رئیس سازمان تجارت جهانی به مرحله یک در اوایل سال

‘سازمان تجارت جهانی ممکن است کامل نباشد اما ضروری است همه, همان,’ روبرتو Azevedo گفت: به عنوان او خود را اعلام کرد خروج زود هنگام.

عکس: دنیس balibouse/ایسنا

رئیس سازمان تجارت جهانی گفت: او را ترک پست خود در ماه اوت یک سال زودتر از برنامه ریزی اضافه کردن فشار بر روی بدن آن را به عنوان چهره چالش اساسی از جمله افتادن اقتصاد جهانی و شکاف عمیق میان اعضای آن است.

برزیل روبرتو Azevedo 62 که هدایت این سازمان پس 2013, ذکر, خانواده, دلایل تصمیم خود را و گفت که او می خواهد به سازمان تجارت جهانی نمی شود پریشان یک مسابقه رهبری در سال آینده آن را به عنوان آماده تعمیرات اساسی در نظر گرفته شده برای قرار دادن این سازمان در پای خود را.

تحت سازمان قوانین همه کاربران می تواند توافق می کنید برای انتخاب یک مدیر جدید-به طور کلی در ماه های آینده. که می تواند تصمیم گرفت بعد از این ماه خبر داد. اگر وجود دارد هیچ رئیس جدید توسط Sept. 1 یکی از چهار معاون-ژنرال را بیش موقت به عنوان رئیس. آنها عبارتند از مقامات ارشد آمریکا و چین است.

آقای Azevedo تصمیم می آید را به عنوان coronavirus بحران قرار داده است که اقتصاد جهانی به آن خطر ناک ترین شرایط در دهه های و سازمان تجارت جهانی وارد فلج بن بست با افزایش تعرفه جنگ و مبارزه بر سازمان و قوانین میان آمریکا و چین و اتحادیه اروپا است.

رئیس جمهور تهمت بارها شکایت به سازمان تجارت جهانی ناعادلانه است به آمریکا و تهدید به ترک سازمان اگر آن تغییر نمی کند. مقامات ایالات متحده می گویند که تجارت جهانی ناظر است منحرف از هدف خود برای آزاد سازی و حفاظت از بازار و شرایط اطراف چین ورود به سازمان تجارت جهانی در سال 2001 منجر به میلیون ها نفر از مشاغل آمریکا در حال از دست داد.

تلاش برای نوسازی قوانین سازمان تجارت جهانی برای چالش های مانند چین بازار-تحریف دولت سرمایه داری بارها و بارها شکست خورده است.

آمریکا را مسدود کرده است انتصاب قضات به سازمان تجارت جهانی را بالا دادگاه به نام استیناف بدن به طوری که از دسامبر 2019 در دادگاه بیش از حد چند قضات به قانون در اختلافات تجاری بین دو کشور.

“با وجود کاستی های بسیاری از سازمان تجارت جهانی, روبرتو باعث شده است تا این موسسه با فضل و یک دست ثابت است. او دشوار خواهد بود به جای” گفت: Robert Lighthizer, U. s. trade representative و آقای تهمت بالای تجارت مشاور. “در ماه های آینده ایالات متحده به نظر می رسد به جلو به شرکت در فرآیند انتخاب مدیر کل جدید.”

آقای Azevedo جانباز تجارت رسمی و برای اولین بار در آمریکای لاتین به رهبری سازمان در روز پنج شنبه گفت که او در اوایل خروج اجازه خواهد داد تا روند انتخاب جانشین برای شروع در حال حاضر پاکسازی عرشه مخصوص ماشینها ممنوع برای کشورهای عضو به تمرکز بر اصلاحات سازمان تجارت جهانی و تجارت آزاد سازی اهداف پیش از نشست وزرای خارجه اعضای انتظار می رود در ماه ژوئن سال آینده است.

“ما می دانیم که سازمان تجارت جهانی نمی تواند ایستاده یخ زده در حالی که جهان در اطراف آن تغییرات عمیقا. تضمین این که سازمان تجارت جهانی همچنان قادر به پاسخگویی به اعضای نیازها و اولویت ها ضروری است, نه یک گزینه” او گفت:.

او همچنین در دفاع از این آژانس از منتقدان آن است. “سازمان تجارت جهانی ممکن است کامل نباشد اما ضروری است همه یکسان است. آن چیزی است که ما را از جهانی که در آن قانون جنگل حکمفرما حداقل تا آنجا که تجارت نگران است,” او گفت:.

بعد از خبر شکست آقای Azevedo زود هنگام عزیمت به گزارش ایسنا ، جاش هاولی (R., Mo.) پیشرو در ایالات متحده منتقد آژانس در توئیتر خود نوشت: “فقط چراغ خاموش به عنوان شما بروید.” آقای هالی است که نویسنده از یک قطعنامه در سنا خواستار رای گیری در مورد اینکه آیا ایالات متحده باید از خروج از سازمان تجارت جهانی.

سازمان تجارت جهانی یکی از تعدادی از سازمان ها به ثروت در سال های اخیر تنش بین آمریکا و چین و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نوسان به یک ملی آمریکا برای اولین بار سیاست. سال گذشته رئیس بانک جهانی کره جنوبی جیم یونگ کنگ ترک به عنوان رئیس چندین سال زود برای رفتن به بخش خصوصی است.

نوشتن به لورنس نورمن در laurence.norman@wsj.com و استفان Fidler در stephen.fidler@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر