چین شمارنده Coronavirus بحران با افزایش صادرات

یک خط تولید در یک تایر کارخانه در استان هبی در سال گذشته است.

عکس: jason lee/ایسنا

پکن—چین-صادرات گل رز به طور غیر منتظره در ماه آوریل برخلاف همه گیری ناشی از رکود اقتصادی است که ديگر تقاضا و اختلال در عرضه زنجیره ای در سراسر جهان.

اما اقتصاددانان هشدار داده است که صادرکنندگان چینی ممکن است با بهره گیری موقت کردند و آنها به احتمال زیاد سیستم ایمنی بدن به یک رکود اقتصادی جهانی است که باقی می ماند بسیار نامشخص—یک واقعیت تأکید توسط یک شگفتی غوطه واردات چین.

چین محموله های خروجی افزایش 3.5% در ماه آوریل در مقایسه با سال قبل از آن بهتر از 6.6% در سال بیش از سال کاهش در ماه مارس داده ها از اداره کل گمرک نشان داد پنج شنبه. نتیجه کار به مراتب بهتر از یک 18.8% سال بیش از سال رها انتظار اقتصاددانان در نظرسنجی وال استریت ژورنال.

چین در مارس صادرات شکل منعکس پاکسازی از کارهای عقب افتاده از سفارشات با تاخیر از اوایل سال جاری با توجه به شیوع کروناویروس اقتصاددانان گفت. آسیای جنوب شرقی که به عنوان یک بلوک پیشی گرفتن اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا به عنوان چین بزرگترین مقصد صادرات در اوایل سال جاری ادامه داد: برای جبران ضرر و زیان از پیشرفته تر غربی اقتصاد.

مقامات چینی همچنین افزایش تقاضا از کشورهایی که امضا در پکن زیرساخت-و-تجارت پروژه کمربند و جاده ابتکار است که در درجه اول خوشه در آسیای مرکزی و آفریقا و شرق میانه.

واردات چینی ضمن کاهش 14.2% در ماه گذشته به مراتب واضح تر از ماه مارس 0.9% افت و بزرگترین کاهش از فوریه 2016 نشان می دهد به سرعت در حال تضعیف تقاضا در صفحه اصلی.

غیر منتظره افزایش صادرات و کاهش واردات کمک کرد مازاد تجاری چین بالون به $45.34 میلیارد دلار در ماه گذشته در مقایسه با $19.9 میلیارد دلار مازاد در ماه مارس است.

اقتصاددانان و مقامات دولتی به طور کلی بدبین در مورد چین توانایی حفظ مارس صادرات قدرت به خصوص به عنوان رشد تصویر sours بیشتر در ایالات متحده و اروپا است.

یک پورت در چینگدائو در چین در آوریل 20.

عکس: Zhangjingang/زوما پرس

“خطرات و چالش های تجارت خارجی بی سابقه ای گفت:” گائو فنگ سخنگوی وزارت بازرگانی در یک جلسه مطبوعاتی در اشاره به چین در تجارت خارجی است.

عمده صادرکنندگان مورد بررسی توسط وزارت بازرگانی هنوز رو سفارش لغو و تاخیر و یا داشتن مشکلات جدید برنده سفارشات و تحویل محصولات به مشتریان خود آقای گائو گفت. او گفت که دولت را رول هدفمند اقدامات برای کمک به صادرکنندگان برنده سفارشات جدید و کمک به برخی از آنها به فروش بیشتر در خانه.

“در حالی که تقاضا در بازارهای در حال ظهور است که انعطاف پذیر آن را به اندازه کافی برای جبران کاهش از دیگر شرکای تجاری عمده در اروپا و ایالات متحده خواهد شد که خوراک از طریق ضعف صادرات در ماه های آینده گفت:” لیو Xuezhi یک اقتصاددان با بانک از ارتباطات است.

تأکید بر چالش های پیش رو, رسمی و خصوصی نظرسنجی از مدیران خرید در ماه آوریل نشان داد جدید صادرات سفارشات سقوط عمیق تر به انقباضی خاک.

در آمار منتشر شده در پنج شنبه, خصوصی سنج از چین در بخش خدمات فعالیت—Caixin خدمات شاخص مدیران خرید—بهبود کمی در مارس هر چند از آن باقی مانده است در انقباض خاک غم انگیز یک نتیجه است که نشان دهنده سرعت ضعف تقاضای خارجی است.

یکی دیگر از علل اصلی نگرانی از افزایش تنش های سیاسی بین واشنگتن و پکن بیش از چین را از دست داده و از شیوع کروناویروس.

رئیس جمهور تهمت و گفت او “از نزدیک” برای دیدن اگر چین را برآورده تعهد خود را در “فاز یک” معامله تجارت امضا شده در اوایل این سال که مرتکب پکن به خرید اضافی $200 میلیارد دلار در کالاها و خدمات در طول دو سال آینده.

هدف در حال حاضر به نظر می رسد از رسیدن به ویژه در پی گیر و برخی از اقتصاددانان از جمله جولیان Evans-Pritchard ارشد چین اقتصاددان برای اقتصاد سرمایه—مشاهده افزایش خطرات که فاز یک معامله تجاری “به زودی از هم جدا می افتد.”

آقای ترامپ اشاره کرده در levying اضافی تعرفه بر کالاهای چینی است که می تواند به افزایش تنش بین دو اقتصاد بزرگ در یک زمان از آسیب پذیری برای اقتصاد جهانی است.

به عنوان جدید کروناویروس موارد زوال یافت که در آن برای اولین بار شیوع پدید آمده در اواخر سال گذشته پکن منتقل شده است به راه اندازی مجدد اقتصاد خود را با بازگشایی کارخانه و کسب و کار, از سرگیری پروژه های ساخت و ساز و توزیع مصرف کننده کوپن به افزایش هزینه های.

اما فرکانس بالا نشان از بهبود سرعت همچنان کند است. محدودیت در حرکت انسان در محل باقی می ماند, دهها میلیون نفر از کارگران شغل خود را از دست و یک ابر عدم قطعیت درصدی بیش از چشم انداز اقتصادی.

در اخیر یکی از شاخص های آمار رسمی نشان داد فعالیت های اقتصادی در طول سال های اخیر پنج روز تعطیلات از 1 تا 5 مه کاهش یافت و به خوبی از سطح سال گذشته با وجود اینکه یک روز دیگر.

وقتی مارس داده های ثابت-سرمایه گذاری دارایی های و فروش های خرده فروشی منتشر می شوند در هفته آینده, آنها به احتمال زیاد برای نشان دادن ادامه انقباض اقتصاددانان در نظرسنجی وال استریت ژورنال گفته اند. این اقتصاددانان خوشبین باقی می ماند این است که تولید صنعتی می تواند نشان می دهد یک افزایش کوچک از یک سال پیش از آن.

اقتصاددانان و سرمایه گذاران و تحلیلگران به دنبال یک آینده سالانه قانونی کنفرانس مجموعه ای برای شروع در 22 مه برای سرنخ در مورد دولت پاسخ. قانونی جلسه که به دنبال تعویق بیش از دو ماه است که به طور معمول محل که در آن پکن رهبران خود پرده سالانه اقتصادی اهداف و هزینه های برنامه.

اقتصاد چین کاهش 6.8 درصد در سه ماهه اول سال جاری برای اولین بار چنین انقباض در بیش از چهار دهه است. تحلیلگران به طور گسترده ای سوال که آیا پکن می تواند نیازهای خود را تا پایان سال سیاسی هدف از دو برابر اندازه اقتصاد به طور کلی از یک دهه پیش یک هدف است که اقتصاددانان می گویند نیاز به حداقل 5.5 درصد رشد در این سال است.

چین متعهد شده است به افزایش کسری مالی نسبت به صدور اوراق قرضه دولتی به صندوق سرمایه گذاری و کمک به کسب و کار و افراد است که باید ضربه سخت شده توسط coronavirus.

به طور جداگانه در پنجشنبه خارجی چین-تنظیم کننده ارز گفت: کشور های خارجی-ذخایر ارزی افزایش یافت $30.83 میلیارد دلار 3.091 تریلیون دلار در پایان ماه آوریل—محصول بالاتر از قیمت دارایی ها و تضعیف دلار آمریکا که سوار ارزیابی nondollar دارایی.

نوشتن به جاناتان چنگ در jonathan.cheng@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر