هندی و چینی سربازان در بن بست, در مورد مناقشه مرزی

یک سرباز چینی اشاره در کنار یک سرباز در Nathu لا مرز بین چین و هند در شمال شرقی هند دولت در سال 2008 فایل عکس.

عکس: diptendu dutta/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

دهلی نو—هند و چین نیروهای امنیتی scuffled در امتداد مرز مورد مناقشه بین دو غول مجروح شدن سربازان در هر دو طرف مقامات هندی روز یکشنبه گفت.

نمرات از سربازان از هر دو طرف درگیر در تونس از کلمات و ضربات پس از مواجهه با هر یک از دیگر در Naku لا تصویب در شمال شرقی هند ایالت سیکیم هند مقامات امنیتی گفت. نه چین وزارت امور خارجه و نه سفارت چین در دهلی نو بلافاصله به ایمیل درخواست برای اظهار نظر ارسال شده پنج شنبه شب. هر طرف به صورت دوره ای ادعا می کند از سوی دیگر دارای نفوذ به قلمرو آن است.

هند مقامات گفتند که نیروهای قطع شد و تنش به سرعت د-تشدید بعد از محلی رهبران نظامی در هر دو طرف داشت.

“موقت و کوتاه مدت صورت آف بین مرز-امنیت نیروهای رخ می دهد به عنوان مرزهای نیست حل و فصل” ارتش هند گفت. “رفتار پرخاشگرانه توسط دو طرف منجر به جراحات جزئی به نیروهای نظامی است.”

در حادثه قبلی از سطح پایین افزایش تنش بین هند و چین نیروهای نظامی در مناقشه مرزی, نیروهای, شد قفل شده است و در یک بن بست برای بیش از دو ماه در سال 2017 بر روی یک کنترل از راه دور فلات هیمالیا, شناخته شده به عنوان Doklam ادعا توسط هر دو بوتان و چین است.

سربازان هندی به نام شده بود برای کمک به توقف ساخت و ساز چینی از یک جاده وجود دارد. بوتان است یک متحد نزدیک هند و ساندویچ بین آن و چین است. هند ادعا نمی کند این خاک اما در آن زمان گفت: دفاع از آن را بسیار مهم برای حفاظت از امنیت خود. چین همواره هشدار داد هند در برابر اقدامات که ممکن است آسیب مرز ثبات است. در Doklam آن گفت: هند نیروهای نظامی بودند را به جرم “غیر قانونی و تجاوز به حریم دیگران.”

در سال های اخیر بسیاری از همسایه چین شده اند به طور فزاینده ای نگران پکن رو به رشد ابراز وجود به خصوص در مسائل ارضی. کشورهای اطراف دریای چین جنوبی در خصوص ابراز کرده اند هشدار در مورد چین تمایل به تقویت آن ادعا وجود دارد با ساخت و پشتیبانی از جزایر در آن مورد مناقشه بود ،

اختلافات در طول بیش از 2000 مایل مرز بین هند و چین رشد کرده اند در دهه گذشته هند می گوید به همان اندازه از مرز رقابت و تعریف نشده است. برخی در هند نگران هستند که چین در تلاش است تا به آرامی کنترل بیشتر و بیشتر از منطقه یک تکه کوچک در یک زمان.

در حالی که رهبران آسیا دو تا از بزرگترین کشورهای اند که نشان می دهد آنها می خواهند برای تبدیل شدن به نزدیک مرز اختلاف کاهش پیدا کرده است و پیشرفت و تعمیق سوء ظن در هر دو طرف.

مرز اختلاف نیست و باعث درگیری های مسلحانه در سال های اخیر و هر دو طرف می گویند که آنها مصمم به حفظ صلح. تحلیلگران نگران هستند که بیشتر برخوردهای بین دو طرف’ نیروهای مسلح می تواند منجر به اتفاقی تشدید.

در قلب این اختلاف در حال رقابت اند. چین ادعا می کند ادعا می کند بیش از نقاط هند آروناچال پرادش در حالی که هند ادعا می کند یک منطقه از آن تماس های عکاسی چانه است که متصل تبت با سین کیانگ در شمال غربی چین است. این دو کشور در مبارزه یک جنگ بر سر قلمرو در سال 1962. بیش از یک دوجین دور از مذاکرات از سال 2003 ساخته نشده و پیشرفت های زیادی نسبت به حل و فصل.

بخشی از مشکل تحلیلگران می گویند این است که هند و چین رقابت نظرات خود را عملا به مرز شناخته شده به عنوان خط کنترل واقعی. هر دو طرف را گشت تا به مربوطه برداشت از مرز منجر به مکرر ادعا می کند از گناهان.

نوشتن به راجش روی در rajesh.roy@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر