بدترین سیل در شش دهه در چین جابجایی میلیون ها و زور زدن سد سه دره. وال استریت ژورنال جاناتان چنگ توضیح می دهد که چگونه این فاجعه طبیعی است که مانع این کشور در تلاش برای راه اندازی مجدد یک اقتصاد در حال حاضر بروز بیماری همه گیر کوروناویروس. عکس: هکتور Retamal/AFP

پکن—دو ماه از غیر منتظره ای قدرتمند و باران در مرکز و جنوب چین را دارای عقاید رودخانه یانگ تسه تحریک بدترین سیل در دهه های و نگرانی در مورد سد سه دره بزرگترین تاسیسات برق آبی.

در هفته گذشته چند روز از تازه باران به ارمغان آورد و سطح آب در سد واقع چند صد مایل در بالادست از ووهان در مرکز استان هوبی به بالاترین نقطه آن پس از ساخت و ساز به پایان رسید در سال 2009.

سطح آب در مخزن بیش از 50 فوت بالاتر از آن سیل-محدود کردن سطح با جریان رسیدن به 61 میلیون لیتر دوم در اوج بارش در روز شنبه در چین-دولت-اجرای رادیو فردا خبر داد. غول پیکر در سد است که قادر به دست زدن به جریان مورد 83.7 میلیون لیتر یک دوم.

“مخزن به کنار فضای کافی به عنوان ماه اوت به عنوان بزرگتر سیل ممکن است رخ دهد بالادست” چن Guiya معاون مهندس ارشد در وزارت چین از منابع آب گفت: دولت اجرای Xinhua News Agency روز شنبه خود را به پایین floodgates باز شد به انتشار برخی از فشار. “سد سه دره است که قادر به انجام همه چیز را تمام شده توسط خود را.”

چین هواشناسی مقامات انتظار می رود بارش باران های سنگین به ادامه پوند حوضه رودخانه یانگ تسه در روزهای آینده, آوردن سیل به این منطقه است.

آب منتشر شد از سد سه دره بزرگترین سد برق آبی, برای از بین بردن سیل فشار در ییچنگ در مرکز استان هوبئی استان در روز یکشنبه.

عکس: خ/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

چین شروع ساختمان سد سه دره در سال 1994. ساخت سد به مدت طولانی مورد بحث بوده است; بیش از یک میلیون نفر تا به حال به نقل مکان و محیط اطراف آسیب دیده بود. نگرانی های مداوم نیز در یکپارچگی سد باعث مقامات در هفته های اخیر به طور مستقیم به مقابله با اظهارات که سد در معرض خطر فروپاشی است.

سخنران از سد سه دره عامل شرکت نمی تواند رسیده به نظر. روز سه شنبه دولت چین اجرا جهانی تایمز به نقل از یک نام رسمی در این شرکت توصیف سد به عنوان “سالم و در وضعیت خوب.”

غول پیکر در سد طراحی شده برای جلوگیری از فاجعه بار جاری شدن سیل در پایین می رسد از یانگ تسه و آسیا و طولانی ترین رودخانه که جریان را از فلات تبت از طریق شهرهای بزرگ ووهان نانجینگ و شانگهای و به دریای شرق چین.

حتی بعضی از 40 میلیون نفر در بیش از ده استان شده اند تحت تاثیر جاری شدن سیل در جولای 12, باعث بیش از 80 میلیارد یوان ($11.5 میلیارد دلار) از آسیب مستقیم به اقتصاد چین, وزارت از مدیریت اضطراری. در اطراف 28,000 خانه سقوط کرده اند در حالی که میلیون ها نفر آواره شده اند و حداقل 141 نفر اعلام شده است مرده یا مفقود شده در سیل.

چینی, رهبر, خی Jinping, صحبت های هفته گذشته توصیف سیل-پیشگیری وضعیت به عنوان “گریم” و داشتن “وارد حیاتی دوره” با توجه به انتخاب.

باران های سنگین به طور معمول آمار مرکزی و جنوبی چین در ماه ژوئن و اوایل ژوئیه اما امسال بارش بوده است و بدترین در دهه ترکیب اقتصادی درد از coronavirus بیماری همه گیر.

پلیس تمیز کردن گل کردن خیابان ها در چونگ کینگ یک کلانشهر از 30 میلیون نفر است که در بالادست از سد سه دره.

عکس: هوانگ وی/زوما پرس

آخرین دور از جاری شدن سیل مجبور شرقی استان آنهویی به باز کردن دو dikes و انفجار دو به انتشار آب inundating برخی 45,000 هکتار از زمین های زراعی. این استان در روز شنبه مطرح شده آن هشدار سیل به بالاترین سطح است.

جاری شدن سیل شدید در چونگکینگ یک کلانشهر از 30 میلیون نفر است که در بالادست از سد و در شهرستانها در هوبئی استان که در پایین دست از سد را تعطیل کسب و کار و ترافیک و اختلال در زندگی ساکنان.

“کسب و کار در این سال دچار یک ضربه پس از دیگری گفت:” زو چنگپینگ اجرا می شود که دو dealerships خودرو در انشائئ شهر در هوبئی استان که دچار شدید و جاری شدن سیل. “فقط پس از من به دست آورد امید آنها برای خاموش شد حق پس از آن.”

آقای زو به حال نزدیک به دو شاخه ستون تا کیسه های شن در مقابل دروازه برای جلوگیری از آب از جریان در.

ساکنان تصویب یک خانه آسیب دیده سیل پینگ دریاچه چین بزرگترین دریاچه آب شیرین در مرکز استان جیانگشی.

عکس: خ/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در استان جیانگشی Li کیان خانواده بوده است به دام افتاده در بالای طبقه از خانه دو طبقه برای بیش از یک هفته پس از افزایش آب از پینگ دریاچه چین بزرگترین آب شیرین دریاچه غرق خود را ایجاد کرد. آقای لی و مردان جوان از دیگر نزدیکی خانواده ها باید تیمی را در مواد غذایی و سایر ضروریات در قایق های کوچک.

“ما نگران خیلی از دیدن آب افزایش به زانو سطح فقط در نیم ساعت” آقای لی گفت: در یک مصاحبه تلفنی. “ما یاد گرفته ایم برای نجات خودمان است.”

آقای لی برآورد زیان اقتصادی از جاری شدن سیل در ماهی-کشاورزی کسب و کار به عنوان حداقل 100 ، 000 یوان ($14,300).

برخی از مقامات چینی را سرزنش باران های سنگین در آب و هوا را تغییر دهید. آهنگ Lianchun مدیر ملی چین آب و هوا مرکز به خبرنگاران گفت: هفته گذشته که تعداد روز از سنگین باران در چین رو به افزایش بوده است با حدود 4 درصد در هر دهه بیش از گذشته شش دهه.

هر چند بسیاری از نگرانی ها را احاطه کرده اند سد سه دره بزرگترین خطر فوری ممکن است به 94,000 کوچکتر سدها که نقطه چین رودخانه های بسیاری از آن ساخته شد در 1950s و 1960s.

“آنها از کیفیت پایین تر و ضعیف نگهداری می شود و در نتیجه بزرگ هستند خطرات پنهان” وانگ Zhangli یک مقام در وزارت منابع آب به خبرنگاران گفت: در ماه گذشته.

چنگ Xiaotao یک مشاور دولت در فاجعه پیشگیری نوشت: در یک ممکن است مقاله پژوهشی است که جاری شدن سیل تشدید شده است در این سال بحران دیگر: coronavirus که مختل روال کار تعمیر و نگهداری و آموزش کارکنان در زمستان و بهار و همچنین به عنوان برنامه ریزی تعمیرات اساسی از آب محافظت از پروژه های.

آب منتشر شد از سد سه دره در روز یکشنبه.

عکس: خ/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

بسیاری از این کوچکتر سدها دچار کمبود ماهر تعمیر و نگهداری کارگران به عنوان جوان کارگران در چین روستایی کشور کوچ کردن را برای این کشور در شهرهای آقای چنگ نوشت: اصرار مقامات به نوبه خود توجه خود را به یکپارچگی کوچکتر این سدها به عنوان همه گیر شروع به محو شدن. او بلافاصله پاسخ به یک درخواست برای نظر.

چینی آب-مدیریت مقامات در حال حاضر نگرانی که باران و جاری شدن سیل به احتمال زیاد به تغییر به سوی شمال در روزهای آینده. در گذشته سیل شدید در سال 1998 مداوم باران ضربه شمال و جنوب چین است. روز دوشنبه مقامات نظارت بر رودخانه زرد چین دوم-طولانی ترین رودخانه که جریان جنوبی پکن از طریق استان Zhengzhou اعلام شروع جدید جاری شدن سیل.

نوشتن به جاناتان چنگ در jonathan.cheng@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله