کلمبیا سربازان و پلیس در حال گشت زنی در مدلین در سراسر کشور سه روز مسلح اعتصاب ” نامیده ملی ارتش آزادی بخش گروه های شورشی در ماه فوریه است.

عکس: خواکین سرمینتو/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

بوگوتا, کلمبیا—ارتش واحد اطلاعات ارائه شده با نظارت ایالات متحده تجهیزات برای مبارزه با شورشیان مارکسیست و قاچاقچیان مواد مخدر با استفاده از دارایی های سراسر 2019 برای جاسوسی بر روی مخالفان سیاسی مقامات دولتی و روزنامه نگاران و حقوق بشر, فعالان, مردم, آشنایی با عملیات و اهداف خود را گفت.

اتهامات رهبری وزارت دفاع برای پاکسازی 11 از افسران واحد اطلاعات و حداقل یک ژنرال استعفا داد. ایالات متحده عرضه دستگاه های گوش دادن و دیگر تجهیزات همراه با صدها هزار دلار نقدی به تضعیف گروه های مسلح است که قاچاق کوکائین به ایالات متحده از جمله ملی ارتش آزادی یک گروه شورشی شناخته شده به عنوان ELN.

محصول مورد استفاده قرار گیرد به کوکائین در حال رشد بوده است و در اندازه سراسر کلمبیا روستا. در 2019, برگ کوکا تحت پوشش 523,000 هکتار ترین تا کنون در کلمبیا تاریخ و از کمتر از 200000 هکتار در سال 2013 با توجه به ایالات متحده تخمین می زند.

باندهای درگیر در مواد مخدر و دیگر فعالیت های غیر قانونی در سال 2019 کشته 86 رهبران جامعه و 77 تن از اعضای سابق یک گروه چریکی که تا به حال خلع سلاح و امضا پیمان صلح با دولت سازمان ملل متحد گفت.

“زمان صرف شده…کنار هم قرار دادن این پرونده را بهتر است با استفاده از بررسی ساختار ارتش آزادیبخش ملی و یا بسیاری دیگر از جنایتکاران که هنوز نقض حقوق کلمبیایی گفت:” آندرس Peñate سابق آمریکا در اینجا.

این واحد اطلاعات وارد شده پرونده در 130 نفر از جمله چند ژنرال سابق که به کار رفته بود در دیگر سازمان های دولتی, سیاستمداران, رهبران اتحادیه های کارگری و روزنامه نگاران. مدیران در واحد اطلاعات انجام برخی از نظارت به عنوان نعمت برای دوستان با نفوذ گفت: سه نفر از افراد آشنا با عملیات واحد اطلاعات.

کسانی که هدف شامل چهره های برجسته در کلمبیا از جمله خورخه ماریو ایستمن سابق بالا دستیار رئیس جمهور ایوان دوقو که در حال حاضر سفیر ایران در واتیکان و سن. Gustavo بولیوار یک چپ که علنا به انتقاد از نیروهای مسلح. آقای ایستمن کاهش یافته است به نظر و آقای بولیوار نمی تواند بلافاصله نظر رسیده است. بیانیه ای که آقای بولیوار را حساب توییتر به نام بالا-سطح مقامات دولتی برگزار می شود مسئول است.

“این طبیعی است برای یک جامعه دموکراتیک. این که چگونه یک دیکتاتوری عمل می کند گفت:” خوزه میگوئل Vivanco و آمریکا و مدیر مستقر در نیویورک دیده بان حقوق بشر نیز هدف قرار داده بود توسط واحد.

رئیس جمهور ایوان دوقو دادن به یک سخنرانی در سال 2018 با او سپس-دبیر کل ریاست خورخه ماریو ایستمن در سمت چپ. آقای ایستمن هدف از نظارت اقدامات است که در حال حاضر سفیر ایران در واتیکان.

عکس: Mauricio Duenas کاستاندا/EFE/زوما پرس

برخی از روزنامه نگاران هدفمند کار برای آمریکایی نشریات از جمله مجله تایم ، نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال. در میان آنها بود, مجله, آمریکای جنوبی دفتر رئیس ژوئن وان فوره رو. یک سخنگوی وال استریت ژورنال ناشر داو جونز کاهش یافته است به نظر.

برخی از این پرونده به نظر می رسد فقط بر روی اطلاعات جمع آوری شده از رسانه های اجتماعی اما این واحد همچنین wiretapped تلفن و انجام نظارت عملیات در برخی از موارد است.

Maria Alejandra Villamizar سابق دولت رسمی است که در حال حاضر رادیو و تلویزیون مفسر شد شگفت زده برای پیدا کردن که او پرونده شامل دنیوی اطلاعات شخصی از جمله عکس های گرفته شده از اجتماعی-حساب های رسانه های عروسی خود را در جمهوری دومینیکن و اطلاعات در مورد ماشین او تا به حال به فروش می رسد. بسیاری از آن اشتباه بود, او گفت که این ادعا نادرست است که او تا به حال انجام یک مصاحبه برای یک دور در سمت چپ سایت که در اوایل 2000s شد و متفقین با چریک مارکسیست.

“این همه بسیار نامتناسب” او گفت:. “شما خودتان بپرسید” چه کسی خواهد بود علاقه مند در این فایل ؟ وجود دارد صریح و روشن منظور؟’ “

یک فرد آشنا با کار واحد اطلاعات در این پرونده گفت که برخی از پول ارائه شده توسط ایالات متحده بود pilfered توسط اعضای ارتش واحد اطلاعات که بعدها ظ گزارش نادرست به پنهان کردن دزدی.

Maria Alejandra Villamizar و سپس یک دولت کلمبیا نماینده با حضور در جلسات در اکوادور با هدف راه اندازی رسمی مذاکرات صلح با ارتش آزادیبخش ملی نمایندگان در ژانویه 2017.

عکس: رودریگو buendia را از دست/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

“این واقعا نشان می دهد آنها در حال انحراف مقدار زیادی از منابع برای چند بد ماموران گفت:” آدم see colombia travel, که, آهنگ, دفاع, روابط بین کلمبیا و ایالات متحده آمریکا در واشنگتن در آمریکای لاتین است. “این قرار داده خواهد شد پنتاگون هشدار در مورد که در آن رابطه رهبری است.”

سفارت آمریکا در بوگوتا گفت آن است که “عمیقا نگران اتهامات در گزارش های رسانه ای از فعالیت های غیرقانونی در کلمبیا و نیروهای مسلح و در مورد هر گونه سوء استفاده از ایالات متحده کمک کند.” سفارت ایران در کابل را محکوم کرد “ممکن است غیر قانونی نظارت” و حمایت دولت کلمبیا بررسی است.

U. s. Southern Command در میامی ستاد آمریکایی عملیات نظامی در اینجا و در سایر نقاط آمریکای لاتین کاهش یافته است به نظر.

ایالت ورمونت پاتریک لیهی است که نایب رئیس مجلس سنا کمیته تخصیص بودجه کار کرده است و در سیاست ایالات متحده در کلمبیا برای بیش از 20 سال گفت که او نگران بود در مورد پتانسیل سوء استفاده از کمک های ایالات متحده.

مربوط به خواندن

  • کلمبیا Girds برای تظاهرات توده ای با یک چشم به سمت شیلی بی ثباتی (نوامبر 2019)
  • در آمریکای لاتین گلدان-کوبیدن سیگنال مشکل برای کسانی که در قدرت (نوامبر 2019)
  • سابق فرماندهان شورشی تماس برای کلمبیا مبارزان را به سلاح دوباره (اوت 2019)
  • ونزوئلا به کلمبیا با شورشیان مهار آزاد (جولای 2019)

“استفاده از کمک های ایالات متحده برای جاسوسی بر مخالفت سیاستمداران و روزنامه نگاران و فعالان اجتماعی خواهد بود یک تخلف آشکار از اهداف که کمک ارائه شد و سوء استفاده از قدرت دولت” آقای لیهی یک دموکرات گفت. “اگر این چیزی است که اتفاق افتاده است کسانی که مسئول و هر کسی که در موضع قدرت می دانستند که آن اتفاق می افتد باید مجازات شود در یک شیوه ای است که می فرستد یک پیام قوی است که چنین اعمال و تحمل نخواهد شد.”

به واشنگتن بالا متحد استراتژیک در منطقه کلمبیا شده است و گیرنده از نزدیک به 12 میلیارد دلار در کمک های ایالات متحده از سال 2000 اکثریت که رفته به آن ارتش و نیروهای پلیس به عقب چریک که سال پیش کنترل ردیف هایی از خاک. و در طول سال در ارتش هوش همکاری با ایالات متحده تجهیزات آموزش و کمک های دیگر شده است کلید عملیات که خنثی بالا فرماندهان شورشی و قاچاقچیان مواد مخدر تقویت دولت است.

شنود غیر قانونی از چهره های عمومی در کلمبیا منجر به تکرار رسوایی در طول سال و در نتیجه در دوره تصفیه ماموران اطلاعاتی از ارتش و پلیس و برچیدن هوش آژانس در سال 2011.

رئیس جمهور ایوان دوقو به کارگردانی کارلوس هلمز, Trujillo که در زمان بیش از به عنوان وزیر دفاع در ماه نوامبر به بررسی هوش کار در 10 سال گذشته با توجه به بیانیه ای از رئیس جمهور حساب توییتر. Surveilling چهره های عمومی و مقامات در کلمبیا خود را دولت “باید بررسی شود در عمق و به شدت مجازات” آن را بخوانید.

یک ارتش آزادی بخش ملی (ELN) فرمانده چریکی در جنگل های کلمبیا در ماه ژوئیه گذشته.

عکس: رائول arboleda/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

پس از اتهامات گزارش شده توسط مجله Semana, کلمبیا وزارت دفاع روز جمعه گفت که در حال همکاری با دادستان کل و بازرس کل دفتر برای پیشبرد ادامه تحقیقات به اتهام سوء رفتار توسط ارتش هوش.

“اقدام انضباطی و کیفری اقدام توسط دفتر دادستان کل است که در حال حرکت رو به جلو” گفت: ژنرال لوئیس فرناندو ناوارو, فرمانده کلمبیا و نیروهای مسلح.

در حالی که رسوایی منجر به اعتراض عمومی در اینجا از سیاسی و رسانه ای چهره های سابق ارتش سرهنگ که مشغول به کار در هوش در دفاع از کار سابق خود رفقای گفت: در مصاحبه ای که “هوش همیشه با این نسخهها کار خارج از چارچوب قانونی.” او استدلال کرد که باطله روزنامه نگاران و سیاستمداران می پرداخت چرا که برخی از آنها از طریق کار خود را ناخواسته ممکن است منجر هوش عوامل نسبت می خواستم اموات آمار و ارقام.

نوشتن به Kejal Vyas در kejal.vyas@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله