چین عمده اقتصاد برای بازگشت به رشد پس از Coronavirus همه گیر

خریداران در فروشگاه IKEA در پکن در جولای 11.

عکس: روم pilipey/شاتر

پکن—چین تبدیل شده است و عمده اقتصاد برای بازگشت به رشد پس از coronavirus آغاز گسترده در سراسر جهان در اوایل این سال است.

روز پنجشنبه چین گفت: اقتصاد خود را رشد 3.2% از یک سال پیش از آن در سه ماهه دوم به عنوان مقامات بهره مند از یک کمپین تهاجمی برای از بین بردن ویروس در درون مرزهای آن.

در ترتیبی از نظر چین در سه ماهه دوم رشد تولید ناخالص داخلی نشان داده و 11.5% دوباره بجای اول برگشتن از سه ماه اول سال با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط پکن اداره ملی آمار. برای کل شش ماه از سال اقتصاد چین قرارداد فقط 1.6% که در مقایسه با نیمه اول سال 2019.

رشد رقم برای سه ماهه دوم ضرب و شتم متوسط برآورد از اقتصاددانان برای 2.6% رشد و در انتهای بالای غیر منتظره ای طیف گسترده ای از پیش بینی ها از یک انقباض از 3.1 درصد به رشد 3.5 درصد. آن به دنبال یک تاریخی 6.8% انقباض در سه ماه اول سال زمانی که پکن تعطیل کشور در اواخر ماه ژانویه به عنوان coronavirus در سراسر چین از مرکز شهر ووهان.

“اقتصاد ملی غلبه تاثیر نامطلوب این بیماری همه گیر در نیمه اول به تدریج و نشان داد یک حرکت ترمیمی رشد و بهبود تدریجی,” دفتر آمار گفت.

در سه ماهه دوم بهبود به دنبال رشته ای از نقاط داده که پیشنهاد اقتصاد چین تبدیل شده بود یک گوشه. ساخت نظرسنجی ها نشان داده اند مداوم بهبود در روحیه بیش از سه ماه گذشته است. و چین روز سه شنبه گفت که صادرات و واردات به حال بازگشت به رشد در ماه ژوئن برای اولین بار پس از وقوع.

ارتجاعی آمد در یک چهارم زمانی که چین به نظر می رسد به این ویروس را گسترش تحت کنترل است. در اوایل ماه آوریل به پایان رسید آن 77-بعد مستند از ووهان یک شهرستان از 11 میلیون نفر است. آن را در پاسخ به زور به پس از آن ویروسی resurgences از جمله یکی که ظهور در یک بازار عمده فروشی در پکن در ماه گذشته آزمایش میلیون ها نفر در عرض چند هفته و محدود کردن سفر در داخل و خارج از پایتخت. همانطور که از چهارشنبه کشور ثبت شده 10 روز متوالی بدون یک مورد از انتقال محلی.

این سوال در حال حاضر برای پکن سیاست گذاران این است که آیا این جهش می تواند به حفظ خود را از طریق آمدن ماه تنها با متوسط اقدامات محرک اقتصادی که قرار داده شده است در محل به ویژه که ایالات متحده در تلاش برای مهار تعداد رکورد جدید کروناویروس موارد است.

یک رکود طولانی مدت در ایالات متحده خواهد صدمه دیده است تقاضا برای کالاهای چینی در مهمترین بازار صادرات در حالی که تداوم جدید ویروس موارد در سراسر جهان می تواند نگه داشتن بسیاری از اقتصاد جهانی در یک حالت فلج برای ماه وزن در چشم انداز رشد.

به طور جداگانه چین شده است خرید و فروش در هفته های اخیر با بدترین حالت آن جاری شدن سیل در حافظه اخیر در ردیف هایی از کشور از جمله بخش هایی از آن تولید و صادرات افزوده که برخی از اقتصاددانان نگران می همسترینگ بهبود.

یک مرد درایو روروک مخصوص بچه ها لود شده با گل در یک بازار در استان یوننان در جولای 14.

عکس: Qilai Shen/مهر نیوز

با سه ماهه دوم رشد چین است که به دنبال بیشتر شبیه به یک نقطه روشن در یک جهان ویران شده توسط این بیماری همه گیر. صندوق بین المللی پول انتظار دارد که اقتصاد چین رشد خواهد کرد 1.2% برای سال کامل است که آن را به تنها اقتصاد بزرگ به گزارش مثبت داده در سال 2020 است.

هر چند جهان خواهد شد به احتمال زیاد به چین برای کمک به قدرت های جهانی بهبود پکن خویشتن داری در سیاستهای مالی و پولی محرک به معنی آن است که بعید است به همان اندازه بلند کردن اجسام سنگین به عنوان آن را در طول رکود اقتصادی جهانی بیش از یک دهه پیش.

چین به نوبه خود است که به شمارش در بقیه دنیا به گزاف گویی. هر چند صادرات کمتر مهم برای اقتصاد چین از آنها یک بار بود آنها هنوز هم یک راننده قابل توجهی کمک در مورد یک پنجم از رشد کلی.

در Hangzhou شهر در حدود 100 مایلی جنوب غربی شانگهای یکی از تولید کننده های فلزی رول تشکیل ماشین آلات که در سال 2003 تاسیس شد دارای اب و هوای که در سال شیوع سندرم حاد تنفسی شدید مالی جهانی بحران و coronavirus بیماری همه گیر.

“این سال بدترین است” گفت: ممکن است Fu مدیر فروش در Hangzhou Zhongyuan ماشین آلات کارخانه.

با مشتریان شرکت—تا حد زیادی بر اساس در آفریقا و آمریکای لاتین—تلاش “آنها قطع سفارشات خود را به عنوان وضعیت اقتصادی تبدیل شده و بدتر” خانم فو گفت. کسب و کار در کارخانه ضربه نادر در اواخر ماه مارس با دستور و حدود 30 درصد پایین تر از سال قبل, او گفت:.

در نیمه اول تیر ماه, اما این شرکت یک افزایش شدید در تعداد سوالات و سفارشات جدید—یک افزایش 20 ٪ در مقایسه با نیمه اول ماه ژوئن خانم فو تخمین می زند.

“ما دیده ایم قابل توجهی نشانه هایی از بهبود,” او گفت:.

اما خانم فو نظر شرکت او فقط خوش شانس جان سالم به در برده. هیچ یک از 55 کارکنان گذاشته شد ، کارخانه درب بعدی که در حال حاضر مبارزه با ضعیف سفارشات که به سال بسته به خوبی در طول این بیماری همه گیر.

به عنوان شرایط بهبود سیاست گذاران چینی احتیاط در محرک جلو متولد در بخشی از نگرانی در مورد تشدید عدم تعادل در اقتصاد رشد کرده است بیشتر مشهود است.

در هفته های اخیر نرخ استقراض در چین را متوقف کرده اند و تبار خود را به عنوان بانک مرکزی آغاز شده است به نگرانی دوباره در مورد حدس و گمان های مالی. سهام رسید در این ماه و در روز پنج شنبه آمار جدید نشان داد قیمت خانه نگه داشته و رو به افزایش در ماه ژوئن از ماه گذشته در 61 از 70 شهرستانها ردیابی توسط مقامات در مقایسه با شهرهای 57 است.

عملکرد 10 ساله اوراق قرضه دولتی افزایش یافته است تقریبا نیم درصد از ابتدای مارس به حدود 3 درصد است. بازده سقوط زمانی که قیمت اوراق قرضه به افزایش است.

اول-چهارم-گزارش-چین اولین دوره انقباض در بیش از چهار دهه باعث ارشد چینی رهبران به نادر حرکت از فرار رسمی رشد هدف برای سال تبدیل آن به جای تمرکز برای ایجاد ثبات در بازار کار و حصول اطمینان از ثبات اجتماعی.

روز پنجشنبه چین گزارش شده است که در آن شهری مورد بررسی نرخ بیکاری کاهش یافته و به 5.7% در ماه ژوئن در مقایسه با 5.9 درصد در ماه مه. چین تیتر نرخ بیکاری نیست عامل در بسیاری از کارگران مهاجر دهها میلیون نفر از افرادی که شغل خود را از دست در طول سه ماه اول سال.

تولید صنعتی ضمن افزایش 4.8% در ماه ژوئن سال جاری در راستای انتظارات و بالاتر از 4.4 درصد افزایش یافت.

ثابت-سرمایه گذاری دارایی کاهش یافته است 3.1% در نیمه اول سال بهبود از 6.3 درصد کاهش در ماه ژانویه-به-ممکن است دوره بود که بهتر از 3.2 درصد کاهش مورد انتظار اقتصاددانان.

در چین خرده فروشی کاهش یافت 1.8% در ماه ژوئن سال جاری در مقایسه با 2.8% کاهش در ماه مه در حال سقوط کوتاه از اقتصاددانان’ طرح برای 0.3% رشد.

سرمایه گذاری در املاک تجاری و مسکونی واقعی افزایش 1.9 درصدی در شش ماه از سال از سال قبل معکوس سقوط 0.3% برای ژانویه-به-ممکن است دوره است.

نوشتن به جاناتان چنگ در jonathan.cheng@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر