سوئد اجتناب Coronavirus مستند. اقتصاد آن صدمه زدن به هر حال.

بر خلاف بسیاری از کشورهای غربی سوئد نیست منظور دقیق coronavirus مستند—هنوز هم آن اقتصاد است و آمار گرفته. وال استریت ژورنال به همسرش, خواستگاری, گزارش از یک کشور که در آن مغازه ها و کافه ها نیست تعطیل. عکس: همسرش خواستگاری

مطلع, سوئد—در حالی که بسیاری از اروپا و آمریکا را تحمل کرده اند سخت دولت تحمیل مستندات, Josefine Sandblom شده رایگان به مزه اسکاندیناوی بهار و سالن در رستوران در زادگاه او در اینجا محبوب lakeside مقصد تعطیلات.

اما خانم Sandblom مانند بسیاری از سوئدی ها انتخاب کرده است. او را نگه می دارد 6 فوت دور از همکارانش در کارخانه ای که در آن او کار می کند و باقی می ماند خانه بقیه از زمان. او طول می کشد یک نمایش کم نور از افراد جوان میله تراکم در پایتخت استکهلم.

“آنها هستند, احمق” 41 ساله و خانم Sandblom گفت. “نه اینجا در مطلع. ما مانند هر دیگر در اینجا.”

سوئد تصمیم به تحمیل اجباری ملی مستند کشیده شده توجه جهانی از سیاست گذاران مشتاق به قضاوت در مورد استراتژی و تاثیر آن بر بهداشت عمومی و اقتصاد است. اما به نظر می رسد وضعیت در اینجا نه به عنوان های مختلف به عنوان آن ممکن است در ابتدا به نظر می رسد.

حتی بدون قانونی ممنوعیت بسیاری از سوئدی ها به طور داوطلبانه پس مقامات اجتماعی-فاصله گرفتن توصیه ها و محدود کردن سفر هل دادن پایین مصرف داخلی است. و این کشور نمی تواند خود را عایق از مستندات در میان شرکای تجاری. صادرات در حال سقوط است.

پیاده خود را حفظ فاصله از یکدیگر در مطلع.

عکس: Loulou d’Aki برای وال استریت ژورنال

نتیجه: سوئد اقتصاد در حال انقباض است اما نه به اندازه برخی دیگر در اروپا است. در ضمن آن را ضبط و میر سرانه از ویروس است که بطور قابل توجهی بالاتر از در کشورهای همسایه—هر چند زیر سطح دیده می شود در فرانسه و ایتالیا و انگلستان

مغازه ها و رستوران ها و حتی کاباره ها شده اند مجاز به اقامت در سوئد. وجود دارد هیچ محدودیت هایی در تولید و خدمات صنایع. اما این بدان معنا نیست که زندگی طبیعی است در اینجا.

علیرغم آب و هوای گرم خیابان ساکت تر و کسب و کار کندتر است چرا که بسیاری از سوئدی ها مثل خانم Sandblom را دولت دستورالعمل های جدی و حتی فراتر از آنها برای جلوگیری از ابتلا به شدت مسری پاتوژن.

همه که کمک به سوئد چه دولت برآورد خواهد شد 6 درصد انقباض در مصرف داخلی در این سال است. همراه با یک پیش بینی 10 درصد افت در صادرات مقامات سوئد پیش بینی نتیجه این خواهد بود 7 درصد کاهش در سال 2020 به طور کلی اقتصادی خروجی. اقتصاد منطقه یورو به عنوان یک کل است که پیش بینی شده به قرارداد حدود 8 درصد در سال جاری با توجه به کمیسیون اروپا تخمین می زنند.

مرگ و میر سرانه از Covid-19 در سوئد در 301 در هر میلیون نفر جمعیت کمتر از فرانسه و انگلستان اما بسیار بالاتر از کشور های همسایه به دانمارک فنلاند و نروژ با 87, 46 و 40 میلیون بود. عمومی-کارشناسان بهداشتی می گویند عفونت رای به نظر می رسد به کاهش باشد.

سوئد و رئیس دولت اپیدمیولوژی آندرس Tegnell گفت: وال استریت ژورنال که داوطلبانه اجتماعی-فاصله دستورالعمل شد با هدف ساخت مطمئن شوید که سیستم مراقبت های بهداشتی نبود غرق در حالی که به طور بالقوه ایجاد توده coronavirus ایمنی در دراز مدت است.

در سوئد رستوران ها باقی مانده اند باز به مشتریان بر خلاف جاهای دیگر در اروپا است.

عکس: جاناتان nackstrand/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

سوئد تجربه نشان می دهد که این حرکت توسط کشورهای دیگر به سهولت محدودیت ممکن است تحویل سریع بهبود اقتصادی به گفته دیوید Oxley سرمایه, اقتصاد, اقتصاد شرکت تحقیقاتی.

“حتی اگر مغازه ها و رستوران ها باز هستند, مردم را مصرف نمی کند در میان بهداشت جهانی ترساندن” آقای Oxley گفت.

در سه ماهه اول اقتصاد سوئد قرارداد 1.2 درصد به صورت سالانه در این کشور آمار آژانس گفت. که در مقایسه با 21 درصد کاهش در فرانسه و 4.8 درصد سقوط در ایالات متحده آمریکا

اقتصاددانان با این حال گفت: آمار و ارقام رانده شدند توسط سوئد عملکرد قوی در ژانویه و فوریه قبل از تاثیر این ویروس آمار صفحه اصلی. اما آنها می گویند سوئد است که برداشت برخی از کوتاه مدت از مزایای آن سبک تر را لمس کنید.

مصرف خانوار پایین است حدود 30% از اواسط ماه مارس گفت: مگنوس Henrekson مدیر موسسه تحقیقات صنعتی اقتصاد است. که افت شدید اما کمتر از 70 درصد سقوط را تجربه کرده در فنلاند قفل-کردن همسایه.

ماشین جدید ثبت نام اینجا را کاهش 37 درصد در ماه آوریل است. کاهش در انگلستان ، ایتالیا و اسپانیا نزدیک 100% است.

“من دست شستن از صد بار در یک روز گفت:” لوئیس Ahldin یک پیشخدمت زن در Restaurang Lyckan که ترجمه را به رستوران شادی در مطلع.

عکس: Loulou d’Aki برای وال استریت ژورنال

اما در حالی که تقاضای داخلی هوازدگی ویروس بهتر از جاهای دیگر در اروپا تا کنون با توجه به اقتصاد سرمایه’ آقای Oxley, سوئد خروجی محدود خواهد شد با این وضعیت جای دیگر. سوئد اصلی بازارهای صادراتی—همسایه کشورهای اروپایی و ایالات متحده در حال انقباض است.

صادرات حدود 30 درصد از سوئد تولید ناخالص داخلی آقای Henrekson گفت.

از آغاز ماه مارس 122,000 نفر ثبت نام کرده اند به عنوان بیکار و نرخ بیکاری می تواند بالای 10% در این سال, دولت تخمین می زند.

این Gripsholms Värdshus شرکت اجرا می شود سه هتل در کنار دریاچه تفریحی در نزدیکی استکهلم. آنها رزرو شده بود در طول سال برای کنفرانس ها و رویدادهای اما در مارس مدیریت mothballed دو هتل ها و رستوران ها پس از رزرو لغو شد.

به اشتراک گذاری افکار خود را

خواهد سوئد رویکرد به همه گیر بود موفق در دراز مدت? چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

“دولت است که گفتن مردم به سفر, به طوری که مردم انجام می دهند چیزی که مسئول و آنها در خانه ماندن” یک Gripsholms Värdshus سخنگوی گفت. “ما واقعا نمی نیاز به اعمال محدودیت از سوی دولت. این نتایج جستجو برای هتل ها و رستوران ها مانند ما همان است که اگر ما تا به حال محدودیت.”

تصاویر جوان سوئدی lounging در پارک ها و ناهار خوری در رستوران ها را به خود جلب توجه بین المللی. در اخیر شب چندین گروه از افراد جوان با حضور در Sturehof معروف استکهلم brasserie. آنها strode گذشته ورود که در آن نوار از نوار با فاصله حدود 6 فوت از هم جدا یادآوری مشتریان اجتماعی-فاصله دستورالعمل و نشسته در اطراف میز و در نوار.

“من واقعا نمی مراقبت در مورد خودم” گفت: حامی الیوت Bergqvist یک 21 ساله مکانیک ماشین. “اگر من مریض, من مریض است.”

“اگر او بیمار می شود, من مریض” گفت: تعمیر و نگهداری کارگر توماس Karlsson, 47 با اشاره به همسایه خود را به عنوان او راه اندازی شد و با همکاران به تازگی در مطلع.

عکس: Loulou d’Aki برای وال استریت ژورنال

اما چنین صحنه همین را بگویم که کل داستان. سوئدی جامعه به نظر می رسد که تقسیم به ویژه در پایتخت است. در حالی که جوانتر ساکنان همچنان زندگی عادی خود را از بزرگان و کسانی که بیشتر در معرض خطر ابتلا به Covid-19 تمایل به ماندن در خانه. آقای Bergqvist گفت: مادر بزرگ خود را ندارد خانه خود را در بیش از یک ماه است.

یکی از برجسته مصدوم است گئورگ Sörman شده استکهلم قدیمی ترین خانواده متعلق به مغازه ملبوس مردانه قبل از آن بسته به طور دائم در هفته های اخیر. با فروش ندارد و هیچ وضوح در مورد آینده کسب و کار نمی تواند افزایش بدهی گفت: Anders Sörman-نیلسون یک مشاور مدیریت که پدر و مادر خود را ذخیره کنید.

“یکی از هسته های جمعیتی از پدر و مادر من’ فروشگاه—متولدین—توجه به پیشنهاد دولت سوئد” آقای Sörman-نیلسون گفت. “ترافیک پا کاهش یافت و از طریق طبقه.”

سوئد تولید و صنعت است که مصرف مشابه رسید. در مارس سوئدی ساز کامیون اسکانیا گفت: آن را از دست داده و دسترسی به حدود 35 اجزای حیاتی از منابع قفل شده-پایین کشورهایی مانند فرانسه است.

مطلع

دریافت coronavirus جلسه شش روز هفته و هفته سلامت در خبرنامه پس از بحران abates: ثبت نام اینجا را.

“است که به اندازه کافی برای متوقف کردن خط تولید” گفت: هنریک Henriksson, مدیر اجرایی, اسکانیا که در کنترل آلمان فولکس واگن AG .

اسکانیا اول تعطیل عملیات جهانی از جمله کسانی که در سوئد برای چند هفته در پایان ماه مارس. آن را پس از ramped تا تولید به دو روز در هفته کاری و در حال حاضر که در آن زنجیره تامین است و در حال اجرا دوباره امیدوار به از سرگیری تولید کامل در تابستان.

اما احیای تقاضا را به آسانی حل کند. در آن کامیون ها و اتوبوس های کسب و کار, Scania گزارش 23% کاهش در هر دو تحویل و سفارشات برای آینده حمل و نقل در سه ماهه منتهی به 31 ماه مارس در مقایسه با سال پیش از آن.

Nordiq مدیر عامل Stefan Ottosson.

عکس: Loulou d’Aki برای وال استریت ژورنال

این شرکت سفارشات رزرو شده از طریق سه ماهه سوم این سال, اما با یک رکود جهانی به احتمال زیاد در راه نیاز برای اسکانیا کامیون و اتوبوس و موتور می تواند تضعیف میکند. “ما البته به طور کامل وابسته به کشورهای دیگر” آقای Henriksson گفت.

این گلایه از اسکانیا و دیگر خودرو سازان باید trickled به سوئد گسترده خودرو-تامین صنعت که برای اختصاص 252 میلیارد کرون سوئد ($25.6 میلیارد دلار) درآمد و در سال 2018 است. در مورد 80,000 سوئدی خودرو-تامین صنعت 98,000 کارگران موقت ترک گفت: Fredrik Sidahl مدیر اجرایی سوئدی خودرو-تامین کننده انجمن تجارت FKG.

فروش در یک تامین کننده NordiQ گروهی, فرو 33% در آن دو سوئدی کارخانه ها در ماه های مارس و آوریل ترکیب در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019. در تسهیلات خود را به مطلع, NordiQ اجازه رفتن 15 کارگران موقت. باقی مانده 50 که شامل خانم Sandblom شد کاهش می یابد به سه روز در هفته کاری اما آنها در زمان تنها 6% کاهش پرداخت به طور کلی از آنجا که از دولت یارانه دستمزد.

زمانی که این بیماری همه گیر ضربه NordiQ اجرایی Stefan Ottosson گفت: او از جیبش طرح اقدام شرکت خود را توسعه یافته در سال های 2008 و 2009 در طول رکود اقتصادی و تصویب 30 از 50 طرح که هنوز هم مربوطه.

“ما فکر نمی کنم ما می خواهم از طریق چیزی شبیه به آن را دوباره اما این بدتر است” آقای Ottosson گفت. “خیلی بدتر است.”

نوشتن به استو وو در Stu.Woo@wsj.com و Bojan Pancevski در bojan.pancevski@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر