اتیوپی صدای رهبر, گزارش پیشرفت در مذاکرات با مصر و سودان بیش از نیل سد

Category: ایستگاه Comments: No comments

یک تصویر ماهواره ای نشان می دهد اتیوپی عظیم برق آبی سد روی نیل آبی رودخانه نیل انشعاب در ژوئیه 11. تصاویر از Maxar Technogies نشان می دهد که یک مخزن بزرگ را آغاز کرده است برای پر کردن در پشت سد.

عکس: Maxar/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

اتیوپی نخست وزیر گفت: مذاکرات روز سه شنبه با مصر و سودان تا به حال هموار کردن راه برای یک توافق بیش از این کشور را سد برق آبی بر روی یکی از رودخانه نیل را در شاخه های فرعی در نشانه ای از پیشرفت در تلاش ها برای پایان دادن به یک decadelong اختلاف بر سر مدیریت رودخانه را آب.

نخست وزیر Abiy احمد گفت: مذاکرات برگزار شده توسط آفریقای جنوبی و اتحادیه آفریقا برگزار شد و بیش از کنفرانس ویدئویی تا به حال منجر به یک “عمده درک مشترک” نسبت به نهایی معامله به عنوان او همچنین اذعان کرد برای اولین بار است که این کشور آغاز شده بود پر کردن این سد به دلیل بارش قابل توجهی در این منطقه است.

پس از آن ساخت و ساز اعلام شد در سال 2011 گراند رنسانس اتیوپی سد افزایش تنش با سودان و مصر و در نتیجه متناوب مذاکره و حتی تهدید به جنگ است. اتیوپی می گوید: $4.8 میلیارد سد واقع در نیل آبی را تبدیل به زندگی برخی از 65 میلیون نفر از شهروندان با ارائه برق به مناطق روستایی کشور است.

مصر رابطه با این پروژه به عنوان یک پتانسیل تهدید وجودی است که می تواند سیفون کردن آب که به حفظ زندگی خود را 100 میلیون, مردم, اکثریت قریب به اتفاق آنها زندگی می کنند در یک باند باریک در امتداد سواحل رود نیل.

اتیوپی می گوید: $4.8 میلیارد سد در اینجا دیده می شود در ماه دسامبر باعث تغییر در زندگی برخی از 65 میلیون نفر از شهروندان با ارائه برق به مناطق روستایی کشور است.

عکس: ادواردو soteras/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

قاهره امیدوار بود به فشار اتیوپی به امضای توافق نامه حاکم بر بهره برداری از این سد قبل از مخزن شروع به پر کردن. یک جانبه پر از این سد می تواند تضعیف مصر اهرم در مذاکرات. هفته گذشته مقامات اتیوپی تایید کرد که تصاویر ماهواره ای حاکی از افزایش آب در سد مخزن.

مصر و سودان رهبران اذعان پیشرفت در روز سه شنبه مذاکرات شد اما محتاط تر در نظر است.

دفتر رئیس جمهور مصر عبد فتاح Al Sisi گفت که این سه کشور تا به حال توافق برای ادامه مذاکرات به سمت یک توافق الزام آور حاکم بر بهره برداری از سد.

سودان نخست وزیر Abdalla Hamdok گفت: در توییتر که “امیدوار کننده بحث” در مذاکرات روز سه شنبه تا به حال منجر به “تفاهم برای ادامه مذاکرات که با هدف نهایی کردن #GERD پر و عامل توافق است.”

آقای احمد را نمی انتشار جزئیات مذاکرات که دو کشور به توافق ادامه خواهد داد. “جلسه فوق العاده ای انجام شده در سران کشورها و دولت در سطح این نتیجه رسیدند با همه طرف ها برای رسیدن به یک عمده درک مشترک است که هموار راه را برای دستیابی به توافق گفت:” بیانیه ای از دفتر خود را.

اتیوپی نخست وزیر Abiy در اینجا در ماه فوریه تایید کرد این کشور آغاز شده بود پر کردن این سد با وجود عدم معامله بر سر نحوه مدیریت نیل را آب.

عکس: tiksa نگری/ایسنا

اتیوپی گفت: در ماه ژوئن که این امر شروع به پر کردن سد در ماه جولای بود اما هنوز به طور علنی تایید آن را به حال انجام شده است. “زمان بارش و رواناب اوضاع در منطقه را ساخته اند آن منجر به پر کردن سد” بیانیه ای گفت:.

رشد جمعیت و تغییرات آب و هوایی در حال اضافه کردن به محیط زیست فشار بر کشورهای در کنار رود نیل که در آن مقامات و ناظران هشدار داده اند که خطر جنگ در آینده بیش از آب است.

در ماه های اخیر مصر نصب شده بین المللی فشار مبارزات انتخاباتی در اتیوپی در تلاش برای به دست آوردن آدیس آبابا به ثبت نام در یک معامله است. ایالات متحده آمریکا سازمان ملل متحد و قدرت های دیگر نیز خواست این کشور برای امضای توافق نامه.

“پنجره ای برای دریافت یک معامله است که به تدریج کاهش” گفت: Riccardo Fabiani شمال آفریقا مدیر پروژه در گروه بین المللی بحران با اشاره به پر شدن سد.

نوشتن به Jared Malsin در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>