رئیس جمهور Pierre Nkurunziza در زمان بخشی در مارس 16, کمپین تجمع برای حاکم-حزب نامزد برای موفقیت او به عنوان رئیس جمهور بروندی.

عکس: -/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

Pierre Nkurunziza بروندی است دیرین, رهبر, درگذشت ناگهانی قلبی شکست دولت گفت: هفته پس از انتخابات تایید خود را انتخاب جانشین.

55-رئیس جمهور ساله و سابق مجلس درگذشت در بیمارستان در روز دوشنبه در مرکز بوروندی جایی که او تحت درمان پس از سقوط بیمار در طول تعطیلات آخر هفته در حالی که تماشای یک مسابقه والیبال سه شنبه دولت در بیانیه ای گفت:.

در قدرت برای 15 سال آقای Nkurunziza حکومت قهوه-تولید مرکزی کشور آفریقایی با آهن گرفتن. او جان سالم به در تظاهرات خیابانی و یک کودتای شکست خورده در تلاش است که صدها نفر مرده پس از او اعلام کرد در سال 2015 است که او به دنبال یک دوره سوم در نقض قانون اساسی این کشور در دو دوره محدود می کند. آقای Nkurunziza در نهایت بازرسی و نگهداری قانون اساسی است.

او مجموعه ای به دست قدرت سیاسی متحد Evariste Ndayishimiye که برنده انتخابات رقابت. اما آقای Nkurunziza راه اندازی شد برای حفظ تاثیر بزرگ در نقش بروندی “عالی راهنمای میهن پرستی.”

یک سخنگوی دولت رستگار Ntahorwamiye اعلام هفت روز عزای عمومی و خواست Burundians به “آرام باقی می ماند و ادامه دعا برای روح از رئیس جمهور.”

آقای Nkurunziza رای دادند on May 20, کمتر از سه هفته قبل از مرگ او.

عکس: -/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

آقای Nkurunziza برگزار شد به قدرت در حالی که او را محکوم به نقض آشکار حقوق بشر توسط سازمان ملل و گروه های حقوق پیشرو بوروندی به انزوای بین المللی. در سال های پس از 2015 تلاش برای سرنگونی او فقط در سمت چپ این کشور یک بار برای یک روز سفر به کشور همسایه تانزانیا که میزبان بیش از 200 ، 000 پناهندگان Burundian.

پس 2015, آقای Nkurunziza حزب حاکم است که به طور سیستماتیک از بین تمام پتانسیل چالش—از outlawing جامعه مدنی به قلدری مخالفان را به تسلیم. زیر نظر آقای Nkurunziza بوروندی کشیده از دادگاه جنایی بین المللی خواستار آن یک “سلاح مورد استفاده توسط غرب آفریقا به بردگی.”

مرگ آقای Nkurunziza شناخته شده به عنوان یک بازیکن فوتبال علاقه مند و اغلب تصویر در tracksuits در sportsfields آمد خود را به عنوان بیوه دنیس Nkurunziza است که برای درمان جدید کروناویروس در نایروبی پایتخت کنیا که در آن او بود airlifted ماه گذشته.

بوروندی دولت می گوید که 83 تایید موارد Covid-19 بیماری ناشی از کروناویروس جدید, و, یک, مرگ, اما آن را متوقف کرد ارائه اطلاعات به سازمان بهداشت جهانی در ماه مه. دولت پس از آن اخراج که مقامات و کارشناسان دیگر هماهنگی coronavirus پاسخ متهم آنها را از “دخالت غیر قابل قبول.”

بوروندی نادیده گرفته و درخواست از مقامات بهداشت و درمان به تاخیر در ماه گذشته در انتخابات ، این کشور یکی از معدود در جهان را همچنان به خود اجازه می دهد تا ورزشی لیگ به بازی ادامه دهد و اعتراف کردند.

“این گزارش که مرگ ناگهانی و به علت حمله قلبی نیاز به ارزیابی در رابطه با تایید گزارش که همسر او بود airlifted به Aga Khan University Hospital در نایروبی برای دریافت درمان برای Covid-19” گفت: Ryan کامینگز مدیر در سیگنال خطر آفریقا متمرکز خطر شرکت مشاوره.

نوشتن به نیکلاس Bariyo در nicholas.bariyo@wsj.com و جو پارکینسون در joe.parkinson@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله