مدیر کل رافائل Grossi اتحاد سازی آژانس بین المللی انرژی اتمی به تعمیق رویارویی با ایران بیش از اجراي هسته ای-سلاح های کنترل قوانین.

عکس: لئونارد foeger/ایسنا

وین—رافائل Grossi صرف بیش از یک دهه آیفون در سراسر فعالیت های هسته ای ایران. در حال حاضر او در تلاش جهانی برای مهار آن کار می کنند و رو به پایین در شهر تهران به طور فزاینده ای در زمان آزمون از سازمان ملل متحد اتمی آژانس اقتدار.

پس از تبدیل شدن به رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در دسامبر. 3 با آمریکا حمایت آقای Grossi است هدایت این سازمان را به یک تعمیق رویارویی با ایران بیش از اجراي هسته ای-سلاح های کنترل قوانین.

در حال حاضر آقای Grossi است ارزیابی زمانی که به حول و حوش. در مصاحبه ای با وال استریت ژورنال در مقر آژانس گفت: آژانس نمی خواهد عقب نشینی هشدار داد که اگر به تهران نمی دسترسی تا پایان این ماه آن را “بد خواهد بود.”

“من در حفظ و اصرار بر ضرورت مطلق برای ما به حل و فصل این موضوع خیلی زود است.” این “آیا رفتن به دور است.”

در ژانویه آقای Grossi شتاب یک کاوشگر به مواد هسته ای اعلام نشده کشف شده در ایران سال گذشته است. آژانس خواستار دسترسی به سایت ها و پاسخ سریع در مورد فعالیت های بالقوه متصل به هسته ای-سلاح کار می کنند. ایران حاضر به پیروی.

مقامات ایالات متحده خواسته اند که او را برای به روز رسانی آژانس از اعضای, به زودی در تهران به همکاری یک ظاهرا رویه گام است که می تواند مجموعه ای از دومینو سقوط و بیشتر تهدید بحرانزده 2015 ایران. آن را اجازه خواهد داد که واشنگتن سعی می کنند ایران را به شورای امنیت سازمان ملل بیش از آن آژانس stonewalling—حرکت به احتمال زیاد به جرقه مخالفت روسیه و چین و خشم از تهران.

مطالب مرتبط

  • U. N. اتمی آژانس میدارد رهبر جدید که به دنبال شدت نظارت ایران (Oct. 29)
  • U. N. محکوم اتمی فعالیت سوخت رسانی آمریکا تماس به پایان رسید (19 ژوئن)
  • ایران می گوید که در حال بررسی انفجار در اصلی سایت های هسته ای (2 جولای)
  • ایران ذخایر اورانیوم غنی شده شروع به پریدن کرد U. N. اتمی آژانس می گوید (3 مارس)

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در ستایش آقای Grossi خود را برای دست زدن به بن بست. واشنگتن که ترک 2015 ایران در سال 2018 در این سال تقویت آژانس با پول اضافی آن را به عنوان کاهش بودجه به دیگر ملل سازمان.

“من فکر می کنم که مدیر کل Grossi آورده انرژی جدید به آژانس—جدید شفافیت” ایالات متحده آمریکا آژانس بینالمللی انرژی اتمی سفیر جکی Wolcott به خبرنگاران گفت: به تازگی.

چین و روسیه و ایران به طور فزاینده ای حیاتی است. برخی دیپلمات ها می گویند آرژانتین دیپلمات رویکرد خطرات کشتن توافق هسته ای شناخته شده به عنوان JCPOA.

“ما باید برای جلوگیری از بی پروا و شتابزده گام” گفت: یک مقام ارشد آژانس بینالمللی انرژی اتمی دیپلمات. “تحت شرایط خاصی JCPOA حتی ممکن است متوقف به وجود داشته باشد.”

ایران مهر و موم شده تقریبا دقیقا پنج سال پیش لغو بیشتر تحریم های بین المللی بر ایران در ازای سخت اما موقت محدودیت در فعالیت های هسته ای ایران. سال گذشته در واکنش به ایالات متحده خروج از معامله و اعمال تحریم در تهران منتقل شده است از انطباق با کلید محدودیتی در توافق.

آقای Grossi در مقایسه با سلف خود Yukiya توسعه و تحقیقات باید همزمان, یک, ژاپنی, دیپلمات که به ندرت رفت-اسکریپت خود را به عنوان یک سیاستمدار بین المللی در تلاش برای دفاع از این سازمان اعتبار و نوسان بورس.

آقای Grossi اتحاد درهم با ایران قبل از. به عنوان یک بالا آرژانتین دیپلمات به او کمک متقاعد کردن اینترپل در سال 2007 برای قرار دادن پنج تن از مقامات ایرانی خواست بیش مرگبار سال 1994 در بوئنوس آیرس یهودی-مرکز بمب گذاری های خود را بر سینه خود می خواستم لیست.

قبلا آقای توسعه و تحقیقات باید همزمان رئیس ستاد آقای Grossi سفر به ایران برای متقاعد کردن تهران برای پاک آمده در مورد گذشته هسته ای کار می کنند که کشورهای غربی بر این باور بود که با هدف ساخت سلاح. تهران همواره رد اتهام.

در پی مسابقه زیر Mr. توسعه و تحقیقات باید همزمان به مرگ غیر منتظره در ماه ژوئیه گذشته آقای Grossi متمرکز در ایران در حال حاضر خود را به عنوان نامزد تغییر می کند. با واشنگتن حمایت او برنده یک چند دور مسابقه متعهد به “شرکت اما عادلانه” با تهران است. او گفت که این آژانس را بالا هدف شما این است به ساقه سلاح های هسته ای نه قهرمان 2015 با تسلیت.

یک تصویر ماهواره ای گرفته شده در جولای 8 نشان می دهد که یک ساختمان پس از آن آسیب دیده بود توسط یک آتش سوزی در نطنز تاسیسات غنی سازی اورانیوم در ایران است.

عکس:
جزوه/ایسنا

در اوایل این سال به عنوان coronavirus پاره پاره را از طریق خاورمیانه و او گام بی سابقه ای برای اغلب بسته های پول آژانس اجاره یک هواپیما به حفظ بازرسان پرواز در اطراف ایران و سه کشور دیگر.

در ماه ژوئن پس از ماهها مبارزه با تهران بیش از آن امتناع از همکاری آقای Grossi فاش به آژانس بینالمللی انرژی اتمی اعضای جزئیات تازه از آژانس نگرانی های هسته ای ایران کار می کنند. در یک مبارز آژانس جلسه هیئت مدیره, اعضای, محکوم, تهران بیش از, اعتراض, از روسیه و چین است.

مقامات ایرانی را متهم آقای Grossi از توطئه علیه تهران است. آنها را رد کرد آژانس درخواست دسترسی به عنوان در بر جعلی اسرائیل شواهد و ادعا می کنند که آنها تحت هیچ الزامی برای اجازه دادن به بازرسان در.

چین را رد کرد آقای Grossi را گزارش ماه ژوئن. مقامات روسیه شکایت او دلیلی تعمق به “پژوهش های تاریخی” در مورد ایران در گذشته فعالیت های. بسیاری از دیپلمات ها بر این باورند که کشف هسته ای ایران مواد ناشی از سلاح های هسته ای کار می کنند در اوایل 2000s.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: ایران مانع از آژانس کار “عمیقا نگران کننده و سوالات جدی در مورد آنچه که ایران در حال تلاش برای پنهان کردن.”

آقای Grossi گفت: این سازمان باید به دنبال پاسخ درباره مواد اعلام نشده در بر داشت در سال گذشته و خم قوانین ایران ، برای دریافت پاسخ قطعی, او گفت:, “اجازه دهید من بازرسان رفتن” وجود دارد.

اگر ایران همچنان امتناع جهانی سهام افزایش یابد.

یک به روز رسانی سریع به اعضای آژانس از آقای Grossi در ایران تمایل به همکاری را تقویت ایالات متحده در تلاش برای ارجاع موضوع به شورای امنیت ، زمان بندی بسیار مهم است به این دلیل که ایالات متحده در حال حاضر افزایش فشار بر ایران. مغلوب ساختن پیشی جستن دولت هشدار داده است آن را به طور یک جانبه باعث reimposition از U. N. تحریم ها در ایران, قتل مقابله مگر اینکه قدرت های بزرگ به توافق برسند به گسترش معمولی-تحریم تسلیحاتی ایران است که منقضی می شود در ماه اکتبر تحت نداریم. مقامات ایالات متحده استدلال می کنند ایران و مسدود کردن بازرسان آژانس ثابت می کند تهران نمی توان اعتماد کرد.

مقامات ایرانی همچنین هشدار داد که اگر این مسئله را تشدید کرد تهران می تواند بریده بریده همکاری با آژانس. ایران رو به طور فزاینده ای گسترده تحریم های بین المللی از سال 2006 تا سال 2012 پس از امتناع از همکاری با آژانس بود بالا به شورای امنیت ،

آقای Grossi گفت: گام های بعدی بستگی دارد ایران در پاسخ به درخواست. “من فکر نمی کنم آن را بر اساس تهدید یا هشدار است که ما کار می کنند,” او گفت:.

رابرت آینهورن یک مقام پیشین وزارت خارجه که به شکل استراتژی آمریکا برای مذاکرات هسته ای گفت: آقای Grossi می داند که او باید “کاملا بی طرفانه و کاملا حرفه ای است.”

“او می داند که این یک میدان مین سیاسی اما او بسیار ماهر در مرور از طریق سیاسی کارانه زمین” آقای آینهورن گفت.

نوشتن به لورنس نورمن در laurence.norman@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله