قتل های هدفمند مرگبار خیابان تظاهرات یک به تعویق افتاد انتخابات و افزایش تنش های منطقه ای از رودخانه نیل در حال بی ثبات کردن, اتیوپی به عنوان یک چالش جدی را به اصلاح طلب رهبر آفریقای دوم-پرجمعیت ترین کشور فقط در یک سال پس از او برنده جایزه صلح نوبل.

نخست وزیر Abiy احمد حیرت زده کرد رهبران جهان زمانی که او به پایان رسید 20 سال درگیری با همسایه اریتره و متعهد به شکستن و باز کردن یکی از این قاره را بیشتر تثبیت یک حزب متحده در ماه مصرف در سال 2018 است. او آزاد هزاران نفر از زندانیان سیاسی بسته و اتاق های شکنجه و اجازه بازگشت صدها تبعید شدند.

اما به جای از بین بردن این کشور یک نظام حزبی آقای احمد است که در حال حاضر ساختمان جدید سیستم متمرکز در اطراف شخصی خود اقتدار منتقدان می گویند. او در پاسخ به یک قیام antigovernment تظاهرات از یک ائتلاف از گروه های ناراضی با مشت آهنین.

اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد, مرکز خارجه كردم.

عکس: /آسوشیتد پرس

در هفته گذشته بیش از 230 معترضان از اورومی—اتیوپی بزرگترین گروه قومی—کشته شده اند و در درگیری با نیروهای امنیتی و هزاران نفر دیگر بازداشت شده را به عنوان آنها نامیده می شود برای بیشتر سهام در اتیوپی نظام سیاسی. در ماه های اخیر دولت مواجه تظاهرات در مناطق ناآرام از تیگری و Amhara, که در آن تظاهرکنندگان خواستار استقلال بیشتر از دولت در آدیس آبابا.

دولت بسته اینترنت, بسته چند رسانه ای خانه ها و بازداشت ده ها تن از مخالفان. در یک سخنرانی تلویزیونی آدرس آقای احمد ستوده سرکوب توصیف اعتراضات به عنوان “خالی درام.” سربازان به نام در به سرکوب تظاهرات را حفظ سنگین حضور در پایتخت و دیگر شهرها. این کشور اولین انتخابات چندحزبی, برنامه ریزی شده برای ماه اوت بوده است به طور نامحدود به تعویق افتاد با توجه به شیوع کروناویروس.

تحلیلگران می گویند ماه آینده بسیار مهم خواهد بود برای این دوره از استراتژیک حیاتی کشور است که نوشته شده است بیش از یک دهه از رشد دو رقمی, استفراغ کردن آن قحطی زده تصویر برای تبدیل شدن به یک پوستر-کودک برای توسعه سریع اقتصادی و کاهش فقر است. اتیوپی قدرت مسلط در منطقه شاخ آفریقا خط ساحلی نشسته در یکی از شلوغ ترین خطوط حمل و نقل و محل نصب ژئوپولیتیک و رقابت بین این خلیج و ایران و چین و ایالات متحده

آقای احمد یک مرد 43 ساله سابق ارتش هوش افسر پشتیبانی شده توسط آمریکا سیاست گذاران امیدوار به حرکت حیاتی مبارزه با تروریسم شریک نزدیک به واشنگتن و به دور از پکن است.

تظاهرات به دنبال کشتار Hachalu Hundessa نشان داده شده انجام در سال 2018 است.

عکس: tiksa نگری/ایسنا

جدید ترین تظاهرات خیابانی بودند برانگیخت توسط شوک ترور Hachalu Hundessa محبوب نوازنده که آهنگ ها را تقبیح درمان اتیوپی بزرگترین گروه قومی این اورومی که به مدت طولانی شکایت از سیاسی به حاشیه رانده است. آقای Hundessa هنگامی که رهبری این تظاهرات که کمک کرد را آقای احمد—همچنین یک قومی اورومی به قدرت در میان امیدوار است این گروه را به دست آوردن سهم بیشتری از قدرت سیاسی و اقتصادی. اما در ماه های اخیر اورومی رهبران جامعه تبدیل شده اند در برابر, برتر, شکایت آنها خیانت شده اند به عنوان آقای احمد به دنبال جایگزین اتیوپی federalized دولت با متمرکز واحد دولت است که بر یک ملی و نه منطقه ای هویت.

“این (خود) بزرگترین آزمون پس از او به قدرت رسید; داخلی او چهره نصب مخالفان خود را بیش از فشار برای ایالات اتیوپی گفت:” Louw Nel یک تحلیلگر با ژوهانسبورگ-بر اساس NKC آفریقایی اقتصاد است.

آقای احمد را گفت: اتیوپی گذار به دموکراسی بود “پر سر و صدا و پر شده با بسیاری از موانع به عنوان ساختار سیستم ها و شبکه های باقی مانده است که در زیر چنگال استبداد به آرامی در حال چوب اسکنه خورده به دور است.”

نخست وزیر اشاره کرده است که آقای Hundessa می تواند به قتل رسیده اند مصر توسط ماموران امنیتی اقدام به سفارشات از قاهره به هم بزنید تا مشکل. مصر و اتیوپی در حال قفل شده است و در یک اختلاف بیش از ساخت و ساز از گراند رنسانس اتیوپی سد اتیوپی پروژه که مصری ها می گویند منحرف خواهد شد آب از رود نیل.

تابوت حمل Hachalu Hundessa را کاهش داده است به زمین در طول مراسم تشییع جنازه در امبو, اتیوپی.

عکس: OBN/آسوشیتد پرس

اتیوپی هیچ غریبه ای به ناآرامی. حامیان آقای احمد می گویند که او دارای یک لیست طولانی از سیاسی دشمنان به دنبال سرنگونی او اصلاحات با بی ثبات کردن دولت است.

“این گروه اعتقاد دارند که تنها مسیر برای بازگشت به قدرت است به انتقام دقیق توسط غوطه وری اتیوپی به یک قومی آتش سوزی گفت:” Alemayehu مریم یک اتیوپی صدای تحصیلی در دانشگاه ایالتی کالیفرنیا.

در حالی که آقای احمد است که هنوز شرکت در غرب محبوبیت خود در داخل اتیوپی کرد. تلاش های خود را برای باز کردن چندین دهه ساختارهای قدرت از جمله آزاد سازی اقتصاد و لغو قوانین محدود آزادی ها و حقوق و بیان هویت قومی نیز سوخت باز رقابت های قومی را وادار برخی از 3 میلیون اتیوپی به ریشه کن کردن و ایجاد بزرگترین آواره جمعیت, با توجه به سازمان ملل متحد. بیش از 35000 دانش آموزان کاهش یافته خارج از دانشگاه ها از ماه نوامبر در حال فرار از درگیری های قومی در دانشگاه. در آخرین تظاهرات باندهای مسلح با چوب و قمه, جوراب ساق بلند طریق قومی مخلوط شهرک در آدیس آبابا.

“سرعت اصلاحات نخست وزیر Abiy آغاز کند شده است” گفت: Laetitia Bader شاخ آفریقا مدیر دیده بان حقوق بشر. “در طول دو سال گذشته ما تا به حال در ادامه به سند امنیت نیروی خشونت.” یکی دیگر از فعالان حقوق بشر, سازمان عفو بین الملل گزارش کرده است یک افزایش در قتل آقای احمد منتقدان از سال گذشته است.

نصب چالش های سیاسی شده اند تشدید جدید coronavirus هل دادن بیشتر مردم در خیابان ها در اعتراض. اتیوپی نظامی و پلیس باید با استفاده از گلوله و نارنجک و گلوله های لاستیکی برای متفرق کردن معترضان.

در ماه اکتبر سال گذشته برخی از 86 نفر کشته شدند در درگیری میان پلیس و حامیان برجسته فعال و سخت منتقد آقای احمد Jawar Muhamed. این درگیری باعث شد با یک پست در Facebook که در آن فعال متهم به مقامات تهدید کننده زندگی خود را.

مغازه ها بسته بودند در آدیس آبابا در تاریخ 1 ژوئیه پس از تظاهرات.

عکس: maheder haileselassie/ایسنا

دیگر منتقد اخیرا کشته شد, Amhara منطقه ای رئیس جمهور Ambachew Mekonnen بود که به ضرب گلوله کشته پایین در تابستان گذشته.

اما از آن است که قتل آقای Hundessa که به ارمغان آورده است هزاران نفر به خیابان آمدند. او به ضرب گلوله افراد مسلح در خارج از آپارتمان خود را در آدیس آبابا در ژوئن 29 و درگذشت بعد در یک بیمارستان است. دو روز بعد عمویش کشته شد خارج از این خواننده را در جریان یک درگیری میان پلیس و جمعیت عزاداران.

“من لازم نیست که هر چیزی را می گویند” خواننده پدر Hundessa Bonssaa گفت: در آن به شدت محافظت تشییع جنازه هفته گذشته “من فقط التماس شما را به نگه داشتن به دنبال عدالت برای پسر من است.”

نوشتن به نیکلاس Bariyo در nicholas.bariyo@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله