ساکن میدارد از طریق آوار یک ساختمان آسیب دیده توسط توپخانه از نیروهای وفادار به warlord خلیفه Haftar در مارس 1.

عکس: محمود ترکیه/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

روسیه در حمایت از بیانات رهبر انقلاب که در تصرف عصری لیبی و راهپیمایی به حومه طرابلس به عقب کشیدن است پس از مداخله ترکیه تغییر این دوره از جنگ است که تبدیل به یک زمین مبارزه برای قدرت رقیب در خاورمیانه است.

تبادل نظر فرمانده خلیفه Haftar از دست کنترل استراتژیک دو شهر در ساحل دریای مدیترانه در ماه گذشته است. روز دوشنبه خود با هدف متحد کردن کشور تحت فرمان او رسیدگی شد یکی دیگر از ضربه زمانی که دولت با استفاده از نیروهای ترکی-عرضه دفاع هوایی واحد علاوه بر هواپیماهای بدون سرنشین و هوش حمایت از ارتش ترکیه در ضرب و شتم خود را yearlong پیشرفت در پایتخت و در زمان به عقب و کنترل محوری پایگاه هوایی در غرب این شهر با توجه به لیبی دولت است.

“رویای نهایی او را مصرف بیش از سرمایه و تبدیل شدن به رهبر بسیار زیبا انجام می شود گفت:” محمد علی عبدالله یک مشاور ارشد در ایالات متحده در امور با دولت طرابلس.

دیپلمات ها نشان می دهد که در دراز مدت جهت است که کمتر روشن است. اما آقای Haftar زیان یک شکست برای روسیه, در علاوه بر این به دیگر متفقین که شامل مصر و امارات متحده عربی. آنها مشاهده warlord به عنوان یک پتانسیل سدی در برابر شبه نظامیان اسلام گرا.

خلیفه Haftar تصویر در مکان نامعلومی در این صفحه نمایش گزارش منتشر شده در تاریخ 27 آوریل سال 2020 است.

عکس:
جزوه/ایسنا

نگرانی های نیز در ایالات متحده رشد در مورد مسکو تعمیق نقش مهمی در جنگ های داخلی است که ایجاد یک نهفته بحران امنیتی. تجدید مبارزه نیز شعلهور نگرانی های اروپا در مورد یک موج پناهندگان و مهاجران از لیبی به عنوان آن را در تلاش برای tamp پایین coronavirus بیماری همه گیر.

پس آقای Haftar راه اندازی تلاش خود را به طرابلس از جنگسالاری را نیروهای پوسته سرمایه قابل توجه بیمارستان ها محله های مسکونی و پایتخت تنها عملکرد فرودگاه. فراتر از شهر و متحدان او را مختل تولید نفت لیبی اقتصادی نجات است.

برخی از 200,000 نفر مجبور به ترک خانه های خود بدتر شدن بحران انسانی. بسیاری از آوارگان لیبی شده اند در مدارس و ساختمان های عمومی و اتومبیل های خود را. دیگران مانع از فرار توسط یک توقیف فرودگاه باید در خانه مانده.

“هنگامی که یک موشک در حال آمدن است شما را به خدا دعا کنید که آن را در آینده نزدیک به شما” گفت: Otman Gajiji رئیس سابق ملی لیبی در کمیسیون انتخابات صحبت از خانه اش در طرابلس.

اما در حالی که ترکیه از مداخله بررسی می شود تا به جاه طلبی های آقای Haftar و حامیان خارجی در حال حاضر هیچ یک از طرفین به نظر می رسد حمایت کردن. این خطر وجود دارد که جنگ نیابتی اتفاق می افتند تنها 200 مایل از اروپا و در نزدیک ترین نقطه ممکن است در حال حاضر به شدت به عنوان حامیان خارجی خود را تقویت طرف های مربوطه.

“این دور از پیروزی گفت:” بن فیشمن یک مدیر سابق برای شمال آفریقا در شورای امنیت ملی تحت سابق رئیس جمهور اوباما.

چگونه واشنگتن می خواهد به جنگ حل و فصل نشده همیشه روشن به کسانی که.

سال گذشته رئیس جمهور تهمت حمایت آقای Haftar در یک تماس تلفنی بعد از رهبران مصر و عربستان سعودی خواست او را به پشت فرمانده در حالی که وزارت امور خارجه خواسته است آقای Haftar یک زمانی ستوان سابق رهبر Moammar Gadhafi که بعدها علیه رژیم به توقف خود تهاجمی و به نام در جناح متخاصم برای پیدا کردن یک حل و فصل مسالمت آمیز.

یک سخنگوی آقای Haftar نیروهای نمی پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد وضعیت در لیبی.

لیبی بحران آغاز شد در مدت کوتاهی پس از شورش مسلحانه که رییس Gadhafi در سال 2011. آقای Haftar شروع انتخاباتی خود را به کنترل از شکسته کشور و جایگزینی دولت توافق ملی که ایجاد شده توسط سازمان ملل متحد-میانجیگری توافق میان جناح های متخاصم. او پشتیبانی در بخش بزرگی از ارتش مصر دولت که بازدید او را به عنوان یک همفکر قدرتمند. روسیه نیز با ارسال مزدور به مبارزه در کنار آقای Haftar مردان و دیدن آن را به عنوان یک فرصت برای گسترش کرملین نفوذ در اروپای جنوبی آستان.

یک جنگنده وفادار به دولت در طرابلس می ایستد گارد پس از یک بمباران در مارس 9.

عکس: محمود ترکیه/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

دولت لیبی را متهم روسیه و طرف مقابل باید از واگنر گروه کرملین مرتبط شرکت برای نزدیکی مداوم بمباران طرابلس. مقامات وزارت امور خارجه همچنین گفت: در اوایل ممکن است که دولت روسیه از طریق واگنر بود گسترش نظامی خود را برای حمایت از آقای Haftar عملیات. مقامات ایالات متحده گفته اند که روسیه ارسال سلاح برای حمایت از آقای Haftar که مسکو را رد می کند.

روسیه نه نظر آقای Haftar اخیر شکست اما گفت که آن را پشتیبانی از راه حل سیاسی برای جنگ در لیبی است. دولت روسیه نیز با رد هر گونه اتصال به واگنر ، در بیانیه ای به وال استریت ژورنال سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov گفت: “ما نمی هر گونه اطلاعات در مورد که شما اشاره کردید و یا در مورد فعالیت های خود را در لیبی و همچنین در کشورهای دیگر است.”

پس از حمله به طرابلس در ماه آوریل 2019 آقای Haftar نیروهای پیشرفته به پایتخت اواخر سال گذشته پس از ورود مزدوران روسی ارائه شده است که فرمانده با یک لبه در میدان جنگ است.

ترکیه پس از آن عمیقتر حمایت خود را از طرابلس دولت با هدف محافظت از خود و منافع تجاری در لیبی و لبه رقیب قدرت در شرق مدیترانه. ترکیه نیز امضا دریایی کنترل توافق با طرابلس کمک می کند که این رقابت برای کنترل ارزشمند طبیعی و ذخایر گاز نیز ادعا توسط مصر و اسرائیل و یونان.

صحبت کردن در تلویزیون ترکیه هفته گذشته وزیر امور خارجه ترکیه Mevlut Cavusoglu سرزنش U. A. E. و مصر برای دامن زدن به بحران در لیبی با ارائه پشتیبانی برای آقای Haftar. “ابوظبی دولت و برخی کشورهای دیگر در حال تلاش برای بی ثبات کردن کل منطقه است,” او گفت:. “آنها سعی می کنید برای حمله به آمریکا آشکارا در هر حال حاضر و پس از آن, اما ما به آنها هشدار داد به عبور از خط.”

Hend Al Otaiba مدیر ارتباطات استراتژیک در U. A. E. وزارت امور خارجه گفت: به طور منظم با ابراز نگرانی خود از درگیری ها در لیبی و اضافه کرد که “ما همچنان معتقد است که بی قید و شرط و جامع آتش بس لازم است برای پیشبرد روند سیاسی است.”

آنکارا گسترش نقش شده است بحرانی در عطف جزر و مد از جنگ است.

جدید ترکی-عرضه ضد هوایی سیستم های تحت فشار قرار دادند اماراتی هواپیماهای بدون سرنشین در خارج از محدوده توزیع برتری هوایی به طرابلس مبتنی بر دولت است. ترکی افسران نیز هوش و فرمان و کنترل طرابلس دولت ضعیف سازمان نظامی لیبی مقامات و ناظران می گویند.

“پس از ترکیه شروع به افزایش حمایت خود آن را ایجاد یک تعادل نیروهای نظامی در اینجا” گفت: فتحی Bashagha وزیر کشور در طرابلس دولت است.

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در سخنرانی در استانبول در آوریل 27.

عکس: زو Suhui/زوما پرس

مجلس ترکیه تصویب چارچوب قانونی برای ارسال نیروهای نظامی به لیبی در ماه ژانویه و رئیس جمهور رجب طیب اردوغان گفته است که مداخله طراحی شده برای حمایت قانونی و مشروع لیبی دولت است. ترکیه فرستاده هر دو خود را سربازان و سوریه مبارزان.

مقامات ترکیه نمی پاسخ به یک درخواست برای اظهار نظر در مورد آن عملیات اخیر در لیبی.

لیبی تقسیم شده

پس از سال 2011 مرگ لیبی قدرتمند Moammar Gadhafi این روغن غنی از شمال کشور آفریقایی تبدیل به یک تئاتر از رقیب خارجی مورد حمایت دولت و شبه نظامیان هل دادن برنامه های مختلف. در هرج و مرج دولت اسلامی ریشه گرفته و مهاجر از خاورمیانه و آفریقا در حال جریان از طریق به اروپا است. در سهام در حال حاضر به عنوان مبارزه با گرم کردن دوباره نیست فقط در لیبی ثبات اما میلیاردها دلار درآمد نفت است. در اینجا رقیب اصلی بازیکنان در این کشور فرار سیاسی مخلوط:

  • دولت توافق ملی: تاسیس از طریق سازمان ملل متحد-میانجیگری معامله سیاسی در سال 2015 طرابلس مبتنی بر دولت به ریاست نخست وزیر Fayez Serraj. آن است که با حمایت شبه نظامیان از جمله قدرتمند آنهایی که بر اساس در مصراته و نیروهای امنیتی تحت حکومت اسمی کنترل. در طرابلس دولت نیز کنترل بانک مرکزی این کشور قریب به اتفاق درآمدهای نفتی تحت نظارت شرکت ملی نفت. گذشته از U. N., حامیان بین المللی آن عبارتند از: اتحادیه اروپا است که با دولت همکاری برای توقف مهاجرت غیر قانونی در سراسر مدیترانه. ایالات متحده نیز همکاری با دولت راه اندازی صدها حملات هوایی به درایو دولت اسلامی از آن جای پایی در شهر سرت در سال 2016.
  • شرقی دولت: یک رقیب دولت مستقر در شرق شهرهای طبرق و Bayda. آن است که متفقین با خلیفه Haftar به تبادل نظر فرمانده نظامی که خود اعلام کرد ارتش ملی لیبی راه اندازی یک حمله در طرابلس در سال گذشته است. او شبه نظامیان باید به تدریج تاسیس کنترل بیش از یک راه باریک از لیبی. گروه بین المللی حامیان عبارتند از: مصر و روسیه و امارات متحده عربی. لیبی درآمد نفت به دولت در طرابلس که همچنین کنترل بانک مرکزی اما آقای Haftar و شبه نظامیان کنترل بسیاری از روغن زیرساخت ها است. تلاش خود را به طور مستقل صادرات نفت مسدود شده توسط U. N. تحریم بر قاچاق فروش.

نوشتن به Jared Malsin در jared.malsin@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله