کانادا ممنوعیت بیش از 1500 نوع نظامی-سلاح گرم سبک

جاستین ترودو کانادا نخست وزیر گفت که مقامات قصد کار با سطح دیگر از دولت به شهرستانها قدرت به ممنوعیت اسلحه.

عکس: دیوید Kawai/مهر نیوز

اتاوا—کانادا در روز جمعه ممنوع بیش از 1500 مدل از سبک نظامی حمله سلاح گرم موثر بلافاصله یک حرکت که برآورده انتخابات-وعده انتخاباتی از سال گذشته و ظهور تقریبا دو هفته پس از مرگبارترین تیراندازی داد و بیداد در تاریخ معاصر کشور.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو اضافه شده مقامات قصد کار با سطوح دیگر دولت با هدف نهایی از شهرستانها قدرت به ممنوعیت اسلحه.

آقای ترودو گفت: ممنوعیت فوری است که اجرا خواهد شد از طریق قانونی سفارشات مورد نیاز است برای پایان دادن به موجی از خشونت اسلحه در این کشور مهمترین حدود 14 ساعت تیراندازی داد و بیداد, در مناطق روستایی, Nova Scotia ماه گذشته که در سمت چپ 22 مرده است. در میان کسانی که کشته شد, یک افسر پلیس, یک پرستار, ابتدایی, معلم مدرسه و یک زن در.

کانادا امنیت عمومی وزیر بیل بلر روز جمعه گفت که دو حمله سلاح در حال حاضر ممنوع بودند مظنون در Nova Scotia, تیراندازی, گابریل Wortman بدون شناسایی خاص را. پلیس کانادا همچنین گفت: آنها بر این باورند Wortman به دست آورد برخی از سلاح گرم در آمریکا

“این سلاح طراحی شده بودند برای یک هدف و تنها یک هدف: برای کشتن بیشترین تعداد از مردم در کوتاه ترین مقدار از زمان” آقای ترودو گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در کنار آقای بلر و دیگر مقامات. “بدون استفاده از وجود دارد و هیچ جایی برای چنین سلاح در کانادا است.” آقای ترودو نیز به ارمغان آورد تا قسمت های قبلی از اسلحه های مرگبار و خشونت از جمله در سال 1989 زمانی که یک فرد مسلح کشته و 14 زنان در مونترال مدرسه مهندسی و تیراندازی در سال 2017 در شهر کبک مسجد که در آن شش نفر جان خود را هنگام دعا.

حدود 1500 نفر از سلاح گرم در حال حاضر ممنوع قبلا تعیین شده به عنوان یا بیشتر محدود یا نامحدود با توجه به اسناد و مدارک منتشر شده توضیح بان. زیر فعلی کانادا قوانین افراد ملزم به داشتن مجوز برای خرید و داشتن یک اسلحه گرم و مهمات خرید. با توجه به داده ها از کانادا پولیس ملی وجود دارد 2.2 میلیون سلاح گرم مجوز در نیروی. مقامات گفت: معلوم نیست که چگونه بسیاری از این دارندگان مجوز تحت تاثیر قرار خواهد اما برآورد وجود دارد 90,000 سلاح گرم مجاز تحت محدود و اساس تحت تاثیر قرار خواهد.

مربوط تصویری

در مرگبارترین تیراندازی در کانادا, مدرن, تاریخ 51 ساله مرد باز آتش در سراسر 30-کشش مایل در استان نوا اسکوشیا در روز یکشنبه. عکس: تیم Krochak/کانادا مطبوعات از طریق AP

آقای ترودو اذعان اکثریت قریب به اتفاق صاحبان اسلحه در میان آنها اعضای روستایی و دور جوامع بومی و استفاده از سلاح گرم خود را با خیال راحت و مطابق با قانون است. او گفت: “شما نمی نیاز به یک AR-15 [یک سبک وزن تفنگ نیمه خودکار] برای پایین آوردن آهو.”

اخیر کانادا سالانه جنایی-عدالت داده را پوشش می دهد 2018 و آنها نشان می دهد که یک اسلحه گرم استفاده شد و در 243 قتل. از کسانی که اکثریت 143 درگیر یک تفنگ دستی, در حالی که 20 درگیر یا کاملا اتوماتیک اسلحه گرم و یا یک اره-off shotgun.

کانادا تصمیم—شبیه به آنچه در نیوزیلند را در سال گذشته پس از Christchurch, مسجد, حمله—به احتمال زیاد به تشدید شهری-روستایی تقسیم در کانادا بیش از کنترل اسلحه. در حالی که این بحث ممکن است به صورت گرم و یا به عنوان ستیز به عنوان در ایالات متحده کنترل اسلحه باقی مانده تفرقه موضوع است. مردم در شهرهای بزرگ و حومه تمایل به نفع کنترل دقیق در حالی که ساکنان روستایی استدلال می کنند سخت تر محدودیت هدف مطیع قانون صاحبان اسلحه که استفاده از سلاح برای شکار و حفاظت از خود.

کانادا از حزب محافظه کار است که در زمانی که در قدرت در برابر سلاح-کنترل اقدامات انتقاد جمعه در اطلاعیه ای خواستار آن طلب می شود. “جاستین ترودو با استفاده از زمان همه گیر و فوری احساسات وحشتناک حمله در نوا اسکوشیا به فشار لیبرال ها’ دستور کار ایدئولوژیک و عمده سلاح گرم تغییر سیاست. که اشتباه است” گفت: اندرو Scheer, حزب رهبر. محافظه کاران تعداد در جوامع روستایی و غرب کانادا به عنوان سنگ بستر خود را پشتیبانی می کند.

آقای ترودو گفت: دولت با توجه به معرفی این ممنوعیت در اواخر ماه مارس اما مقامات در مورد نیاز به محوری و تمرکز بر بهداشت عمومی و اقتصادی اقدامات به عنوان مرتبط با این بیماری همه گیر.

همراه با بان کی مون, کانادا معرفی کرده است دو سال عفو دوره برای محافظت از کانادایی ها که در قانونی در اختیار داشتن یک تازه ممنوع اسلحه گرم از مسئولیت کیفری. مقامات گفتند که قصد اجرای یک بیع متقابل طرح برای جبران آسیب دیده اسلحه گرم صاحبان و همچنین به عنوان گزینه ای برای شرکت در یک grandfathering رژیم است. جزئیات برای هر دو طرح نیست و در عین حال در دسترس خواهد بود و به احتمال زیاد نیاز به تایید از مجلس.

نوشتن به پل وییرا در paul.vieira@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر