راز حروف نشان دهد چه ملکه الیزابت دوم دانست و در مورد شلیک یک دولت

Category: ایستگاه Comments: No comments

ملکه الیزابت دوم, تصویر اینجا ژوئن 13, شده است یک شکل مرکزی در یک decadeslong سیاسی رمز و راز در استرالیا.

عکس: توبی ملویل/آسوشیتد پرس

سیدنی—به تازگی فاش مکاتبات جزئیات آنچه که ملکه الیزابت دوم دانست و در مورد بیمارستانها در حال تمام شدن ناگهانی از یک انتخاب رهبر در استرالیا در دهه 1970 است reigniting بحث در مورد اینکه آیا این کشور باید تبدیل به یک جمهوری.

برکناری نخست وزیر گاف Whitlam دولت توسط ملکه نماینده در سال 1975 به موجب یک بحران قانون اساسی و حدس و گمان در مورد اینکه آیا خانواده سلطنتی بریتانیا تا به حال دخالت در استرالیا سیاست است.

آن را تبدیل به یک decadeslong رمز و راز و مرکزی به این بود که آیا ملکه شده بود گفت: پیش از اخراج.

یک گنجینه از 212 حروف شنبه منتشر شد توسط آرشیو ملی استرالیا ریختن نور را در آن وقایع. اسناد ساخته شده بودند پس از یک پژوهشگر جنی هوکینگ برنده دادگاه پیشنهاد برای جلوگیری از آنها را مخفی نگه داشته است.

سابق نخست وزیر استرالیا گاف Whitlam تصویر در سال 1976.

عکس: پیتر حیوان دست اموز/گتی ایماژ

نامه رد و بدل شد بین کاخ باکینگهام در لندن و جان کر که به عنوان فرماندار کل استرالیا در عمل به عنوان ملکه نماینده. بسیاری از آنها بین آقای کر و مارتین Charteris ملکه است ،

اگر چه آن را در زمان به تجزیه و تحلیل این نامه به طور کامل دانشگاهیان گفت: آنها نشان داد آقای کر نیست به طور خاص اطلاع ملکه الیزابت از قصد خود برای آتش آقای Whitlam بود که در میان یک بودجه اختلاف در موارد اختلافی مجلس. اما آنها گفت: این کاخ در مورد قدرت های موجود به آقای کر.

“این منطقی روشن کاخ تا به حال برخی از ایده های خود را تفکر و این یک بحران بی سابقه ای که او در آن به خوبی ممکن است به دخالت مستقیم گفت:” فرانک Bongiorno, یک مورخ در دانشگاه ملی استرالیا. “این تصور که در سمت چپ میدان به صورت قصر است که به دنبال بسیار لرزان.”

آقای Bongiorno گفت: آقای Whitlam دولت گسترش مراقبت های بهداشتی و دنبال مترقی اجتماعی سیاست های تقریبا مشابه به دولت پرزیدنت لیندون جانسون در 1960s.

نخست وزیر توصیه یک فرد برای این کار از استانداری اما ملکه باعث می شود به پزشک مراجعه کنید. اخراج یک دولت منتخب توسط استاندار به نمایندگی از کسی که در طرف دیگر از جهان شوکه بسیاری از استرالیایی ها.

آقای Whitlam که در سال 2014 معروف گفت: بعد از اخراج او: “به خوبی ممکن است به ما می گویند خدا ملکه را حفظ کند چرا که هیچ چیز را ذخیره governor-general.”

یک کاخ باکینگهام سر نامه بر نامه مشخص شده شخصی و محرمانه است.’ بیش از 200 نامه منتشر شده توسط آرشیو ملی استرالیا.

عکس: lukas coch/شاتر

یک سخنگوی کاخ باکینگهام گفت: ملکه همواره پشتیبانی برتری استرالیا اساسی و استقلال کشور. این نامه نشان می دهد ملکه بازی نمی کند در آقای کر تصمیم به اخراج آقای Whitlam سخنگوی گفت.

بسیاری از استرالیایی ها هنوز هم قلم که ملکه های ارثی پادشاه در نظر گرفته شده است سر کشور. اما حامیان استرالیا سلطنت مشروطه بر این باورند این حادثه نشان می دهد که استاندار می تواند به عنوان یک بی طرف داور بالاتر از سیاست حزب.

فیلیپ Benwell ملی رئیس استرالیا Monarchist League, است که حدود 4000 پرداخت, اعضای, گفت که ملکه دارای حق و وظیفه برای اطلاع در مورد تحولات در استرالیا پس از آن تعجب آور استاندار نگه داشته کاخ به روز در 1970s.

“ما یک غیرمنتخب سلطنت و مجلس و هر دو آنها با هم کار کنند و در حال کنترل و توازن در هر یک از دیگر” آقای Benwell گفت. “نه ملکه و نه استاندار مرهون به هر کسی.”

تحت استرالیا, قانون اساسی, governor-general می توانید انتخاب و عزل وزرا و تصمیم می گیرید که مجلس دیدار و موضوع writs برای انتخابات—همه به طور معمول پس از مشاوره استرالیا مقامات. اما قانون اساسی به استاندار برخی از قدرت عمل مستقل—به اصطلاح رزرو قدرت—که به وضوح تعریف شده در قانون اساسی با توجه به استرالیا پارلمانی وب سایت.

در سال 1999 همه پرسی نزدیک به 55 درصد از رای دهندگان را رد کرد و یک طرح برای تبدیل شدن به یک جمهوری. یک نظرسنجی اخیر توسط YouGov نشان داد که 62 درصد از پاسخ دهندگان می خواهند رئیس دولت به استرالیا.

“این تصور که در سمت چپ میدان به صورت قصر است که به دنبال بسیار لرزان.”

— فرانک Bongiorno, دانشگاه ملی استرالیا

استرالیا نخست وزیر فعلی اسکات موریسون گفت: در سال 2018 او یک قانون اساسی سلطنتطلب و یک عکس از ملکه الیزابت ، آقای موریسون سلف Malcolm Turnbull, اداره به عنوان یک عضو از همان مرکز-حزب راست است اما پشتیبانی از لغو سلطنت در استرالیا برای سال.

در مصاحبه آقای Turnbull گفت که او هرگز احساس استرالیا سیستم با دخالت توانایی های خود را به حکومت مستقل در حالی که نخست وزیر و او را تحسین ملکه الیزابت به عنوان یک رهبر جهانی. اما آقای Turnbull گفت: این نامه از آقای کر نشان داد که چگونه کاخ باکینگهام می تواند درگیر در تصمیم گیری های مهم در مورد استرالیا.

“اگر او تا به حال انجام شده است که با کاخ سفید و رئیس ستاد این امر می تواند غیر قابل تصور رسوایی” آقای Turnbull گفت. “چگونه است که آن را سازگار با عزت و واقعیت از استرالیا به عنوان یک کشور مستقل به آن رئیس دولت واقع در انتهای دیگر از جهان؟”

تام بنت 28 ساله دانشجوی کارشناسی در کانبرا پایتخت استرالیا گفت: این نامه باید به شتاب به خواه باعث. آقای بنت گفت: پدر بزرگ او بود رهبر اتحادیه می دانستند که آقای Whitlam.

“اگر فرزند من به من گفت:” من می خواهم به آرزوی رئیس دولت “و اگر من به آنها گفت:,” خوب, شما نمی توانید به خاطر شما یک عضو از خانواده سلطنتی بریتانیا “من فکر می کنم یک کودک مبارزه را درک کنند که” آقای بنت گفت. “من نمی توانند درک کنند و حتی آن را به عنوان یک فرد بالغ.”

نوشتن به مایک Cherney در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>