میان ایالات متحده فشار اسرائیل را رد چینی پیشنهاد برای عمده زیرساخت های پروژه

یک IDE کارخانه نمک زدایی در خدرا اسرائیل. اسرائیل شرکت برنده قرارداد برای کشور کارخانه جدید.

عکس: نیر الیاس/ایسنا

تل آویو—اسرائیل اعطا قرارداد به صورت عمده زیرساخت های پروژه به یک شرکت محلی اجتناب از گرفتار شدن در افزایش تنش بین ایالات متحده و چین است.

چندین شرکت از جمله یکی از چین تا به حال پیشنهاد برای ساخت چیزی است که میله میله به بزرگترین آب شیرین کن کارخانه در نزدیکی اسرائیل یک پایگاه نظامی است که آن نیز استفاده می شود ایالات متحده

در روز سه شنبه اسرائیل به وزارت مالیه گفت که این قرارداد برای Sorek 2 کارخانه نمک زدایی رفت و به شرکت اسرائیلی IDE فن آوری. رقیب مناقصه برای خصوصی-عمومی مشارکت پروژه شامل یکی از سهامداران از هنگ کنگ مبتنی بر CK Hutchison Holdings Ltd.

“اسرائیل ارائه بهتر بود با اختلاف قابل توجهی از سایر رقبا از جمله این که آیا رسیدن به مرحله نهایی گفت:” وزیر انرژی استاینیتز ملی پخش رادیو Kan.

مقامات اسرائیلی گفت: تصمیم برای کارخانه اسرائیل ششم در آمد به هزینه. اسرائیل پیشنهاد صرفه جویی در مصرف بیش از 900 میلیون دلار در طول عمر از گیاه گفتند.

این حرکت به عنوان برگ برنده دولت فشار اسرائیل و دیگر متحدان به یک خط سخت تر در چین سرمایه گذاری به ویژه در مناطق مربوط به یک ریسک امنیتی است. وزیر امور خارجه مایک Pompeo در اسرائیل پیشتر در آوریل هشدار داد احتمال این خطرات با توجه به چینی پیشنهاد برای گیاه پروژه.

تسهیلات—ساخته شده در نزدیکی پایگاه هوایی Palmachim—ارائه 200 میلیون متر مکعب آب در سال در حدود یک پنجم از خانواده و شهرداری آب مصرف شده در اسرائیل سالانه با توجه به وزارت دارایی.

مقامات ایالات متحده به طور فزاینده ای نگران در مورد شرکت های چینی’ مشارکت در پروژه های زیرساخت های حیاتی و این پروژه نیز مطرح نگرانی های امنیتی به این دلیل که پایگاه هوایی آمریکا میزبان موشک های آزمون.

این تصمیم مانع فوری درگیری میان متحدان نزدیک. مقامات آمریکایی نیز ابراز نگرانی در مورد شرکت های چینی’ مشارکت در دیگر اسرائیل در پروژه های زیربنایی از جمله ساخت و ساز و بهره برداری از ترمینال جدید توسط هیفا پورت.

بیشتر در اسرائیل

  • Pompeo در اسرائیل در مورد الحاق (May 13)
  • نتانیاهو می رود توهین آمیز پس از محاکمه او باز می شود (25 مه)
  • اسرائیل سوگند یاد شکننده دولت جدید (مارس 17)

سال گذشته اسرائیل راه اندازی یک بین بدنه دولت برای نظارت بر حساس تجاری و معاملات مربوط به شرکت های خارجی شبیه به ایالات متحده در کمیته سرمایه گذاری خارجی. پانل است که در مراحل اولیه عملیات.

در حالی که اسرائیل همچنان پذیرای آمریکا نگرانی های آن را نیز می بیند چین به عنوان یک بازار مهم برای شرکت های اسرائیلی و محصولات و همچنین به عنوان یک منبع سرمایه گذاری خارجی. چین و اسرائیل سومین شریک تجاری با توجه به گزارش موسسه مطالعات امنیت ملی در دانشگاه تل آویو.

در نشانه ای از عدم تعادل اسرائیل نیست تکرار آمریکا در انتقاد خود را از چین را از دست داده و coronavirus بیماری همه گیر.

“آنچه که ما شاهد در حال حاضر با توجه به کروناویروس تنش در حال افزایش بین ایالات متحده و چین آن را تشدید تمام روند در اینجا” گفت: Shira Efron, یک همکار مدعو در موسسه مطالعات امنیت ملی نوشت که اخیر برامدگی لبه طبقات سنگ گزارش در مورد سرمایه گذاری چین در اسرائیل تکنولوژی و زیرساخت ها است.

IDE کاهش یافته است به نظر در آن برنده مناقصه برای کارخانه نمک زدایی. هاچینسون نمی بلافاصله در پاسخ به یک درخواست برای نظر. چین سفارت خود در اسرائیل گفت: هاچینسون پیشنهاد شد ساخته شده مطابق با قانون اسرائیل.

مربوط تصویری

در Q&A دیابت تسلیت می گوید چین حرکت به اعمال جدید امنیت ملی و قوانین در هنگ کنگ می تواند در قلمرو خاص بودن وضعیت لغو.

نوشتن به Felicia شوارتز در Felicia.Schwartz@wsj.com

اصلاحات & Amplifications
Shira Efron یک همکار مدعو در موسسه مطالعات امنیت ملی در دانشگاه تل آویو. نسخه قبلی این مقاله به اشتباه املای نام خانوادگی او را به عنوان Effron. (اصلاح شده در آوریل 26)

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر