سیر سیاه دکتر بیز برای مصرف تمام بیماری ها/09109483228

سیر سیاه محصول جانبی سیر معمولی (Allium sativum) است که از تخمیر آن در دما و رطوبت بالا و کنترل شده تهیه می شو

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 27 آبان 1401

سیر سیاه محصول جانبی سیر معمولی (Allium sativum) است که از تخمیر آن در دما و رطوبت بالا و کنترل شده تهیه می شود. برای تهیه سیر سیاه، سیر معمولی را برای مدت معینی در دمای 60-90 درجه سانتیگراد و رطوبت 80-90 درصد پردازش می کنند. تحقیقات نشان داده است که عصاره سیر سیاه دارای اثرات مهاری در جلوگیری از تکثیر سلولی و تحریک آپوپتوز در سلول های سرطان معده انسان است. تحقیقات بیشتر روی سوپراکسید دیسموتازهای سرم، گلوتاتیون پراکسیداز، اینترلوکین 2 و افزایش شاخص های طحال و تیموس نشان داد که اثر ضد سرطانی عصاره سیر سیاه ممکن است تا حدی به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی و سیستم ایمنی آن باشد.سیر سیاه و رادیوتراپی نقش مهمی در کنترل رشد سلول های سرطانی ریه داشته اند. مطالعه دیگری نشان داد که عصاره سیر سیاه باعث ایجاد سمیت در رده های سلولی سرطان ریه، سینه و معده در عرض 72 ساعت می شود. عصاره سیر سیاه همچنین توانایی ضد سرطانی را در سلول های سرطانی روده بزرگ نشان داده است. عصاره سیر سیاه از طریق آپوپتوز از رشد سلول های سرطانی روده بزرگ جلوگیری می کند.

 

تفاوت سیر سیاه با سیر معمولی (سیر سفید)

سیر سیاه به دلیل رطوبت کمتری که نسبت به سیر معمولی دارد، دارای اسیدهای آمینه و خواص تغذیه ای بیشتری است و طعم متفاوت و متمایزی دارد. طعم سیر سیاه شبیه طعم کارامل کمی تلخ است. مردم برای هضم سیر سیاه مشکلی ندارند، یعنی در هضم سیر معمولی مشکل دارند زیرا سیر سیاه در طی فرآیند تخمیر نرم شده است.

 

عوارض جانبی سیر سیاه

مصرف بیش از حد هر ماده ای می تواند عوارض جانبی و مسمومیت ایجاد کند، بنابراین بهتر است بیش از یک قرص در روز مصرف نشود.

 

قیمت سیر سیاه

200 گرم سیر سیاه در فروشگاه های اینترنتی 75-80 هزار تومان به فروش می رسد.

 

فواید پیشنهادی سیر سیاه

سیر سیاه و کنترل قند خون

مانند سیر خام تازه، سیر سیاه نیز می تواند به تنظیم قند خون کمک کند. مقادیر بالاتر آنتی اکسیدان در سیر سیاه؛ این می تواند به کاهش عوارض مربوط به قند و دیابت کمک کند.

سیر سیاه و محافظ قلب

سیر تازه و خام به بهبود سلامت قلب کمک می کند. سیر سیاه نیز همین اثرات محافظتی را دارد. سیر سیاه همچنین ممکن است به کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید کمک کند که خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.

سیر سیاه و سلامت مغز

سیر سیاه با آنتی اکسیدان های خود ممکن است به کاهش التهاب در بدن و پیشگیری از بیماری های شناختی مانند بیماری آلزایمر و پارکینسون کمک کند. همچنین ممکن است به بهبود حافظه و سایر عملکردهای مغز و شناختی کمک کند.

سیر سیاه و افزایش ایمنی

آنتی اکسیدان های موجود در سیر سیاه می توانند با کاهش التهاب به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کنند. آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزاد مبارزه می کنند و از استرس اکسیداتیو که به سلول ها آسیب می زند جلوگیری می کنند. سیستم ایمنی قوی به این معنی است که بدن می تواند به طور موثرتری با عفونت ها و باکتری ها مبارزه کند.

سیر سیاه دکتر بیز

آخرین مطالب