آوریل 22 اندازی ایران Nour نظامی ماهواره ای نشان داده شده در این تصویر رسمی استفاده می شود فن آوری است که به گفته کارشناسان می تواند مورد استفاده برای موشک بالستیک قاره پیما.

عکس: sepahnews جزوه/شاتر

زمانی که ایران از راه اندازی اولین ماهواره نظامی به مدار هفته گذشته فرماندهان در مرکز کنترل فوران در سلامتی برخی از آنها با پوشیدن ماسک های جراحی برای محافظت در برابر کروناویروس جدید, دیگران, بوسیدن, برهنه گونه از رفقای خود را.

“به لطف خدا امروز ما یک ابرقدرت” Brig. ژنرال امیر علی حاجی زاده فرمانده سپاه’ نیروی هوافضا اعلام کرد روز بعد.

در حالی که این صحنه در تلویزیون دولتی در آوریل 22 مشخص تاخت و تاز کردن در فضا را به آنها نشان داد چیزی بیشتر: استفاده از فن آوری است که می تواند به توسعه موشک های با پتانسیل برای رسیدن به اروپا و آمریکا

موشک جدید

کارشناسان می گویند ایران می تواند تبدیل به
تکنولوژی نظامی خود را در فضای برنامه
به موشک بالستیک قاره پیما.

Qased ماهواره ای راه اندازی خودرو

مرحله سوم: ناشناخته جامد-سوخت و پا زدن موتور

مرحله دوم: سلمان جامد-سوخت موتور با نور فیبر کربن پوشش و حرکت نازل

برآورد ظهر

59 ft

مرحله اول: قدر مایع-سوخت موشک بالستیک

با طیف وسیعی از حدود 1200 مایل است.

4 ft شناخته شده

قطر

توجه داشته باشید: برآورد خطا 5%

منبع: Middlebury موسسه مطالعات بین المللی در مونتری

راه اندازی علامت بیرون آمدن از یک برنامه نظامی است که تهران را نگه داشته است که عمدتا تحت کاری ادامه داده اند برای یک دهه. مقامات ایالات متحده و اسلحه-کنترل کارشناسان می گویند که ایران زیر یک مسیر شبیه به کره شمالی ماهواره برنامه به احتمال زیاد به عنوان یک پوشش برای توسعه موشک بالستیک قاره پیما.

“این است که بسیار پیچیده برنامه با تکنولوژی پیچیده” گفت: Fabian Hinz یک دستیار پژوهش در جیمز مارتین مرکز مطالعات منع گسترش در مونتری کالیفرنیا گفت: از ماهواره. “آنها می توانند حرکت فراتر از این اگر آنها می خواهند.”

قوی وجود دارد نشانه آن است که پاسداران فضایی در برنامه است که با هدف کسب برد بلند موشک های بالستیک, فناوری, او اضافه شده است.

کلید قطعه از فن آوری بر روی صفحه نمایش بود که موشک حمل ماهواره ای که با استفاده از یک موتور با ویژگی های متعددی است که جدید بود برای ایران. کسانی که شامل نور فیبر کربن پوشش و حرکت نازل برای کنترل پرواز است که همچنین مورد استفاده در برد بلند موشک های بالستیک.

موشک موتور همچنین با استفاده از سوخت جامد به جای مایع و امکان استفاده از موشک کوچکتر و بیشتر تلفن همراه راه اندازی وسایل نقلیه خواهد بود که کمتر در معرض حملات هوایی دشمن و می تواند مستقر در کوتاه توجه کنید.

“ما می توانیم انجام این کار از هر نقطه در کشور” ژنرال حاجی زاده گفت: در تلویزیون دولتی روز پس از راه اندازی.

سپاه رشد کرده است باز در ترویج آن فضا دستاوردهای. فرمانده سپاه مسلح ، ژنرال حسین سلامی خطاب به رسانه ها هفته گذشته پس از پرتاب نخستین ماهواره نظامی.

عکس: sepahnews جزوه/شاتر

مرحله اول این موشک با استفاده از یک مایع سوخت قدر موشکی که ایران استفاده کرده است و چندین بار در گذشته است. آن را به یک محدوده از حدود 2000 کیلومتر (1,243 مایل).

یک موشک بالستیک بین قاره ای دارای طیف وسیعی از حداقل 5,500 کیلومتر است. موشک مورد استفاده از سوی ایران در هفته گذشته می توان به این نوع سلاح نسبتا به راحتی اسلحه-کنترل کارشناسان می گویند.

ایران غیر نظامی برنامه های فضایی با استفاده از منسوخ مایع-تکنولوژی سوخت که نیاز به وسایل نقلیه است که تلفن همراه کمتر و کمتر مناسب برای سیستم های سلاح های.

پرتاب ماهواره به نام Nour—و یا “نور”—نیز رخ داده است بدون هشدار. تعجب به یاد می آورد کره شمالی 2017 تست اولین موشک بالستیک بین قاره ای پس از سالها مرموز توسعه در حالی که تحت فشار بین المللی برای خلع سلاح. نگرانی در مورد کره شمالی برنامه از دشمنان از جمله آمریکا و بزرگترین حامی, چین, ریشه عمدتا از خطر است که درجا دیکتاتوری مناسب ممکن است یک کلاهک هسته ای روی موشک است.

جامعه بین المللی تلاش کرده است برای دهه ها به توقف رهبری ایران از دستیابی به سلاح هسته ای مهمترین 2015 با ایران که اعمال محدودیت در تهران غنی سازی در مقابل لغو تحریم ها.

زرادخانه موشکی ایران

ایران توسعه یافته یکی از منطقه پیچیده ترین زرادخانه های موشکی از جمله های کوتاه و میان برد موشک های بالستیک.

کلید آمریکا پایگاه های نظامی

روسیه

قزاقستان

ترکیه

ترکمن.

سوریه

افغانستان.

PAK.

ایران

عراق

6

5

مصر

1

7

8

4

3

2

هند

عربستان

سعودی

عمان

60 ft

شهاب-1

محدوده: 300 متر

Fateh-110

300 متر

شهاب-2

500 متر

Zolfaghar

700 متر

Qiam-1

800 متر

شهاب-3

از 2000 متر

Sejjil

از 2000 متر

Soumar

(موشک کروز)

از 2500 متر

1

2

3

4

5

6

7

8

کلید آمریکا پایگاه های نظامی

روسیه

قزاقستان

ترکیه

ترکمن.

6

سوریه

8

7

افغانستان.

PAK.

عراق

ایران

مصر

5

4

هند

1

3

عربستان

سعودی

2

عمان

60 ft

شهاب-1

محدوده: 300 متر

Fateh-110

300 متر

شهاب-2

500 متر

Zolfaghar

700 متر

Qiam-1

800 متر

شهاب-3

از 2000 متر

Sejjil

از 2000 متر

Soumar

(موشک کروز)

از 2500 متر

1

2

3

4

5

6

7

8

کلید آمریکا پایگاه های نظامی

روسیه

قزاقستان

ترکیه

ترکمن.

6

8

افغانستان.

7

PAK.

عراق

ایران

مصر

5

4

هند

3

1

عربستان

سعودی

2

عمان

60 ft

شهاب-1

محدوده: 300 متر

Fateh-110

300 متر

شهاب-2

500 متر

Zolfaghar

700 متر

Qiam-1

800 متر

شهاب-3

از 2000 متر

Sejjil

از 2000 متر

Soumar

(کروز

موشک)

از 2500 متر

1

2

3

4

5

6

7

8

کلید آمریکا پایگاه های نظامی

روسیه

قزاقستان.

TURK.

5

1

6

2

8

7

ایران

عربستان

سعودی

4

هند

3

60 ft

شهاب-1

محدوده: 300 متر

1

Fateh-110

محدوده: 300 متر

2

شهاب-2

محدوده: 500 متر

3

Zolfaghar

محدوده: 700 متر

4

Qiam-1

محدوده: 800 متر

5

شهاب-3

محدوده: 2,000 متر

6

Sejjil

محدوده: 2,000 متر

7

Soumar (موشک کروز)

محدوده: 2,500 متر

8

منبع: مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی (افغانستان پایگاه ها و موشک); American Security Project (پایگاه)

رنه Rigdon و رقو رویز/وال استریت ژورنال

موشک بالستیک قاره پیما باقی می ماند یک خط قرمز برای ایران و شش قدرت جهانی که امضا مقابله با تهران است. سازمان ملل متحد قطعنامه مربوط به این توافق برای ایران و نه انجام هر گونه فعالیت مرتبط با موشکهای بالستیک طراحی شده است که قادر به حمل سلاح های هسته ای. چهار نفر از آنها را — ایالات متحده, انگلستان, فرانسه و آلمان—را محکوم کرد ایران راه اندازی ماهواره در هفته گذشته.

“این هفته راه اندازی یک ماهواره نظامی…روشن می سازد آنچه ما گفت: در تمام طول: ایران برنامه فضایی است نه صلح و نه به طور کامل غیر نظامی” وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: در یک بیانیه صادر شنبه.

زمانی که برگ برنده دولت خارج از ایران در سال 2018 آن گفت: توافق انجام نمی به اندازه کافی برای محدود کردن ایران را نظامی متعارف قابلیت های آن از جمله برنامه موشکی. ایالات متحده آمریکا پس از اعمال تحریم اقتصادی علیه ایران و تعیین پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی است.

تهران می گوید: Nour ماهواره در نظر گرفته شده برای مقاصد صلح آمیز و نمی نقض توافق هسته ای که نیست منع ماهواره ای راه اندازی شد. وزیر امور خارجه با اشاره به شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ای در مورد ایران گفت در توییتر: “ایران نه افغانستان و نه موشک های” طراحی شده است که قادر به حمل چنین وحشتناک اسلحه است.”

کنترل تسلیحات کارشناسان شک ایران متوقف خواهد شد در حال توسعه پیچیده تر موشک های فن آوری است. به عنوان گام بعدی ایران است که به احتمال زیاد به توسعه آن سوخت جامد با فناوری موشکی است که در مرحله اول از پرتاب موشک به گفته جفری لوئیس یک کنترل تسلیحات متخصص با Middlebury موسسه مطالعات بین المللی در شهرستان مونتری.

تصاویر ماهواره ای نشان داد که ایران در حال حاضر انجام آزمون در صحرا از موتورهای بزرگتر برای استفاده احتمالی در آینده آقای لوئیس گفت.

“این کاملا محتمل است که در چند سال آینده ایران را تست یک سیستم است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک موشک است که می تواند به بسیاری از اروپا,” او گفت:.

این Nour پرتاب ماهواره مشخص شده باز گشت برای پاسداران فضایی در برنامه. در سال 2011 یک انفجار کشته معمار پشت ایران را با موشک بالستیک, برنامه, حسن تهرانی مقدم همراه با بیش از یک دوجین از پرسنل ارشد. ایران گفت: این یک تصادف بود و پس از آن نگهداری می شود این برنامه از محل موردتوجه وتماشای عموم.

در ماه های اخیر سپاه پاسداران تبدیل شده اند بیشتر باز مورد ترویج دستاوردهای فضایی خود را. در اواخر سال 2019 در سپاه منتشر شد فیلم های آقای مقدم ایستاده در مقابل زیادی جامد-سوخت موتور—یک جزء کلیدی در موشک بالستیک قاره پیما—و به دنبال آن فیلم در ماه فوریه از سلمان موتور که هفته گذشته است.

تحریم های ایالات متحده به منظور جلوگیری از نظامی ایران جاه طلبی های آن را مجبور به کاهش هزینه های نظامی که منقبض 15 درصد در سال 2019 به $12.6 میلیارد دلار با توجه به تحقیقات صلح بین المللی استکهلم موسسه.

برای پیشبرد آن تکنولوژی نظامی ایران همچنان به سرمایه گذاری به شدت در آن برتر نیروی امنیتی. در ایران در سال 2020 بودجه پاسداران اختصاص داده شد 22 درصد افزایش به $4.4 میلیارد دلار از حدود 3.6 میلیارد دلار با وجود کلی به کاهش بودجه دفاعی. هزینه های نظامی برنامه فضایی نبود افشا می شود.

ایران بعید است که خطر یک رویارویی نظامی با آمریکا و یا خراب کردن روابط با کشورهای اروپایی که ارائه شکننده لینک کلیک کنید برای بازارهای جهانی است. به عنوان شده است در مورد برنامه هسته ای ایران است به احتمال زیاد به اتخاذ تدریجی گام به گام روش برای به دست آوردن اهرم سیاسی در ارتباط با کشورهای غربی گفته تحلیلگران. راه اندازی Nour ماهواره ای بود آخرین جمله حرکت می کند.

“اگر آنها را مدیریت برای توسعه این قابلیت و مایل به قرار دادن آنها را بر روی میز” گفت: آقای Hinz اسلحه متخصص کنترل “این امر به آنها مقدار مجنون از اهرم”.

به اشتراک گذاری افکار خود را

آیا این توسعه به ایران بیشتر اهرم در ارتباط با غرب ؟ چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

نوشتن به Sune انگل راسموسن در sune.rasmussen@wsj.com

کپی رایت ©2019 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله