نمازگزاران حضور در نماز جمعه در دمشق سوریه است.

عکس: youssef مورد/شاتر

ایرانیان در حدود 200 شهرهای ارائه شده در نماز جمعه در مساجد برای اولین بار در مدت دو ماه به عنوان مقامات کاسته برخی از محدودیت ها برای جلوگیری از بیماری همه گیر کوروناویروس بالا بردن نگرانی از موج جدیدی از عفونت.

نماز و سالن و خیابان های منتهی به مساجد شد ضد عفونی در پیشبرد. تلویزیون دولتی نشان داد مسجد عبادت نشسته به یک دست فاصله از هم جدا. نمازگزاران خواسته شد برای انجام وضو در خانه خود را به ارمغان بیاورد نماز تشک و پوشیدن ماسک. نماز رهبران خواسته شد به کوتاه شدن خطبه خود را.

نماز جمعه برگزاری بزرگ مذهبی و اجتماعی اهمیت برای مسلمانان و در خاورمیانه با آن مواجه اند مقامات برخی از مقاومت در برابر بسته شدن آنها را.

ایران اولین و سخت ترین-آمار کشور در خاورمیانه و زیارت جمهوری اسلامی کمک کرد در ابتدا گسترش این بیماری فراتر از مرزهای آن. ایران و کشورهای همسایه خواهد شد به احتمال زیاد با توجه به عواقب ناشی از عقب مستند اقدامات به خصوص در جماعت مذهبی.

ویدئوها نشان می دهد نمازگزاران در تلاش برای شکستن به یک حرم و ترافیک در کشور, با وجود محدودیت های مسافرتی. وال استریت ژورنال را Sune راسموسن توضیح می دهد که چرا برخی از ایرانیان نیست پس خود را به دولت مشاوره در coronavirus. Photo: Mehdi Marizad/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

لبنان و سوریه به دنبال ایران در بازگشایی مسجد درب. لبنان و نمازگزاران در روز جمعه تا به حال درجه حرارت خود را چک قبل از ورود به مساجد که پر شد به حداکثر 30 درصد ظرفیت و موعظه شد محدود به 10 دقیقه. رسانه های دولتی سوریه نشان داد عکس از نمازگزاران در پایتخت دمشق دعا با فاصله حدود یک متر برخی با پوشیدن ماسک.

اما بسیاری از کشورهای دیگر نگه داشته اند محدودیت در محل. عربستان سعودی به اسلام دو جنش سایت نیست از سر گرفته و در نماز جمعه و محدودیت اشاره کرده است. هنوز معلوم نیست اگر ریاض را لغو حج, جهان اسلام, مهم مذهبی و زیارتی است که تساوی میلیون ها نفر به مکه هر سال است. پنج روز است که آغاز و در اواخر ماه جولای این سال است.

افتتاح مساجد در ایران اتفاق افتاده است با وجود یک جهش در میزان عفونت در روزهای اخیر پس از دو هفته کاهش تعداد اجازه داده بود که دولت برای بازگشایی بخش هایی از جامعه از جمله بازارها و مراکز.

پس از ورود بیش از 3000 روزانه موارد در ماه مارس ایران گزارش فقط 802 در روز شنبه. روز جمعه تعدادی بود تا به 1,556 آوردن تعداد موارد تایید شده در کشور به حدود 105,000 با 6,541 مرگ و میر.

مقامات بهداشت هشدار داده اند از پتانسیل موج دوم به عفونت تهران پشت رول یک مستند از کشور است.

جنوب غربی استان خوزستان در حال حاضر نشان می دهد نشانه هایی از موج دوم از عفونت و حساب برای یک چهارم از جدید بيماران بستری در سراسر کشور, وزارت بهداشت در روز جمعه گفت.

مقامات ایرانی محتاط باقی می ماند. اجازه بازگشایی مساجد اعمال شده به شهرها در مناطق نشاندار شده توسط دولت به عنوان در “کم خطر” از سرایت. مساجد در تهران و دیگر شهرها مانند قم و اعتقاد به منبع ایران شیوع هنوز بسته است. محدودیت در گردهمایی ماه رمضان در محل باقی می ماند.

در بیانیه ای ملی نماز جمعه شورای اسلامی گفت که در صورت لزوم برای محافظت از سلامت مردم دوباره در مساجد می تواند خواسته می شود برای بستن دوباره.

نماز در شهر Qasr-e Shirin لغو شد با وجود آن دریافت اجازه از آنجا که موارد جدید شده بود شناسایی شده در روزهای اخیر رژیم صهیونیستی است. Moradali تارتار گفت: با توجه به تلویزیون دولتی.

در سوریه نیز اجازه اعمال می شود تنها برای نماز جمعه. سوریه گزارش کرده است 45 coronavirus موارد از جمله سه مرگ و میر هر چند تعداد واقعی مشکوک به بالاتر.

در لبنان و برخی از مساجد را انتخاب بسته باقی می ماند, با وجود مجوز برای نماز. “برخی از مساجد نیست رعایت تصمیم و نه باز” ملک al-Shaar این مفتی طرابلس لبنان را که دومین شهر گفت.

بیروت آغاز شده است تسهیلات پس از هفته ها کاهش عفونت نرخ پایین از اوج روزانه از 61 مورد در مارس 22. لبنان ثبت شده 796 عفونت و 26 مرگ و میر.

نوشتن به Sune انگل راسموسن در sune.rasmussen@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله