لی کچیانگ نخست وزیر چین صحبت می کند در طول جلسه افتتاحیه کنگره خلق ملی در تالار بزرگ مردم در پکن در روز جمعه.

عکس: لئو ramirez/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

پکن—لی کچیانگ نخست وزیر چین روز جمعه گفت دولت نمی خواهد مجموعه اقتصادی هدف برای سال 2020 در یک استارک اذعان چالش های پیش روی جهان و دومین اقتصاد به عنوان آن را همچنان به دست و پنجه نرم کردن با قطعیت در اطراف coronavirus بیماری همه گیر.

عدم رسمی رشد اقتصادی اولین بار در پکن حذف عددی هدف از آن شروع به عمل در سال 1994 پس از چین گزارش 6.1% افزایش در تولید ناخالص داخلی در سال گذشته—آن کمترین سرعت در نزدیک به سه دهه هر چند در هدف قرار طیف وسیعی از بين 6.0 درصد و 6.5 درصد است.

آن را نیز می آید بعد از سه ماهه اول سال 2020 که در آن چین گزارش داد که برای اولین بار انقباض اقتصادی در بیش از چهار دهه کاهش 6.8% از سال قبل است.

در سالانه گزارش دولت تحویل داده و در جلسه افتتاحیه کنگره خلق ملی چین تا حد زیادی تشریفاتی مقننه آقای لی گفت: پکن با هدف نگه داشتن مصرف کننده-قیمت تورم در حدود 3.5 درصد در سال 2020 بالاتر از سال گذشته هدف از حدود 3 درصد است.

چین مصرف کننده-قیمت شاخص رشد شاخص نزدیک به رسمی آن هدف در سال گذشته با افزایش 2.9% از یک سال قبل از آن با توجه به داده های رسمی. در چهار ماه اول سال جاری چین مصرف کننده اصلی-شاخص قیمت افزایش یافته 4.5 درصد در مقایسه با سال قبل از آن برداشته بالاتر گوشت خوک قیمت.

آقای لی گفت: دولت برنامه ریزی شده برای ایجاد 9 میلیون شغل جدید در سال 2020 کمتر از سال گذشته هدف از 11 میلیون شغل جدید است. داده های رسمی نشان داد که چین بیش از هدف خود در سال گذشته با ایجاد 13.52 میلیون شغل جدید است.

دولت نیز با هدف کلاه شهری, بررسی نرخ بیکاری در 6 ٪ در سال 2020 بالاتر از سال گذشته است. شهری چین نرخ بیکاری در ایستاده بود 5.2 درصد در پایان سال 2019 قبل از پریدن به یک رکورد از 6.2 درصد در ماه فوریه به دلیل coronavirus شوک. آن را در در آمد 6.0 درصد در ماه آوریل است.

نوشتن به جاناتان چنگ در jonathan.cheng@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله