ایالات متحده قرار می دهد محدودیت های جدید در ویزا برای خبرنگاران چینی

واشنگتن و پکن شده اند درگیر در افزایش عقب و جلو شامل روزنامه نگاران در ماه های اخیر.

عکس: jason lee/ایسنا

کاخ سفید قصد دارد به طور چشمگیری تشدید قوانین حاکم خبرنگاران چینی مشغول به کار در ایالات متحده در آخرین حرکت خود در یک tit-for-tat رسانه ها دشمنی می آید که در یک زمان رو به وخامت روابط میان دو کشور.

تحت قوانین جدید پرده برداری توسط وزارت امنیت داخلی در جمعه طول ویزای کار برای روزنامه نگاران از سرزمین اصلی چین به کار گرفته شده توسط non-رسانه های ایالات متحده کاهش خواهد یافت تا حداکثر 90 روز است. چینی خبرنگاران می توانید برای درخواست الحاقات هر یک نیز محدود به 90 روز.

پیش از این بسیاری از سرزمین اصلی خبرنگاران چینی مشغول به کار در ایالات متحده اعطا شد ویزا ماندگار در طول مدت اشتغال خود را. جدید محدود نیز اعمال خواهد شد به خبرنگاران گفت در حال حاضر مشغول به کار در ایالات متحده

قوانین جدید انتظار می رود به اثر را در روز دوشنبه در واکنش به چین را “سرکوب مستقل روزنامه نگاری” DHS گفت. گروه ذکر شده اخیر چینی اخراج از آمریکا به خبرنگاران و پکن را افزایش صدور نگار ویزا ماندگاری کمتر از یک سال.

ایالات متحده با صدور 425 ویزا به سرزمین اصلی چین کار برای اتباع غیر رسانه های ایالات متحده در سال 2019 به گفته وزارت امور خارجه آمار. فردی چینی خبرنگاران گاهی اوقات برای درخواست ویزای چند در همان سال به عنوان هر یک ویزای محدود به یک ورودی.

90 روز محدود نمی شود به خبرنگاران از هنگ کنگ یا ماکائو یا به سرزمین اصلی شهروندان چینی که نگه داشتن کارت سبز.

واشنگتن و پکن شده اند درگیر در افزایش عقب و جلو شامل روزنامه نگاران در ماه های اخیر بخشی از ادامه تنش بر تجارت شده اند که تشدید این بیماری همه گیر کوروناویروس.

در ماه فوریه در پکن اخراج سه وال استریت ژورنال در مصاحبه با خبرنگاران دو آمریکایی و یک استرالیایی در آنچه گفته شد پاسخ به یک تیتر در یک ستون نظر در این مقاله توضیح داده است که چین به عنوان “واقعی مرد بیمار از آسیا است.” هیچ یک از اخراج خبرنگاران درگیر شدند در نوشتن ستون یا تیتر.

در ماه مارس در واشنگتن اعلام کرد که پرسنل کلاه در چهار دولت-اجرای چینی رسانه ها است که وزارت امور خارجه قبلا طبقه بندی شده به عنوان “خارجی ماموریت” شبیه به سفارتخانه ها و کنسولگری.

زیر کلاه شین هوا خبرگزاری چین جهانی شبکه تلویزیونی چین روزانه و چین رادیو بین المللی مجبور شدند خود را به کاهش کارکنان چینی در آمریکا از 160 تا 100.

پکن به دنبال این لغو مطبوعات اعتبار تقریبا هر آمریکایی کار برای وال استریت ژورنال, نیویورک تایمز و واشنگتن پست.

وقتی که می آید به درمان از رسانه های خبری واشنگتن نمی تواند به سطح زمین بازی گفت: ریچارد مک گرگور, یک کارشناس سیاست چین در موسسه Lowy در سیدنی.

“پکن تنها برنده یک مسابقه به پایین” آقای مک گرگور گفت و اشاره کرد که بسیاری از خبرنگاران در آمریکا در یک کار تبلیغاتی ظرفیت رسانه دولتی در حالی که خبرنگاران خارجی انجام مستقل گزارش. “این امر می تواند مانند تبادل rooks برای آلت.”قبل از این رسانه ها تشدید درگیری در این سال چین را اخراج نه خبرنگاران خارجی قدمت آن به سال 2013 با توجه به اطلاعات وارد شده توسط خبرنگاران خارجی’ Club چین است. حداقل 13 خبرنگاران داده شده بود ناقص ویزا از شش ماه و یا کمتر از ابتدای سال 2019.

ایالات متحده را رد ویزا به 29 خبرنگاران چینی بدون ارائه یک دلیل پس از 2018, وزارت خارجه چین گفت: در بیانیه منتشر شده در وب سایت خود را در ماه مارس است.

در حالی که اقدامات قبلی از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت بوده و هدف از اتباع چینی کار برای دولتی رسانه های, جدیدترین مرحله نیز بر شهروندان چینی شاغل در, تجاری و سوم کشور, اخبار سازمان.

Conflating خبرنگاران چینی کار برای دولت و nonstate رسانه خطرات آسیب رساندن به کسانی که “آیا واقعی کار حرفه ای,” آقای مک گرگور گفت.

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر