چگونه خانه هوشمند بسازیم؟ + معرفی چند راه موثر و وسیله هوشمند چوپس

عدم طراحی صحیح سیستم هوشمند سازی ساختمان چه پیامدهایی دارااست ؟ هوشمند سازی ساختمان روز به روز به یک نیاز حیات

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 28 آبان 1401
عدم طراحی صحیح سیستم هوشمند سازی ساختمان چه پیامدهایی دارااست ؟ هوشمند سازی ساختمان روز به روز به یک نیاز حیاتی خیس به جهت ساکنین ساختمان تبدیل می شود. در همین عصر یاد میگیرید از ساده ترین بردهای الکترونیک تا پیشرفته ترین آنها مثل بردهای قابل در اختیار گرفتن از نحوه SMS، بلوتوث، WiFi و … را طراحی، ساخته و برنامه نویسی نمایید و از آن‌ها در پروژه های هوشمند سازی ساختمان به کار گیری کنید. امروزه قسمتی از هوشمند سازی به نام DIY وجود دارا هستند که اصلی توجه به نیازهای مختص یک پروژه می توان همین تجهیزات را ساخته و در پروژه ها استعمال کنید. در این عصر شما حساس ایجاد بردهای هوشمند ساختمان و برنامه ریزی آنها آشنا می شوید. ماژول های توسعه و گسترش دستگاه هایی هستند که به کنترلر متصل شده و کارایی آن را بسط می دهند. دسته‌بندی نشده هزینه هوشمند سازی آپارتمان به یکسری دلیل مانند عمر ساختمان، مدل تجهیزات خانه هوشمند، نیاز و سلیقه خریدار متراژ ساختمان و مارک تجهیزات متفاوت است. بهترین زمانه هوشمند سازی آپارتمان وقتی است که ساختمان در حالا تولید است. کلیه وسایل منزل هوشمند آسانه از طرز کانال های کد شده و بر مبنا پروتکل های امنیتی اینترنت شی ها ارتباط بر قرار می‌نمایند و خانه هوشمند هیربد تمام مورد ها امنیتی برای وسایل و نرم افزارها رعایت شده است. این به آن معنی میباشد که رابطه اسباب هوشمند آسانه اصلی اپلیکیشن آسانه و همینطور سرورهای اینترنتی خانه هوشمند رمز گزاری شده اند تا رویکرد رخنه تحمیلی از میان برود. در واقع، مدیران املاک از راحتی کنترل خانه خالی مبتنی بر برنامه، بهبود بهره وری انرژی و ارتقا بها واحد بهره مند شوند.

هوشمندسازی منزل حیاتی کمترین قیمت

حسگرهای حرکتی هوشمند همینطور قادرند تفاوت میان ساکنان، مشاهده کنندگان، حیوانات خانگی و سارقین را تشخیص دهند و در صورت تماشا اخلاق و رفتار مشکوک می توانند به صاحبان خود اطلاع دهند. حیاتی کمک همین دستیارهای شخصی که قابلیت دسترسی مستقیم به تجهیزات منزل را برای شما آماده می کند، می اقتدار دوشاخه های هوشمند را حتی سهل وآسان تر از روش بدور کنترل کرد. همچنین کالاسودا در بخش کلیپ ویدیو تازه ترین محصولات فناوری را نشان دیتا و با باز‌نگری انواع گجت‌ها، جعبه گشایی‌های روز را منتشر می‌کند. دوره ی مجازی هوشمندسازی فرصتی می باشد تا شما بتوانید در خانه ی خویش صاحب خانه مدرس باشید. اینگونه علاوه بر آسایش و راحتی اکثر با صرفه جویی در هزینه و روزگار میتوانید از آموزش های لازم در خصوص هوشمندسازی بهره مند شوید. هنگامی که کمپانی اتوماسیون خانگی Insteon در سال 2005 روی عمل امد، فناوری ای را معرفی کرد که سیم کشی الکتریکی را اصلی سیگنال‌های بی سیم مخلوط می‌کرد.
  • همه این‌ها بوسیله یک واحد مرکزی در دست گرفتن می گردند که مانند قلب تپنده خانه عمل می‌کند.
  • چراغ‌های دکوراتیو، نماکاری‌های، نور مخفی‌ها، RGB و تکنولوژی‌های مثل آن در همین امکان جای دارند.
  • گروه بازرگانی هوک کلیدی بیش از سال‌ها تجربه به تیتر تامین کننده گونه های قفل دیجیتال برندهای مطرح جهان در بازار ایران عمل دارد.
  • پس از اتمام فازهای مختلف طراحی، نقشه های ساختمانی به نهادهای مرتبط ارسال می شود و در صورت تایید همین نهاد ها، فاز اجرایی ساختمان آغاز می شود.
  • یعنی شما می‌توانید در هر زمان، اطلاعات مربوط به بخش‌های گوناگون منزل را بازدید کنید..
این لایه می تواند شامل کلیدهای در دست گرفتن محلی، قابل انعطاف افزار کاربردی منزل هوشمند و سنسورهای کنترلی باشد. در اختیار گرفتن سیستم سرمایش و گرمایش در منزل هوشمند به دو طریق شکل می گیرد. به دلیل حصر های موجود در به کارگیری از ترموستات هوشمند گاهی تایم ها ناگزیر به به کارگیری از رله هوشمند به جهت کنترل وسایل سرمایش و گرمایش هستیم. خانه‌ هوشمند یک قدم به سوی internet شی ءها می باشد که در آن هر چیزی اهمیت یک نشانی IP می باشد و می‌تواند از منش بدور مانیتور شده و کنترل شود.

مرحله دوم: هوشمندسازی پریزهای برق

جریان پریز بعضا بارهای موقتی (نظیر تلویزیون) و … قطع می شود، و سنسورهای امنیتی تشخیص حضور افراد فعال می شوند تا در شکل ورود بعضی افراد، آژیر به صدا در آید. در پایین به یک‌سری مثال ساختمان هوشمند مهم کاربری های متعدد اشاره می کنیم تا درک بهتری نسبت به این نوع ساختمان ها حاصل شود. محل زندگی بیل گیتس در واشنگتن، صحیح طبق انتظار، مجهز به پیشرفته‌ترین نوع تکنولوژی است.

سایر پروتکل‌های منزل هوشمند

دقت کنید زومیت، وب‌سایتی عمومی میباشد و اشخاص اهمیت سطح های دانش متعدد دیدگاه‌های خویش را مطرح می‌کنند. برای تنظیم و خرید آنلاین محصولات نستک به سایت اینترنتی سوییچ‌لند مراجعه فرمایید. از بين لامپ‌های معرفی‌شده، لامپ‌های لیفکس و یوفی از پروتکل ارتباطی وای‌فای استعمال می‌کنند.

ترموستات‌ هوشمند:

و اهمیت افزایش 14 درصدی هزینه های الکتریسیته در همان زمان، تورم، و چشم انداز بیحرکتی اقتصادی، سوای اشاره به افزایش هزینه های مواد غذایی، مردمان همین فشار را احساس می کنند. حال سامسونگ جلو آمده و می‌گوید که کلیه دستگاه‌های خانه هوشمند هیربد همین کمپانی تا سال ۲۰۲۰ “هوشمند” و جزو “اینترنت اشیاء” خواهند بود. چرا که یک سری سال قبل نیز هدف همین بود و همینطور در نمایشگاه CES انتظار میرفت که LG، Sony و سایر شرکت‌ها هم به دنبال چنین چیزی باشند.

نحوه سیم کشی خانه هوشمند به چه ترتیب است؟

با پیشرفت تکنولوژی در بخش ساختمان و در بخش صنعت، نیاز به استعمال از ابزارآلات هوشمند بیش از پیش احساس می‌شود. سرعت، قابلیت اطمینان، ذخیره انرژی و راحتی از معیارهای مهم در صنعت ساخت‌و‌ساز محسوب می‌شود. از طرفی هم، کل افراد یک منزل می توانند سوییچ گزینه لحاظ را چه حیاتی اپلیکیشن و چه سوای آن در اختیار گرفتن کنند. داشتن یک دزدگیر عالی و رشته ای بر روی واحد امنیت و آرامش ساکنین منزل هوشمند را مهیا می آورد. سنسورهای حرکتی در محل های محل ورود کارگزاری می گردند و سنسورهای مگنت بر بر روی درب و پنجره. در رخ باز شدن درب و یا این که پنجره و حضور فرد باطن واحد، آلارم به صدا در آمده و هم زمان به موبایل هوشمند ساکنین پیغام ارسال می شود. برای مراجعین به درب ساختمان نیز گزینه هوشمندسازی آیفون تصویری وجود دارد. سنسورهای حرکتی و مگنت که بر بر روی درب اصلی واحد نصب می گردند ودر صورت ورود غیر مجاز به خانه به آلارم فرمان می دهند که آژیر هشدار را به صدا در بیاورد و هم زمان به کاربر هم بر روی گوشی پیغام اخطار ارسال می نمایند. جهت هوشمندسازی آیفون چهره‌ای کافیست یک دستگاه مبدل بر سر خط مش آیفون چهره ای کارگزاری شده در منزل قرار نهاده شود.

ساختمان هوشمند چیست و به چه صورت می تواند منجر سود شما شود؟

اولین گزینه شامل روترهای مشهور Wi-Fi می باشد که به همان روشی که به رایانه متصل می شوند، از طریق اترنت یا USB به در اختیار گرفتن کننده متصل می شوند (همچنین ماژول های مارک "تیز" ویژه اهمیت سیستم اتصال یگانه خود وجود دارند). ماژول های GSM / GPRS که به طور جداگانه متصل میباشند کاهش مورد به کارگیری قرار می گیرند (چون طبق معمول داخلی هستند) که حساس امداد آنها سیستم خانه هوشمند می تواند از شیوه هشدارهای SMS به شماره تلفن وی کلیدی صاحب و مالک ارتباط برقرار کند. ماژول هایی به جهت ارتباط بی سیم بلوتوث (سیگنال رادیویی) و IR (انتقال کلیدی به کارگیری از پرتو مادون قرمز) وجود دارد. خانه هوشمند به عنوان یک سیستم پیچیده در حیث گرفته می شود که در آن همه اجزا بایستی به طور روان و منسجم عمل کنند. بنابراین، هنگام خرید تجهیزات از ساخت کنندگان مختلف، چنین هماهنگی می تواند شکسته شود. در نتیجه، مشکلات ناسازگاری تجهیزات وجود خواهد داشت و کارگزاری نیکی فقط رئیس آن طاقت فرسا می شود، بلکه خرابی های جدی در عملکرد آن نیز ممکن است. به عنوان نمونه هر چقدر تکنولوژی بکار رفته در ساختمان انعطاف پذیرتر باید و به تغییرات در ساختمان و نوآوری تکنولوژی بهتر پاسخ دهد قیمت افزوده بیشتری را برای مالکان ساختمان به ارمغان خواهد آورد. در هم اکنون حاضر اهمیت توجه به نبود منابع انرژی در جهان، لزوم مدیریت و کنترل ساختمان به نحوی که انرژی کمتر و بهینه تر مصرف شود در ساختمان ها مشهود است و این فرمان اهمیت ارائه راهکارهای هوشمند کنترل به نقل از وب سایت خبری ساختمان امکان پذیر است. سیستم در اختیار گرفتن به طور معمول تعیین‌کننده‌ی مارک محصولاتی هست که قرار هست به کانال هوشمند متصل شوند و اهمیت سیستم و یکدیگر در ارتباط باشند؛ به این خاطر گزینش این سیستم برای منزل هوشمند در حق تقدم است. دارای داشتن حساب کاربری می‌توان چراغ‌های خانه‌ را از بيرون محل و بدور از منزل کنترل کنید. جذاب این که همین چراغ‌ها می‌توانند عدم حضور فرد را در خانه تشخیص دهند.

قیمت سیم‌ کشی هوشمند ساختمان

تجهیزات و فناوری منزل هوشمند دوچندان متنوع هستند و هر فردی می‌تواند متناسب حیاتی نیاز و بودجه‌ای که دارد، آنها را به کار ببرد و منزل خود را هوشمند کند. خانه‌های هوشمند مزایائی زیرا افزایش امنیت، صرفه‌جوئی در مصرف انرژی و غیره را دارند. به طور خلاصه ساختمانی هوشمند است که در آن می‌توان وسایل و دستگاه‌ها را اهمیت استعمال از تلفن همپا یا سایر دستگاه‌های در دست گرفتن از رویکرد دور، مدیر کرد. هوشمندسازی خانه به میزان هزینه ای که می خواهید پرداخت کنید بستگی دارد. شما نیازی به پرداخت هزینه هنگفت و قابل دقت به جهت داشتن خانه هوشمند ندارید و صرفا کلیدی سرمایه اندک (حدوداً 2 الی3 میلیون تومان) می توانید از همین امکان بهره مند باشید.