رئیس جمهور موافقت برای به اشتراک گذاشتن قدرت با رقیب

رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله امضا شده قدرت های توافق در کابل در روز یکشنبه.

عکس: ارگ ریاست جمهوری افغانستان/سازمان حفاظت محیط زیست/شاتر

کابل—افغانستان رئیس جمهور اشرف غنی و سیاسی خود را رقیب عبدالله عبدالله امضا شده قدرت های توافق در روز یکشنبه پایان دادن به یک monthslong دشمنی بیش از نتیجه سال گذشته مورد مناقشه انتخابات ریاست جمهوری بود که تهدید به از خط خارج ایالات متحده در تلاش برای رها کردن خود از آن طولانی ترین جنگ.

مبارزه قدرت میان آقایان غنی و عبدالله که او نیز با تشکیل اتحاد مضطرب در دولت قبلی شکسته افغانستان در راه است که تکرار جنگ داخلی در دهه 1990 و تضعیف آن به عنوان طالبان به دنبال مذاکره راه خود را به نفوذ سیاسی.

به عنوان بخشی از توافقنامه وقت آقای غنی رئیس جمهور باقی می ماند در حالی که آقای عبدالله منجر خواهد شد دولت آمریکا در حمایت از مذاکرات صلح با شورشیان ، آقای عبدالله نیز تعیین نیمی از دولت جدید اعضای کابینه.

“افغان ثابت کرده اند که آنها متحد هستند و به فکر منافع ملی خود را با خرد جمعی و اندازه گیری” آقای غنی گفت: در یک سخنرانی پس از مراسم امضای نظارت رئیس جمهور حامد کرزی و دیگران. “ما نشان داده است که ما می تواند رسیدن به راه حل های اساسی در یک راه مناسب و بدون واسطه از دوستان بین المللی ما.”

در توییتر آقای عبدالله گفت: “هیچ فرد یا گروه می تواند اعمال خود را با توسل به زور و یا علیه منافع ملی است. او افزود: “ما نمی توانیم به هدر دادن فرصتها و بین المللی حسن نیت به خصوص برای فقط و جامع صلح از طریق مذاکرات.”

ایالات متحده امضا مقابله با طالبان در ماه فوریه به خروج تمام نیروهای ایالات متحده قبل از تابستان 2021. در بازگشت طالبان وعده داده شده برای اطمینان از این کشور استفاده نمی شود به عنوان یک پناهگاه برای تروریست ها به برنامه ریزی حملات خود را علیه آمریکا و برای شروع مذاکرات صلح با دولت افغانستان. توافق در محل باقی مانده است با وجود ادامه حملات طالبان علیه نیروهای افغان.

افغان ها شد و خاطر نشان کرد در اوایل این هفته از خطرات ناشی از ادامه جنگ زمانی که کشور ضربه دو به خصوص حملات وحشیانه. افراد مسلح روز سه شنبه با هجوم یک بخش زنان و زایمان در کابل در بیمارستان به قتل 24 نفر که اکثر آنها را زنان و نوزادان است. همان روز انتحاری هدفمند یک مراسم تشییع جنازه در ولایت شرقی ننگرهار, کشته شدن حداقل 32 نفر.

طالبان را تکذیب کرد مسئولیت هر دو حمله. دولت اسلامی مسئولیت حمله در کابل.

رابطه بین واشنگتن و آقای غنی soured در ماه های اخیر پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خودداری از به رسمیت شناختن اطلاعیه در ماه فوریه آقای غنی پیروزی در ناقص سپتامبر انتخابات و حتی قطع $1 میلیارد دلار در کمک های اولیه.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo روز یکشنبه گفت که او تبریک گفت آقایان غنی و عبدالله عبدالله ، “ما تعهد خود را به عمل در حال حاضر برای صلح در افغانستان” آقای Pompeo گفت در توییتر.

در متعاقب آن مبارزه قدرت با آقای عبدالله همچنین ادعا کرد پیروزی منجر به دو رقیب برگزاری همزمان مراسم تحلیف در ماه مارس است. که ریفت در حال حاضر توصیه شده حداقل علنا با روز یکشنبه توافقنامه است.

بحث برانگیز قدرت هسته ای نیز ترویج معاون سابق رییس جمهور و ژنرال عبدالرشید دوستم که متهم به شکنجه و سفارش تجاوز به یک رقیب سیاسی در حالی که در دفتر به رتبه مارشال.

آقای دوستم یکی از افغانستان بدنام ترین strongmen با یک لیست طولانی از اتهام جنایات جنگی و نقض حقوق بشر را به نام خود گریخته و به ترکیه در سال 2017 در میان اتهامات تجاوز به عنف, اما پس از بازگشت. پرونده او را هرگز حل و فصل شد.

خود را ارتقاء وعده داده شده به او توسط آقای عبدالله در بازگشت برای حمایت در انتخابات اختلاف است به احتمال زیاد به خشم بسیاری از افغان ها که تقاضا که پاسخگویی برای گذشته جرایم و جنایات بود یک بخش مرکزی از ادامه روند صلح.

نوشتن به Sune انگل راسموسن در sune.rasmussen@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر