زائران خارج از عربستان سعودی نمی شود مجاز به انجام حج در مسجد اعظم مکه در این سال به عنوان کشور اقدامات برای جلوگیری از گسترش Covid-19.

عکس: خ/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

سالانه حج که به ارمغان می آورد بیش از 2 میلیون زائر به عربستان سعودی در مکه بوده است به شدت کوچک پشت این سال به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس اما مجازی نرم افزار توسعه دهندگان امیدوارند که به مسلمانان اجازه تجربه آنچه در آن مانند به عبادت در این شهر مقدس از دور.

اجتماعی-فاصله اقدامات توسط دولت عربستان برای مبارزه با کروناویروس جدید به معنای تنها تعداد محدودی از زائران در حال حاضر در کشور شرکت می کنند که این سال را به حج آغاز می شود ژوئیه 28. این تصمیم یک ضربه برای کسانی که امید به تحقق خود را در یک بار-در-یک-عمر تعهد به انجام حج در سال 2020 است.

برخی از دیدن این خبر به عنوان یک مزیت برای مجازی حج نرم افزار اما برخی از مسلمانان سوال که آیا مقدس زیارت می تواند تکرار تقریبا.

“متاسفانه tech پذیرش در جهان اسلام شده است کمی کندتر از جاه طلبی های ما با این نتیجه که خاص بخش از جمعیت قادر به دیدن آینده بهره مند شوند که مجازی حج ارائه می کنند گفت:” محمد Alsherebi بنیانگذار Centillion Inc., یک شرکت است که توصیه می کند شرکت های در حال گسترش در خاورمیانه است. “با تمرکز فقط بر ناراحتی از این لحظه بسیاری از ما قادر به دیدن فرصت باور نکردنی نهفته است که جلوتر از ما.”

یک تصویر از آموزش مجازی است که Labbaik VR ارائه می دهد به زائران قبل از مسافرت به مکه. این نرم افزار قابل اجرا بر روی مجازی هدست واقعیت.

عکس: Labbaik VR

حتی بدون گیر تعداد زیادی از مسلمانان نمی تواند سفر به مکه برای مالی و یا دلایل پزشکی. مجازی حج فناوری خواهد اجازه دهید آنها را ببینید در داخل شهر برای اولین بار آقای Alsherebi گفت.

یک شرکت iUmrah.جهان توسعه یک نرم افزار به شما اجازه مسلمانان را عملا مکه حج عمره که می تواند انجام شود در هر زمان از سال است و کمتر از شش روز حج تعهد و اختیاری است برای مسلمانان. عربستان سعودی به حالت تعلیق عمره در ماه فوریه است.

این iUmrah.جهانی برنامه اجازه می دهد تا کاربران برای پیدا کردن و پرداخت هزینه برای پروکسی در عربستان سعودی که تحت قوانین اسلامی می تواند تکمیل عمره از طرف آنها گفت: بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی احمد Alhaddad. پروکسی جریان زندگی خود را در سفر و وظایف آنها کامل در مکه به iUmrah مشتریان.

“این یک Uber-مانند مدل” گفت: آقای Alhaddad. “به طور سنتی اگر شما نمی تواند سفر به مکه شما بخواهید در اطراف تماس خود را تا زمانی که شما کسی است که می تواند برای شما بروید. ما در حال قرار دادن فن آوری در پشت آن و اجازه دادن به مردم در واقع خود را ببینید و زیارت در حال انجام بود.”

آقای Alhaddad گفت: سال آینده او امیدوار به انتشار یک محصول مشابه به نام iHajj که با استفاده از فناوری 5G را به زندگی می کنند جریان در طول حج ارتقاء از 4G با استفاده از آن در حال حاضر به جریان یک تا سه ساعت از عمره در هر روز داده می شود.

مسلمان شورای بریتانیا گفته است که به طور کلی پذیرفته شده است که مجازی حج نیست همان انجام حج در فرد است.

علی Shihabi, یک نویسنده و مفسر در خاورمیانه سیاست و اقتصاد گفت: زائران به معنای رنج می برند ناراحتی از سفر و دیدار با دیگر مسلمانان در مکه نه از آن ممکن است “اگر شما در حال نشستن در اتاق نشیمن خود را با کامپیوتر اپل.”

بسیاری از قوانین مربوط به آیین اعمال حج—مانند پوشیدن تجویز لباس و پیرایش ناخن حج—به عنوان مهم سفر خود گفت: Jonathan A. J. Wilson, یک استاد استراتژی تجاری و فرهنگ در نایب السلطنه را در دانشگاه لندن که در سفر به مکه برای عمره در سال 2009.

“این کمی مانند یک [virtual-reality] شنا تجربه: آن را هرگز نمی تواند مطابقت واقعا شنا کردن در دریا,” او گفت:.

یک تصویر از مسلمان 3D یک بازی طراحی شده برای آموزش زائران در تفاوت های ظریف از حج قبل از آنها به مکه.

عکس:
BIGITEC

مجازی حج فناوری می تواند هنوز هم جای آقای ویلسون گفت:. آن را می تواند ارائه معنوی افزایش به مسلمانان که می خواهند به احساس می کنم به خدا نزدیک تر و ارائه غیر مسلمانان یک نگاه در داخل یک محل نیستند اجازه ورود به جسمی او گفت:.

این تکنولوژی همچنین می تواند در آماده سازی مردم برای چیزی که واقعی است.

مسلمان 3D یک بازی ویدئویی در حال توسعه در آلمان توسط Bigitec GmbH اجازه می دهد تا کاربران برای کشف مکان های مسلمان در یک شبیه سازی سه بعدی و تمرین حج به عنوان آواتار در حالی که خواندن در مورد تاریخچه و هدف از آن, آداب و رسوم در میان دیگر تظاهرات از ایمان است.

“این می تواند تبدیل به بسیار پر هرج و مرج زمانی که شما رفتن به مکه و شما نمی خواهید به انجام چیزی اشتباه است در حالی که شما وجود دارد به عنوان حج ممکن است نامعتبر” گفت: Bigitec بنیانگذاران بلال Chbib.

Labbaik VR Ltd. به طور مشابه طراحی شده مجازی-واقعیت-بر اساس ابزار آموزشی برای حجاج. با هیچ کس در خارج از عربستان سعودی, سفر به انجام حج در این سال این شرکت منتقل شده تمرکز خود را به یک محصول جدید WUZU, که اجازه می دهد تا مردم کشف 3-D دوباره ایجاد مکه در گوشی های هوشمند خود گفت: مدیر پروژه عدنان Maqbool.

بیشتر از تجربه گزارش

  • نفس. استراحت. بررسی کنید در دوستان: Headspace می آید به اسنپ چت جولای 20, 2020
  • کج به ارمغان می آورد را به عضویت در یک مدل به فروش محصولات برتر 17 جولای سال 2020
  • خرده فروشان جدید ایجاد کنید منظقه, خرید, تجارب 14 ژوئیه سال 2020

“ما باور نمی وجود دارد می تواند یک جایگزین برای یک فرد در حج تجربه” گفت: آقای Maqbool. “اگر ما می تواند برخی از اندازه گیری معنوی و عاطفی صلح به مسلمانان در سراسر جهان در طول این دوران سخت پس از آن ما خواهد شد که ملاقات اهداف ما است.”

آقای Alhaddad این iUmrah.جهان رئیس اجرایی گفت که او مطمئن است که مجازی حج یا عمره را یک روز در نظر گرفته شود به عنوان مشروع به عنوان چیزی واقعی است. این شرکت که آقای Alhaddad امید را در سال 2022 است و همچنین در حال توسعه یک iVatican محصول.

“بله بهتر است به خودتان” گفت: آقای Alhaddad. “اما شما می توانید همان تجربه و یا تحقق تماشای زیارت در حال انجام? بله من اعتقاد دارم که شما می توانید.”

نوشتن به کتی Deighton در katie.deighton@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله