دیگر از هارد حساس احتمال بیشتری مهیا می شود. در فرایندنصب ویندوزدر مادربرد های UEFI فقط می توان از استاندارد GPT استعمال کرد. البته در کامپیوترهایی با مادربرد مجهز به BIOS (بیشتر سیستم های قدیمی) می قدرت از MBR استفاده کرد. مانند GParted، برنامه Cute Partition Manager نیز نیازی به سیستم‌عامل ندارد و اصلی یک پیکان بوت می‌شود. روی سوییچ “Execute Operation” در گوشه بالا کلیک نمایید و بر روی گزینه “Apply” بزنید تا همگی تغییرات اِعمال شود. فضای مورد لحاظ را به مگابایت و در فی مابین دست کم و حداکثر در نظر گرفته شده وارد کرده و مورد Next را انتخاب کنید. در اخیر از شما جهت فرمت فضای تازه سوال می شود مورد OK را گزینش کرده تا پارتیشن جدید فرمت شود. نکته آخرین درباره مدل فرمت پارتیشنی میباشد که مد حیث دارید. اعتنا شود که در صورتی که از دیسکت بوت به جهت ورود به داس به کارگیری می نمایید بعد از قرار دادن دیسکت بوت در سیستم و Restart سيستم ، مستقیما وارد ورقه Dos ميشود. برای ایجاد پارتیشن از برگه اصلی مورد ۱ یعنی(۱٫Create dos partion or logical….. هر دیسک می‌تواند تا چهار پارتیشن ابتدایی یا این که سه پارتیشن ابتدایی و یک پارتیشن بسط‌یافته داشته باشد. درصورتیکه به چهار پارتیشن یا این که کمتر نیاز دارید، می‌توانید همگی آن ها را به شکل پارتیشن ابتدایی ساخت کنید. هنگامی که قصد دارید یک درایو را پارتیشن‌بندی کنید باید از اصطلاحات پارتیشن ابتدایی ، بسط‌یافته و منطقی اطلاع داشته باشید. یک دیسک که جدول پارتیشن معمولی دارد، می‌تواند تنها 4 پارتیشن داشته باشد. شما می توانید همین برنامه را در ویندوز ۱۰، ۸، ۷، ویستا و XP قابل نصب است. شما همینطور می توانید از این برنامه برای تولید درایو نشانه گر ویندوز قابل بوت استفاده کنید، سیستم برهان را به یک هارد گوناگون انتقال بدهید و تمام دیتاها را از یک پارتیشن یا درایو پاک کنید. به جهت پارتیشن بندی هارد دیسک خود او‌لین کاری که می بایست انجام دهید این می باشد که ابزار Disk Management ویندوز را باز کنید. یک روش سریع برای انجام این کار همین است که در نصیب جستجوی منوی Start کلمه partitions را تایپ کنید. از لیست نتایج اکران داده شده ابزار Create and format hard disk partitions را انتخاب کنید. همواره در ارتفاع تاریخ یک عدد از اهمیت ترین و ترسناک ترین کارها در کامپیوتر ، مدیریت هارد دیسک بوده است. چنانچه فضای خالی وجود نداشت واجب هست که در آغاز حجم پارتیشن قبلی کمتر داده شود. در همین مدل پارتیشن می اقتدار هارد دیسک را تا 128 پارتیشن تقسیم کرد و محدودیتی در پارتیشن برای اعضا وجود نخواهد داشت. همین جور پارتیشن بندی می تواند برای هاردهایی اساسی گنجایش های بالا مطلوب باشد. به شکل کلی می قدرت گفت بهترین شیوه پارتیشن بندی نمودن هارد اکسترنال این طرز GPT است. برگزیدگان برنامه پارتیشن بندی هارد، احتمالا برنامه EaseUS باشد. بهترین طرز پارتیشن بندی برای هارد نو یا این که آکبند چیست ؟ اینها و موردها مهم دیگر را در همین نوشته می آموزیم. یک عدد از کارهایی که بایستی برای راه اندازی لپ تاپ انجام داد، پارتیشن بندی درایوهای لپ تاپ است. منظور از پارتیشن بندی هارد لپ تاپ در واقع تقسیم بندی یا این که گونه بندی نمودن فضای ذخیره سازی دستگاه است. با بهترین قابل انعطاف افزار پارتیشن بندی ویندوز 10 و 11، می‌توانید پارتیشن‌های موجود در هارد را تقسیم یا این که ادغام نمایید و یا میزان آن‌ها را ناچیز و زیاد کنید. همینطور می‌توانید پارتیشن تازه ساخت و یا پارتیشن‌های گذشته را حذف کنید. ولی امکان ایجاد و یا حذف پارتیشن‌ها، به‌صورت پیش‌فرض در ویندوز امکان‌پذیر میباشد ولی نمی‌توانید ترازو آن‌ها را تغییر و تحول بدهید یا یک‌سری پارتیشن را اساسی یکدیگر ترکیب کنید. گهگاه می بینیم که پارتیشن های پیشین هارد، جوابگوی نیاز ما نیستند، احتمالا بخواهیم پوشه های بیشتری در یک درایو قرار دهیم و شاید درایو دیگری فضای کمتری احتیاج داشته باشد. برای تغییر‌و تحول موقعیت پارتیشن بندی هارد، تصور عمومی این می باشد که هارد می بایست فرمت شده و از جدید ویندوز بر روی آن کارگزاری شود تا بتوانیم ادغام پارتیشن ها را از لحاظ اندازه و تعداد تغییر و تحول دهیم. اما واقعیت این میباشد که طرز دیگری هم فارغ از این که بدون چاره به فرمت کردن هارد، باشیم، وجود دارد.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن