وسایل Rohingya پناهندگان دراز در ساحل خود را به عنوان حامل قایق باقی مانده لنگر نزدیکی در Teknaf در آوریل 16.

عکس: suzauddin rubel/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در 15 مارس Soyed Ahammed کاهش یافته است دو تن از دختران خود را در کنار جاده ای وانت نقطه به صورت غیرقانونی دریایی سفر در سراسر خلیج بنگال و دریای آندامان. او پرداخت می شود قاچاقچیان $1,000 به آنها را به مالزی و او امیدوار است به دور از خود بدبختی زندگی در Rohingya اردوگاه های پناهندگان در بنگلادش است.

این طرح رفت و به طرز وحشیانه ای اشتباه است.

قاچاقچیان را ندارد آن را به مالزی و در اواخر ماه مارس آنها خواستار نزدیک به 1000 دلار بیشتر به ادامه پیشنهادات آقای Ahammed دختران و آنها را زنده. قبل از او می تواند ترتیبات برای پرداخت به میان که زندگی در اردوگاه ها رفت از دست رفته پایان دادن به تمام ارتباطات با خدمه. در ضمن پناهندگانی که موفق به بازگشت به ارمغان آورد داستان از گرسنگی ضرب و شتم و مرگ و میر در دریا.

“من خیلی احساس پشیمانی گفت:” آقای Ahammed. تا آنجا که او می داند او هنوز هم روی یک نیمکت چوبی قایق ماهیگیری در جایی.

صدها نفر از Rohingya پناهندگان در مرکز یک تراژدی اتفاق می افتند در آبهای بین مالزی و بنگلادش است. گروه های حقوق بشر می گویند حداقل دو trawlers حمل 500 تا 800 نفر هستند شناور—خود مکان های ناشناخته—مالزی پس از افزایش کنترل همراه آن مرز دریایی با استناد به نگرانی در مورد منابع جدید کروناویروس عفونت است. هیچ دولت در پاسخ به تماس به صورت منطقه ای جستجو و نجات ماموریت برای قایق.

Rohingya پناهندگان نجات توسط بنگلادش گارد ساحلی جمع آوری در کخس بازار در آوریل 16.

عکس: Suzauddin Rubel/آسوشیتد پرس

“آنها در یک وضعیت تهدید کننده زندگی و هر دقیقه تلف را افزایش می دهد خطر ابتلا به آنها را در حال مرگ در دریا” گفت: جان Quinley بشر-حقوق متخصص انجمن حمایت از تقویت حقوق. “Rohingya اساسا اسیر برگزار شد در قایق.”

حدود یک میلیون Rohingya زنده در بنگلادش پناهنده و در اردوگاه های وسیع حل و فصل کهنه با بامبو و پارچه کرباسی قیراندود وعایق اب پناهگاه است. بسیاری از آنها فرار در سراسر مرز از خانه های خود در کشور همسایه میانمار در اواخر سال 2017 به فرار یک نظامی کشته و زخمی شدند. بخش هایی از این اردوگاه هستند احاطه شده توسط سیم خاردار پناهندگان مجاز نیست به کار و دولت متوقف شده دسترسی به اینترنت تلفن همراه.

هند

چین

بنگلادش

داکا

Bhashan

کاراکتر

میانمار

(برمه)

Naypyidaw

پناهندگان

اردوگاه

تایلند

بانکوک

دریای آندامان

لنگکاوی

مالزی

کوالالامپور

300 مایل

300 متر

منبع: دفتر ملل متحد برای هماهنگی امور انسان دوستانه

در طول سال بسیاری از Rohingya مردان از میانمار و بنگلادش اردوگاه های سفر با قایق به مالزی که در آن آنها می توانند پیدا کردن کار به عنوان مستند نشده کارگران. جوان Rohingya زنان مانند آقای Ahammed را دختران باید به طور فزاینده ای در معرض خطر خطر ناک سفر به ازدواج با آنها. در سال 2015 هزاران نفر از Rohingya رها شده بودند در دریا در میان سرکوب قاچاق انسان است.

از جنوب شرقی نکته از بنگلادش سفر به طور معمول آغاز می شود در قایق های ماهیگیری. لود شده با تا 75 مردم هر یک از آنها پس از ترک تیره هستند و بعد از انتقال به بزرگتر trawlers که صبر کنید تا آنها را پر کنید تا پناهندگان و کمک به کارگران گفت. این عروق حمل صدها نفر از پناهندگان در سراسر آب که در آن طوفان گرمسیری شایع است.

به عنوان آنها در نزدیکی مقصد خود را, آنها تقسیم به گروه ها و نقل مکان کرد به قایق های کوچک برای کشش نهایی. از اواخر ماه فوریه صدها نفر از پناهندگان را ترک کرده اند بنگلادش در طول این مسیر است. حداقل یک قایق رسیده مالزی جزیره لنکاوی دو بازگشت به بنگلادش پس از نافرجام سفر و دیگران هنوز هم شناور مالزی و بنگلادش مقامات و کمک به کارگران گفت.

Rohingya پناهندگان پیاده روی را از طریق یکی از جاده ها در Kutupalong اردوگاه پناهندگان در کخس بازار یکی از بزرگترین اردوگاه های پناهندگان.

عکس: Shafiqur رحمان/آسوشیتد پرس

غیرقانونی عروق به سختی ردیابی با دستگاه های ردیابی. بدون مختصات دقیق آنها اغلب بیش از حد کوچک دیده می شود در تصاویر ماهواره ای, حقوق گروه می گویند. “این قایق در حال دیدن لکه در دریا گفت:” فیل رابرتسون معاون آسیا و مدیر سازمان دیده بان حقوق بشر.

محمد رفیق یک 16 ساله پناهنده شد و در اوایل قایق یکی از 396 مردم را به بازگشت به بنگلادش, در اواسط ماه آوریل است. او نزدیک به دو ماه در بدنه یک کشتی است که دو بار سعی به نزدیک شدن به آبهای مالزی اما موفق به مخفی ورود. او آنقدر تشنه او شوربا مشت آب شور و ضرب و شتم قرار گرفت که از او شکایت کرده اند ،

او به تماشای یک دوست به آرامی به مرگ از گرسنگی مردن در کنار او و پرتاب دریا او معتقد است در جایی در نزدیکی تایلند است.

Ahammed Hossain یک Rohingya ایجاد کرد رهبر که جان سالم به در یکی از میانمار بزرگترین قتل عام به بررسی و ذکر جنایات که گفته شده است توسط ارتش در برابر مردم خود را. “اگر ما عدالت, ما ممکن است خوشحال دوباره,” او گفت:. تصویری: Daniel اپستاین

“من می خواهم به همه بگویم آنچه که من دیدم” آقای رفیق گفت: ساعت پس از آزادی از 14 روز در قرنطینه. “من توضیح من درد و به آنها بگویید: این کار را نکنید. سعی نکنید برای رفتن به مالزی است.”

پزشکان که درمان بازماندگان گفت: آنها شامل مردان و زنان و کودکان بیشتر بین سنین 12 و 20. حساب های خود را پیشنهاد ده ها تن از مردم—احتمالا حدود 70 هر چند هیچ کس نمی داند دقیقا—درگذشت در طول مسیر با توجه به پزشکی-کمک های سازمان پزشکان بدون مرز. بازماندگان بودند قرنطینه به مدت دو هفته برای اطمینان از آنها نبودند شما با coronavirus قبل از اینکه پیوست با خانواده های خود در این اردوگاه که در آن هیچ مورد شناسایی شده اند.

روز شنبه یکی دیگر از قایق کوچک آمد به ساحل حمل چند ده پناهندگان بودند که ره توسط مقامات بنگلادش. این قطره ای از بازماندگان به ارمغان آورده است امید است که گم شده و قایق ها در این نزدیکی هست, اما آن را نیز به ارمغان آورده ترس در مورد چه اتفاقی خواهد افتاد اگر و زمانی که آنها به ساحل می آیند.

یک قایق حامل مشکوک Rohingya مهاجران بازداشت شده بود در مالزی آبهای سرزمینی جزیره لانگ کاوی در مارس 5.

عکس: دریایی اجرای آژانس دست/شاتر

Mahbub علم Talukder بنگلادش گفت که در مسائل مربوط به پناهندگان گفت: در مصاحبه ای که 29 پناهندگان منتقل شدند به یک جزیره دور افتاده به نام Bhashan کاراکتر و در حال حاضر در نیروی دریایی مراقبت تا زمانی که دولت تصمیم می گیرد چه چیزی را با آنها انجام دهد. کمک به کارگران هشدار می دهند این سایت نمی باشد مناسب برای سکونت یک ادعای مقامات را انکار کند.

مالزی مقامات دفاع از خود را سختگیرانه کنترل مرز. در مارس 17, مالزی نظامی گفت: یک قایق رد شد ورود یک روز قبل از آن با استناد به نگرانی های که مهاجرت غیر قانونی می تواند یک منبع از عفونت های جدید. سازمان ملل متحد پس از آن خواست همه دولت ها نه به پناهندگی راه و آن متعهد کمک به اطمینان از سلامت عمومی است.

آقای Ahammed دختران می دانستم که این سفر خطرناک بود اما آنها تعيين گرديد. Sadeka بی بی قدیمی تر از این دو در سن 20 تا به حال ساخته شده 11 تلاش های قبلی برای رسیدن به مالزی که در آن خانواده بود و مرتب برای یک مرد به نام Dil محمد با او ازدواج کند. اما هر بار سفر شده بود خنثی بد آب و هوا یا دیگر اختلالات.

روز آنها مجموعه ای از هفت هفته پیش او خواسته پدرش آمرزش برای ترک و به او گفتم به دعا برای سفر امن. در حال حاضر بهترین خود را به امید بازگشت به اردوگاه آنها به شدت در تلاش برای فرار.

نوشتن به Feliz جزایر در feliz.solomon@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله