رئیس جمهور Tsai افتتاح شد برای دور دوم در انتخابات ریاست جمهوری ساختمان در تایپه در روز چهارشنبه.

عکس: تایوان دفتر ریاست جمهوری/ایسنا

رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون لگد کردن او در دوره دوم با دو برابر را در استراتژی خود برای تقویت این جزیره دموکراسی توانایی مقاومت در برابر اجبار از چین حمایت بیشتر به وصله پینه کردن اقتصاد و تقویت نظامی و تعمیق روابط دوستانه با کشورهای.

در مراسم تحلیف در روز چهارشنبه خانم تسای تصریح کرد تایوان را رد چین در تلاش برای جذب این جزیره که پکن ادعا می کند به عنوان قلمرو آن است. اما او ارائه شده برای کار با رهبر چین به ثبات روابط در راه است که احترام تایوان دموکراسی و حاکمیت—شرایط است که چین قبلا رد کرد.

“هر دو طرف باید یک وظیفه برای پیدا کردن یک راه برای همزیستی دراز مدت و جلوگیری از تشدید تضاد و تفاوت” خانم تسای گفت.

خانم تسای برنده انتخابات مجدد توسط یک زمین لغزش در ماه ژانویه در یک زمین به دفاع از تایوان دموکراسی با بزرگ شدن این جزیره حضور بین المللی و کاهش وابستگی اقتصادی در سرزمین اصلی چین بزرگترین شریک تجاری.

تایوان standout موفقیت در مبارزه با Covid-19 همه گیر است تقویت مشخصات جزیره نزدیک به 24 میلیون نفر یک مزیت برای خانم تسای کرد. تایوانی مقامات گزارش شده بود 440 coronavirus عفونت و هفت کشته و چهار شنبه.

چین تایوان دفتر امور را رد کرد و خانم تسای شرایط برای گفت و گو و گفت او و حزب حاکم که طرفداران یک تایوانی هویت جداگانه از چین antagonized پکن با امتناع از اذعان به این که در تایوان و سرزمین اصلی بخشی از “یک چین است.”

“ما قطعا نمی خواهد ترک هر گونه فضا برای فعالیت های جدایی طلب به دنبال ‘تایوان استقلال’ در هر فرم” این دفتر در بیانیه ای گفت در پاسخ به سخنرانی او.

تبادل تاکید مملو ماهیت روابط بین چین و تایوان که سقوط به اعماق جدید در ماه های اخیر به عنوان هر طرف متهم دیگر از بهره برداری از این بیماری همه گیر کوروناویروس سیاسی به دست آورید.

خانم تسای تحویل او مراسم تحلیف در تایپه مهمان خانه ای در تایپه در روز چهارشنبه.

عکس: تایوان دفتر ریاست جمهوری/ایسنا

در تایوان خشم عمومی علیه چین پختند به عنوان خانم خانه مدرن دولت شکایت در مورد پکن با استفاده از نفوذ خود در سازمان بهداشت جهانی به حذف تایپه از سازمان ملل متحد سازمان بهداشت سالانه سیاست تنظیم مونتاژ و بسیاری از ویژگی های جلسات. پکن انتقاد تایپه تلاش برای شرکت در کسانی که فعالیت به عنوان تلاش برای دفاع از استقلال است.

خانم تسای سخنرانی نشان می دهد که او محتوا را برای حفظ وضعیت فعلی روابط با پکن در حالی که او با تمرکز بر روی داخلی و سیاست خارجی را در دستور کار خود گفت: ین چن-shen بین المللی-روابط محقق در ملی Chengchi دانشگاه در تایوان است.

“او اساسا تلاش برای جلوگیری از ایجاد مشکلات جدید برای پکن و آنها را به هر بهانه ای برای استفاده از زور در مقابل تایوان” اما او نیست و به احتمال زیاد به سازش به منظور بهبود روابط آقای ین گفت.

تنش ها را پختند پس خانم تسای اول آن در سال 2016 ضرب و شتم رقیب اصلی او از حزب ملی یا Kuomintang که طرفدار روابط دوستانه با چین است. پکن به دنبال فشار خود دولت ارسال هواپیماهای جنگی و کشتی های نیروی دریایی به دایره این جزیره در طول نظامی تمرینات مهار چین سفر خود به تایوان, شکار غیر قانونی تایپه دیپلماتیک متحدان و محدود کردن جزیره مشارکت در سازمان های بین المللی.

چنین فشار کشت خشم در میان بسیاری تایوانی—احساسات است که به کمک خانم های خانه امن یک رکورد شمارش حدود 8.2 میلیون رای در ژانویه ریاست جمهوری انتخابات.

نظر سنجی پیشنهاد کرد که خانم تسای پیروزی ریشه در بخش بزرگی از گسترده همدردی برای ضد پکن معترضان در هنگ کنگ که چین حاکم تحت “یک کشور دو سیستم” چارچوب جزئی استقلال. حزب کمونیست پیشنهاد کرده است که با استفاده از این چارچوب به جذب تایوان.

“ما نمی خواهد قبول پکن مقامات’ استفاده از “یک کشور دو سیستم” به جمع و جور کردن تایوان و تضعیف متقابل تنگه وضع موجود” خانم تسای گفت: در سخنرانی خود در روز شنبه.

مخالفان حزب ملی تکرار خانم تسای رد “یک کشور دو سیستم” فرمول اما سرزنش خود را برای بحرانی کردن روابط با پکن است. “در سخنرانی امروز ما نیز می توانید هر برنامه های آینده برای بازسازی اعتماد متقابل در سراسر تنگه تایوان” حزب ملی رئیس جانی چیانگ گفت.

در آدرس خانم تسای متعهد به دنبال تجارت معاهدات و دیگر همکاری با آمریکا و ژاپن و کشورهای اروپایی در حالی که ترغیب توسعه صنعتی در بخش های مانند پزشکی, تکنولوژی, امنیت و انرژی های تجدید پذیر.

او همچنین گفت: او را تقویت تایوان دفاعی از جمله توانایی خود را برای به راه انداختن جنگ نامتقارن.

جلوتر از خانم تسای سخنرانی مهمانان در این مراسم نشان داده شد پیامهای تبریک از تایوان دیپلماتیک متحدان سیاسی و شخصیت های برجسته از کشورهای دوست از جمله وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo.

“ایالات متحده به مدت طولانی در نظر گرفته تایوان یک نیروی خوب در جهان و یک شریک قابل اعتماد” آقای Pompeo در بیانیه ای گفت: خواندن با صدای بلند توسط یک تایوانی رسمی. “من مطمئن هستم که با رئیس جمهور Tsai و در راس ما همکاری با تایوان به رشد ادامه خواهد داد.”

آمریکا و معاون مشاور امنیت ملی مت Pottinger به طور جداگانه به کمک یک ویدیو پیام تحویل در ماندارین بود که با رنگ و لعاب آشکاری اسنایپس در چین کمونیست رهبری است. “تایوان به جهان نشان داده است که روح آزادی و دموکراسی نیست فقط ‘آمریکا’ و یا ‘غربی,’ اما همچنین جهانی,” او گفت:.

آقای Pottinger ساخته شده اشاره کرد و با اشاره به چینی اخترفیزیکدان و مخالف نیش Lizhi که متهم شده بود توسط حزب کمونیست فانینگ موجی از اعتراضات دانشجویی در چین به اوج خود رسید که در سال 1989 طرفدار دموکراسی تظاهرات در میدان تیان آن من.

“دموکراسی مانند فیزیک نمی تواند تقسیم بین ‘شرقی” و “غربی ” انواع” آقای Pottinger گفت: با استناد به آنچه او گفته بود یک نقل قول از آقای Fang در مورد او چگونه مطالعه نه “شرقی فیزیک” و نه “غربی فیزیک” اما به سادگی فیزیک.

ایالات متحده در پیام درو تمسخر از پکن است. یک سخنگوی وزارت امور خارجه را متهم کرد واشنگتن از “به طور جدی دخالت چین در امور داخلی” و هشدار داد که پکن را “اقدامات لازم” در پاسخ.

نوشتن به Chun هان وانگ در chunhan.wong@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله