ایران و چین زاویه به صورت گسترده مشارکت برای جبران ایالات متحده فشار

Category: ایستگاه Comments: No comments

اقتصاد ایران که در تهران است در تصویر بالا در تلاش است تحت یک قایق از تحریم های ایالات متحده.

عکس: وانا نیوز/رویترز

ایران و چین به دنبال سیمان گسترده مشارکت که منحرف اقتصادی آمریکا فشار و سهولت تهران را جهانی در انزوا.

پیش نویس اولیه از ایران-چین قرارداد که هنوز هم نیاز به پارلمانی ایران تصویب خواهد هموار کردن راه برای سرمایه گذاری چینی در ایران و مناطق آزاد تجاری و پروژه های مشترک در کشورهای دیگر مانند سوریه و عراق است. این امر گسترش همکاری بین دو کشور در دفاع و مقابله با تروریسم است. و آن را می گوید که زیر 25 سال همکاری چین خواهد واردات “پایدار” سطح نفت ایران اما از ارائه جزئیات بیشتر.

دولت را تکذیب کرد 18-صفحه: پیش نویس توافق گردش آنلاین معتبر است اما اعلام کرد سال پیش برنامه ای برای ورود به یک توافق در امتداد خطوط کشیده شده در پیش نویس است. یک مقام ایرانی نیز تایید کرد که پیش نویس وجود دارد که چین در نظر دارد.

حتی نوپای مذاکرات بین ایران و چین برای همکاری از جمله دامنه و مدت نشانه ای از نگرانی رو به رشد است که هر کدام در مورد ایالات متحده هر دو پکن و تهران در حال فرا گرفته در acrimonious روابط با واشنگتن است. چین مشغول است با آمریکا در یک جنگ تجاری در حالی که اقتصاد ایران در تلاش است تحت یک قایق از تحریم های ایالات متحده.

معامله تحلیلگران می گویند با هدف نشان می دهد که هر دو کشور باید جایگزین به غرب حتی اگر بسیاری از پروژه های ذکر شده هرگز به ثمر می آیند.

“این یک عبارت از قصد گفت:” دینا Esfandiary همکار با قرن بنیاد و همکاری نویسنده کتاب در ایران به روابط با چین و روسیه است. “آن را مفید و روابط عمومی پیام در حال حاضر.”

چین تا کنون در برابر ایالات متحده در تلاش برای کاهش مصرف آن از خاورمیانه و کشور های نفت خام عرضه به صفر است. فروش به چین هنوز حساب کاربری برای اکثر نفت ایران-صادرات.

در مورد 25 سال قرارداد همکاری چین سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian هفته گذشته را تایید نمی کند این معامله اما گفت: “چین و ایران دوستی سنتی و دو طرف شده اند در ارتباطات در توسعه روابط دو جانبه. ما آماده همکاری با ایران به طور پیوسته پیشبرد همکاری های عملی.”

برای ایران توسعه روابط نزدیک تر با چین نیز راه به irk اروپا است. تهران بارها ابراز بی حوصلگی با کشورهای اروپایی بیش از عدم بازده اقتصادی وعده داده شده از بین المللی با ایران که محدود هسته ای ایران برنامه غنی سازی در ازای کاهش تحریم ها ،

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت چپ این توافق در سال 2018 قبل از اعمال تحریم و تهدید کشورهای دیگر به مقابله با ایران است. اروپایی طرفین معامله به دنبال محور ایران به رعایت تعهدات خود در توافق با ایجاد یک تجارت ویژه مکانیزم اما آن را تا کنون انجام شده محدود معاملات.

“ایران سیاست نگاه به شرق رفت و هرگز دور” خانم Esfandiary گفت. “اما شاید ایرانیان نمی خواهد که به دنبال آن خیلی اگر کسب و کار در اروپا جریان بود به کشور است.”

رئیس جمهور سابق محمود احمدی نژاد در میان اولین به بحث فعلی بیش از این گسترده مشارکت عمومی در زمانی که در اواخر ماه ژوئن او دولت را متهم به “مخفیانه امضای یک قرارداد” با چین است.

یک ایرانی سخنگوی وزارت امور خارجه نمی بلافاصله در پاسخ به درخواست برای اظهار نظر در مورد پیش نویس قرارداد.

رئیس جمهور رئیس ستاد گفت: شنبه گفت: مذاکرات برای معامله خواهد کشش به سال آینده به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس که از چین و ضربه زدن به ایران سخت است. معاون وزیر امور خارجه, رضا Zabib همچنین تایید به ایران سامینژاد روزانه که یک پیش نویس وجود داشته است که چین بود و انتظار می رود برای پاسخ به قبل از مذاکرات می گیرد.

این قرارداد نیز پیش بینی چینی ها در ساخت راه آهن در ایران می دهد و پکن ترجیحی دسترسی به امکانات بندری در خلیج فارس تعهد متقابل در پروژه های صنعتی در چند پورت در ایران خط ساحلی جنوب.

در حال حاضر چین دیرینه رابطه تجاری با ایران است که فراتر از فروش نفت. چین است که ایران بزرگترین شریک تجاری حتی به عنوان تجارت دو جانبه کاهش حدود یک سوم در سال 2019 به حدود 23 میلیارد دلار با توجه به چین اداره کل گمرک.

رئیس جمهور چین در سال 2016 متعهد به افزایش تجارت دو جانبه بین دو کشور به 600 میلیارد دلار در یک دهه اما تجارت سطوح هنوز به مراتب کمتر از آن سطح است.

تحریم های ایالات متحده نیز پیچیده روابط بین دو کشور. در صورت نصب تنش بین پکن و واشنگتن نفت ملی چین Corp. سال گذشته از $5 میلیارد طبیعی-پروژه گاز در ایران به علت مشکلات در پیدا کردن کانال های بانکی برای انتقال وجوه به ایران.

آمریکا همچنین در سال گذشته تحریم یک شرکت چینی Zhuhai Zhenrong برای حمل و نقل نفت خام ایران. آمریکا متعهد شده است برای مجازات دیگر کشورها برای انجام شبیه حرکت می کند.

سرمایه گذاری چین در ایران موجب انتقاد که دولت ایران است فروش بخش هایی از این کشور به پکن. اگر چه رابطه ایران با چین قدمت چند دهه آن را تبدیل به طور فزاینده ای بحث برانگیز و ضد چینی احساسات در حال افزایش بوده است از زمان شروع این بیماری همه گیر کوروناویروس.

ایران شاهد افزایش در coronavirus موارد به عنوان کشور برداشته مستند محدودیت. روز یکشنبه این گزارش 2,186 عفونت های جدید و 194 مرگ و میر بالا بردن مجموع تلفات از Covid-19 به 257,303 موارد که شامل 12,829 مرگ و میر.

مقامات ایرانی ردیابی ریشه های این کشور شیوع کروناویروس به تعدادی از چینی-حمایت زیرساخت های پروژه های ساخته شده توسط نمرات از کارگران و تکنسین ها از چین را به تجار و بازرگانان سفر بین دو کشور.

پس از یک سخنگوی وزارت بهداشت در اوایل این سال توصیف چینی coronavirus آمار به عنوان یک “شوخی” مقامات ایرانی به دنبال ترمیم روابط با تشکر از چین برای تلاش های خود در مبارزه با این ویروس در ایران.

چین و ایران برای اولین بار اعلام کرد قصد تشکیل 25 سال همکاری در سال 2016 اما تجدید تاکید بر مذاکرات در حال حاضر نشان می دهد که تهران نگران است به سرمایه گذاری در پکن افزایش تنش ها با آمریکا گفت: اسفندیار Batmanghelidj بنیانگذار بورس و بازار های ایران-کسب و کار متمرکز شود.

“ایران برخی از اهرم اینجا” آقای Batmanghelidj گفت. “ایران با استفاده لحظه ای از افزایش چین و آمریکا تنش به اعمال فشار بر پکن در نهایت به توافق بر سر یک چارچوب طولانی مدت برای روابط دوجانبه است.”

نوشتن به Sune انگل راسموسن در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>