مبارزه قدرت در روزنامه روسی نشان می دهد کرملین گسترش نفوذ

مسکو—جنگ قدرت در بالای روسیه پیشرو در کسب و کار روزنامه را تهدید به سرکوب در این کشور باقی مانده و زمان آخرین صداهای مستقل به عنوان سانسور و کرملین را تحت تاثیر قرار به طور پیوسته وسیعتر میشود.

Vedomosti طولانی led دیگر رسانه ها در افشای رشد sway از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور دولت و متحدان خود را بیش از کسب و کار و در nudging رای دهندگان به حمایت pro-پوتین احزاب است. تاسیس در سال 1999 توسط یک کنسرسیوم از جمله ناشران از وال استریت ژورنال و بار مالی آن ایستاده بود برای انتقاد از تهاجم روسیه به سمت اوکراین در اطراف این زمان از مسکو در الحاق شبه جزیره کریمه در سال 2014. در حالی که نشریات دیگر خودداری, گاهی, گرفته توسط دولت و یا خریداری شده توسط برخی از آقای پوتین متحدان Vedomosti درخشید نور را در این کشور وخیم تر شدن مشکلات اقتصادی و کاهش اعتماد به نفس در آقای پوتین در میان مردم عادی روسیه که دارای فرسایش بیشتر به عنوان بیماری همه گیر کوروناویروس گسترش می یابد.

اما در حال حاضر بالا سردبیران در Vedomosti, ترس, جدید نرم, رهبری, در, روزنامه, را, ارائه آن گشاد رقیق بحث در مورد روسیه کسب و کار و نخبگان سیاسی فقط به عنوان آقای پوتین در تلاش برای جلب حمایت برای تغییر قانون اساسی است که می تواند او را ببیند باقی ماندن در قدرت تا 2036.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در دیدار با سردبیران در سال 2018 است.

عکس:
po/استخر/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

ردیف در Vedomosti که به معنی ثبت, آغاز شد در مدت کوتاهی پس از انتصاب جدید سرپرست سردبیر در اواخر ماه مارس آندره Shmarov.

آقای Shmarov خبرنگاران هشدار داد که Vedomosti را آینده نگر صاحبان جدید, ناشر کنستانتین Zyatkov و الکسی Golubovich, صندلی های مدیریت سرمایه گذاری شرکت Arbat سرمایه باید اجازه داد خود را به تحریریه تصمیم گیری در مورد این مقاله جهت. وال استریت ژورنال و بار مالی قبلا به فروش می رسد مورد علاقه خود را در انتشار در 2015.

در هفته بعدی آقای Shmarov خشم کارکنان با اصرار بیشتر بر یک چرخش مثبت در زشتی دولت غول نفتی روس نفت از جمله درخشان تیتر در مورد چگونه دولت روسیه ممکن است به دست آوردن پس از خرید دارایی های این شرکت در ونزوئلا به جای تمرکز بر ریسک سرمایه گذاری.

آقای Shmarov نیز انصراف بحرانی قطعه نظر در مورد روس نفت را رئیس ایگور Sechin سابق KGB عامل که قبلا با آقای پوتین دولت. او ابرو مطرح شده بیشتر با آموزش سردبیران برای خودداری از استناد به نظرسنجی از Levada مرکز اصلی آخرین مستقل رای دهی آژانس در روسیه با توجه به ویراستاران که صحبت با او.

آقای Shmarov گفته است که خود را حق به عنوان سردبیر به ایجاد تغییرات.

اما مدافعان آزادی بیان پیش بینی درام آشکار در روزنامه می تواند سرعت بخشیدن به از بین بردن یک بار خشن و بی ادب چشم انداز رسانه های که زمانی شروع شد که دولت-شرکت نفت و گاز گازپروم غول رسانه بازوی گرفت و بیش مستقل پخش NTV یک سال پس از آقای پوتین رئیس جمهور شد در سال 2000.

از آن شده است وجود دارد موجی از قتل روزنامه نگاران در حالی که در سال گذشته پارلمان روسیه ممنوع توهین علیه مقامات دولتی و به جرم اقلام مقامات تلقی می شود خبر جعلی. مقامات کرملین به طور منظم ملاقات با رسانه های ستاد به آموزش آنها را چگونه به پوشش مسائل خاص و چند اسمی مستقل کانال های تلویزیونی جلوگیری از آشکارا از دولت انتقاد نمود.

آینده جهت Vedomosti است اضافه کردن به نگرانی در مورد چگونه به سرعت فضا را برای مخالفان کاهش است.

“این دخالت است که به وضوح یک مرحله در این فرآیند که توسط کرملین متحدان گرفته اند کنترل از رسانه های” آزادی مطبوعات گروه گزارشگران بدون مرز نوشت: در بیانیه ای.

Vedomosti حق پیوست و دیگر روزنامه ها آخرین بار در سال در خواستار آزادی بازداشت روزنامه نگار ایوان Golunov.

عکس: شمیل zhumatov/ایسنا

روزنامه سیاسی ویرایشگر دیمیتری Kamyshev می گوید آقای Shmarov به او گفت که او تا به حال صحبت با کسی که در کرملین هشدار داد که او را دو موضوع خاص است. یکی بود رای گیری داده ها از Levada, مرکز بودجه در بخش خارجی و کمک های مالی که در حال حاضر نشان می دهد که آقای پوتین را تایید امتیاز در 59 درصد پایین ترین تا کنون. دیگر آقای پوتین قصد دارد در قدرت باقی می ماند, گذشته پایان دوره خود را به عنوان رئیس جمهور در سال 2024 از طریق قایق از اصلاحات قانون اساسی.

“او روشن ساخته است که او گفته بود به کسی که در ریاست جمهوری گفت که وجود دارد مسائل حساس ما باید آگاه باشند از” آقای Kamyshev در مصاحبه ای گفت:.

صحبت به وال استریت ژورنال آقای Shmarov انکار کرد که او تا به حال سفارشات گرفته شده از مقامات کرملین و یا شرکت های دولتی و که او تا به حال ساخته شده خود در تصمیم گیری های خود به عنوان سردبیر. در میان چیزهای دیگر, او گفت: Vedomosti تا به حال تمایل به استناد Levada مرکز بیش از سایر نشریات.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه آینده آزادی بیان در روسیه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov به خبرنگاران گفت: در ماه گذشته که دولت دخالت نمی کنیم در سرمقاله سیاست در رسانه ها و که هیچ فشار بر آقای Shmarov و یا Vedomosti. روسیه را رهبری بود که علاقه مند به دیدن روزنامه خود را حفظ استانداردهای بالا, او گفت:.

سپس در آوریل 23, Vedomosti سردبیران منتشر کنم با وجود آقای Shmarov این اعتراض به جایی که آنها خود را مورد انتقاد قرار گیری هشدار داد که آنها در معرض خطر نابودی Vedomosti شهرت به عنوان یک بی طرف صدای روسیه بخش کسب و کار.

زیر نظر آقای Shmarov قوانین آنها نوشت Vedomosti خواهد بود مرهون مرموز اشخاص ثالث. سردبیران نمی متهم آقای Shmarov از دستورات زیر از کرملین. اما این روزنامه گفتند که همان نگاه به جز “مطالب خواهد بود کاملا متفاوت است.”

این نمیشود که به نظر می رسد مجموعه ای برای سر و صدا در می آید به عنوان آزادی مطبوعات در این کشور به طور پیوسته رو به زوال.

آزادی مطبوعات در روسیه بدتر در سال 2019 و گزارشگران بدون مرز در حال حاضر رتبه کشور 149th از 180 این نرخ است. این گروه با انتقاد از خشونت کارگردانی در جمع خبرنگاران در منطقه جنوب چچن در علاوه بر این به روسیه در استفاده از ضد افراط گرایی قوانین سعی کنید یک روزنامه نگار سال گذشته است. انجمن حمایت از آقای Shmarov سرمقاله موضع است که بیشتر ضربه به کشور مستقل روزنامه نگاری.

تاجر روسی Alisher Usmanov عکس در سال 2018 است.

عکس: الکساندر nemenov/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در سال گذشته نزدیک به یک دوجین خبرنگاران در سیاسی روزانه کومرسانت متعلق به طرفدار کرملین تاجر Alisher Usmanov ترک در اعتراض پس از دو روزنامه نگار از کار اخراج شدند بیش از یک مقاله گمانه زنی در مورد آینده والنتینا Matvienko ارشد مجلس در حزب روسیه متحد که پشتیبانی از آقای پوتین. کومرسانت را سردبیر در آن زمان ولادیمیر Zhelonkin گفت: روزنامه نگاران اجازه دهید چرا که آنها نقض روزنامه اخلاقیات, قوانین, اما او نمی خواهد مشخص آنهایی که آنها شکسته شده بود.

این روزنامه نگاران که ترک گفت: روزنامه بود و خم به فشار از افراد نزدیک به خانم Matvienko که دوست ندارم داستان.

یک سخنگوی کومرسانت نمی تواند نظر رسیده است.

نماینده مجلس والنتینا Matvienko در مسکو در ماه فوریه است.

عکس: دیمیتری Astakhov/زوما پرس

در Vedomosti ناشر Demyan Kudravtsev سر از این گروه که خرید از وال استریت ژورنال و بار مالی به خبرنگاران گفت که او تا به حال داده شده آینده نگر خود صاحبان جدید آزادی برای تغییر شکل انتشار قبل از تکمیل خرید. معلوم نیست زمانی که معامله به اتمام خواهد رسید.

نه آقای Kudravtsev و نه خریداران بالقوه گرفته اند اعتبار برای آغاز حرکت به استخدام آقای Shmarov. آقای Shmarov بخشی از گفت و منصوب شد توسط صاحبان آینده نگر’ مدیر کل گلب Prozorov.

Vedomosti را سردبیر دیمیتری Simakov گفت: سردرگمی را تشویق کرده است حدس و گمان است که افراد نزدیک به کرملین مرتب برای آقای Shmarov منجر به Vedomosti. دولت نمی پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد اینکه آیا آن را به حال دست آقای Shmarov انتصاب. آقای Shmarov گفت که او آگاه از انتصاب او مورد تایید کرملین اما گفت که او “یک دست دادن و دور از پوتین.”

اگر آقای Shmarov باقی می ماند به عنوان سرپرست و سردبیر هر چند آقای Simakov گفت: بسیاری از Vedomosti کارکنان شد و به احتمال زیاد به ترک.

“وجود دارد هیچ نقطه ای در نوشتن برای یک روزنامه که در آن شما می توانید نوشتن نیست حقیقت,” او گفت:.

نوشتن به توماس بیشه در thomas.grove@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

is.gdclck.ruulvis.net

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر