زو Zhangrun شد یک استاد حقوق در پکن Tsinghua دانشگاه.

عکس: فن Jiashan/زوما پرس

دلار هنگ کنگ—چین حقوقی محقق شناخته شده برای خود را صریح انتقاد از چین, رهبر, خی Jinping, منتشر شده از پلیس بازداشت و چند روز پس از او گرفته شده و به بازداشت استاد دوستان روز یکشنبه گفت.

زو Zhangrun یک استاد حقوق در پکن معتبر Tsinghua دانشگاه به خانه بازگشت در صبح روز یکشنبه با توجه به دوستان خود. پلیس گرفته بود او را دور صبح روز دوشنبه از خانه اش در پایتخت و گفت: آقای زو را که خود بازداشت شد مربوط به اتهامات درخواست فحشا کسانی که دوستان قبلا گفتند.

دوستان باید رد آن اتهامات به عنوان زشت. آنها می گویند آقای زو بود به احتمال زیاد برای او در انتقاد از آقای Xi رهبری به خصوص یک سری از بران مقالات در این سال که به انتقاد از حزب کمونیست اولیه نادرست از این بیماری همه گیر کوروناویروس خواستار پاسخگویی برای کسانی که در اشتباه و خواستار اصلاحات سیاسی اجازه می دهد تا آزادی بیان در چین است. برخی از اشاره های اخیر انتشار منتخبی از آقای زو مقالات توسط نیویورک ناشر به عنوان یک عامل ممکن است.

یک تماس به آقای زو تلفن همراه زنگ زد جواب داده نشده و گوشی بعد رفت خط. 57-سال-استاد پیر نمی, پاسخ به یک پیام های ارسال شده از طریق WeChat اجتماعی-رسانه ای پلت فرم. همسر او نمی تواند نظر رسیده است.

دوستان می گویند پلیس از جنوب غربی استان سیچوان گفته بود آقای زو را که استاد بازداشت شد در اتهامات که او تهدیدی فحشا. پلیس چین در گذشته اشاره کرد فحشا-جرائم مربوط به بازداشت منتقدان دولت. تحت چینی قانون درخواست فحشا را می توان با بازداشت اداری به مدت تا 15 روز و همچنین به عنوان خوب.

روز پنج شنبه یک منطقه در سطح عمومی-اداره امنیت در Sichuanese سرمایه از چنگدو اعلام کرد در رسانه های اجتماعی است که آن را تا به حال کشف یک مورد از سازمان فحشا در ماه گذشته و حال تحت مجازات های اداری به نه نفر از جمله یک فرد surnamed زو. دوستان گفت: آنها معتقد بودند این اعلام کرده بود به احتمال زیاد مربوط به آقای زو را مورد.

رسیده به گوشی رسمی در چنگدو را کینگیانگ منطقه عمومی-اداره امنیت ارجاع داده شد به شهرداری دولت گروه تبلیغات که به نوبه خود کاهش یافته است به ارائه یک نظر فوری. تماس به روابط عمومی دفاتر در پکن عمومی-اداره امنیت و Tsinghua دانشگاه زنگ زد جواب داده نشده در روز یکشنبه.

آقای زو یکی از معدود برجسته صداها در چین هنوز هم مایل به آشکارا انتقاد آقای یازدهم و سلطه گر سبک رهبری و به ویژه حزب کمونیست را پژمرده سرکوب مخالفان و پاسخ آن به Covid-19 بیماری همه گیر.

این Tsinghua استاد آمد به شهرت به عنوان یک منتقد آقای یازدهم در تابستان سال 2018 زمانی که او نوشت: یک مقاله طولانی—با رنگ و لعاب ادبی و منابع تاریخی—متهم چینی رهبر احیای مائو تسه تونگ دیکتاتوری سبک و کیش شخصیت که مهمترین آنها از طریق لغو ریاست جمهوری محدودیت مدت در اوایل همان سال.

بازرسان در پاسخ محو مقدار از آقای زو حضور در اینترنت چینی هر چند او در ادامه به انتشار مقالات انتقادی. Tsinghua معلق آقای زو در مارس 2019 در انتظار رسیدگی به فعالیت های خود و نوشته اما این استاد دانشگاه ادامه داد: برای محکوم کردن آنچه که او به عنوان آقای یازدهم تلاش برای انحصار قدرت و سرکوب مخالفان است.

نوشتن به Chun هان وانگ در chunhan.wong@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله