کورین الیزابت هورن ، جی. ریگان توماس ، از عوارض جراحی سر و گردن (ویرایش دوم) ، 2009

نتیجه
روشهای جوانسازی صورت فقط پس از آگاهی کامل از بیمار در مورد خطرات ، مزایا ، گزینه های جایگزین و نتایج واقعی عمل توسط جراحان متخصص آموزش دیده باید انجام شود. جراح باید پایداری روانشناختی بیمار و توانایی وی در مطابقت با رژیم بعد از عمل ، از جمله لباس ، محدودیت فعالیت و پیگیری را بررسی کند. آگاهی کامل از آناتومی صورت و همچنین از عوارض احتمالی و مدیریت سریع آنها بسیار مهم است. با توجه به زمان و توجه کافی که به دوره و حل آنها می شود ، باید از عوارض پذیرش شود. جراح باید اطمینان حاصل کند که بیمار هیچگونه منع مصرف پزشکی از جمله فشار خون بالا ، فشار خونریزی ، شرایط قلبی یا مشکلات ریوی ندارد. این امر به ویژه در مورد اعضای افراد مسن که معمولاً به دنبال جوان سازی صورت هستند صادق است.

جوان سازی ساختاری صورت
جوان سازی ساختاری صورت آن چیزی است که جایگزین داربست صورت – استخوان و بافت نرم می شود – به گونه ای که پوست بدون وجود زائد بتواند فرق کند.

جوان سازی واقعی فقط با ترمیم قوسهای جوان صورت و تعادل بخشیدن به محفظه های چربی و استخوانی انجام می شود. گزینه ها شامل روش های لیفت کردن میانی صورت است که مجدداً طرح ریزی گونه های پیش رو (فصل 41) ، ایمپلنت های مصنوعی و تزریقی را برای تقریب حجم میانی صورت و تعریف فک بالا (فصل های 28 و 30) و انتقال چربی اتولوگ (فصل 33) ارائه می دهد. ایمپلنت های موجود برای تقویت زگوم ، ماگزیلا ، فک پایین و چانه ، و مواد تزریقی مانند هیدروکسیلاپاتیت کلسیم می توانند دوباره شکل اسکلت استخوانی صورت را دوباره تخریب کنند. حالت اول ممکن است در نهایت با افزایش سن مشخص شده و از طریق پوست قابل مشاهده باشد. از آنجا که بخش اعظم از بین رفتن معماری جوان صورت به دلیل توزیع مجدد چربی است ، انتقال چربی اتولوگ یک گزینه مفید و یک انتخاب همه کاره است .24 چربی برداشته شده از رسوبات اضافی روی بدن می تواند برای بازسازی خطوط جوانی صورت استفاده شود ( شکل 27.16 ، 27.17 ، 27.18). علاوه بر این ، مناطقی از هیپرتروفی چربی روی صورت را می توان مکش کرد تا مناطق ناهموار پیش بینی شده را مرتفع کنید (شکل 27.19 ، 27.20). روش نوین و کم هزینه جوانسازی پوست این امر به جراح نیاز دارد که مانند یک مجسمه ساز فکر کند. معاینه عکسهای بیمار در جوانی ابزاری ارزشمند است که می تواند برای طراحی “طرح” از عمل جراحی کمک کند (شکل 27.21). به این ترتیب ، چربی های صورت را می توان در توزیع چربی جوانان “تعادل” کرد. پیوندهای دقیق چربی مرحله به مرحله باعث پیشرفت تدریجی می شود و ممکن است “گرفتن” از پیوند چربی 25 را تقویت کند (فصل 33). هر مکش انجام شده بر روی صورت باید با میکروکانول و فشار منفی حاصل از دستی انجام شود. عدم استفاده از طریق مرحله ای از بین بردن چربی توصیه می شود خطر انقباض پوست ضعیف ثانویه به یک توهین آتروفیک در پوست نوری را به حداقل برساند.

دانلود رایگان مقاله