شیلی بازنشستگی سیستم یک بار دیده می شود به عنوان یک مدل توسط برخی از کشورها. نقاشی های دیواری در برابر صندوق بازنشستگی دولت در سانتیاگو, شیلی.

عکس: مارتین bernetti/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

شیلی در مجلس سنا به تصویب یک لایحه در چهار شنبه اجازه می دهد کارگران مبارزه با این کشور همه گیر ناشی از بحران اقتصادی به برداشت بخشی از سهم خود را به صندوق های بازنشستگی خصوصی ارائه یک ضربه به رئیس جمهور Sebastián Piñera دولت و هشدار دهنده اقتصاددانان که می گویند آن صدمه دیده است می تواند بهبود.

این لایحه به شدت مخالف آقای Piñera که موفق به متقاعد کردن قانونگذاران برخی در داخل خود مرکز-راست ائتلاف به ترک $200 میلیارد سیستم بازنشستگی به تنهایی. مقامات قول داده بود به جای آن به سطح شیب دار تا اقدامات اضطراری با ارائه پرداخت نقدی به پایین و طبقه متوسط شیلی مبارزه با بحران.

اما بسیاری از مردم شیلی حمایت از این لایحه که اجازه می دهد آنها را به عقب نشینی تا 10 درصد از پس انداز بازنشستگی خود از یک بار vaunted بازنشستگی مدل در نظر گرفته شالوده این کشور به بازار آزاد اقتصادی ، ناظر انتخابات Cadem گفت: 82 درصد از کارگران حمایت های اندازه گیری. این لایحه خواهد شد در حال حاضر فرستاده شده به مجلس نمایندگان که در آن قانونگذاران در مجلس باید به تصویب تغییرات معرفی شده در سنا است.

“آن من است ، من نمی بینم هر چیزی اشتباه است با داشتن دسترسی به آن گفت:” آندرس Herrera 35 سال سانتیاگو ساکن که مدیریت اجتماعی-رسانه های حساب برای کسب و کار. او قصد دارد با استفاده از بودجه برای پرداخت بدهی و پوشش نیازهای اساسی. “آن را تسکین خواهد شد.”

در مواجهه با یک بیماری همه گیر است که wreaked مشکلات اقتصادی هیاتی از استرالیا به مالزی پرو در حال ساخت آن را آسان تر برای مردم برای حمله به حساب های بازنشستگی خود را تحت تفکر است که کسانی که پس انداز که نگه تریلیون در ثروت می تواند به عنوان بودجه اضطراری.

در آمریکا کسانی که تحت تاثیر coronavirus و متعاقب آن اقتصادی ضربه های مجاز شرکت را تا 100.000 دلار از حساب بازنشستگی—مانند اشتغال مرتبط 401(k)-نوع طرح—بدون اوایل خروج مجازات است.

پرو کنگره تصویب قانون در مارس اجازه می دهد مردم را تا 25 درصد از حقوق بازنشستگی خود را پس انداز به عنوان آنها دست و پنجه نرم کردن با یک انقباض اقتصادی را ترک کرده است که بیش از نیمی از کارگران بدون شغل در پایتخت. و در امریکا بزرگترین کشور برزیل است که دولت اجازه کارگران برای یک بار خروج از حدود 205 دلار از حساب های خاص آنها می تواند به طور معمول شیر تحت شرایط خاص از جمله بازنشستگی. دولت نیز با توجه به اجازه برزیل به برداشت از صندوق های بازنشستگی زود است.

“مردم می دانند که آن را دارای مزایای اما آن می تواند با برخی از هزینه های” برزیل خزانه داری, منشی, Roberto فونچال گفت: در سال های اخیر نظرات عمومی.

تظاهرکنندگان در مواجهه با پلیس ضد شورش در سانتیاگو شیلی در ماه ژانویه است.

عکس: الویس gonzalez/سازمان حفاظت محیط زیست-EFE/شاتر

شیلی مقامات دولتی که راه اندازی یک مشوق بزرگ بسته به کوسن انتظار 7.5 درصد انقباض اقتصادی می گویند بازنشستگی برداشت خواهد ناعادلانه قرار دادن تعهد از رکود اقتصادی بر کارگران نیاز آنها به شیب به پس انداز خود را.

وزیر دارایی ایگنکیو Briones می گوید اجازه می دهد کارگران به شیب به حقوق بازنشستگی خود را می توانست در دراز مدت تاثیر بر آینده بازنشستگان تضعیف خود پرداخت در حالی که برش اصلاحات با هدف جلوگيري از بازنشستگی ،

“آن ناسازگار است به کار بر روی چنین اصلاحات لازم برای بهبود حقوق بازنشستگی به وقار حقوق بازنشستگی و در همان زمان تصویب اصلاحات که تضعیف آنها گفت:” به تازگی. “این یک چیز است و یا یکی دیگر.”

شیلی بازنشستگی سیستم اجرا شده در سال 1981 زمانی که ژنرال آگوستو پینوشه دیکتاتوری نظامی خصوصی نزدیک به ورشکستگی, pay-as-you-go دولت سیستم بازنشستگی یک بار دیده می شود به عنوان یک مدل برای برخی از 30 کشورهای دیگر که شبیه سازی آن را به درجات مختلف. اقتصاددانان می گویند این افزایش شیلی بازار سرمایه که کمک سوق قوی رشد اقتصادی ساخته شده است که این کشور از 18 میلیون نفر یکی از آمریکای لاتین ثروتمندترین.

رئیس جمهور Sebastián Piñera مخالف این لایحه که اجازه شیلی حمله بازنشستگی خود را حساب های.

عکس: شیلی در انتخابات ریاست جمهوری/ایسنا

اما این مدل رو یک مقاومت در سال های اخیر به دلیل کم پرداخت به بازنشستگان کمک جرقه اعتراضات سال گذشته به خود جلب کرد که صدها نفر از هزاران نفر از مردم به خیابان ها ریختند. بسیاری از مردم شیلی خواستار مدل گیریم در حالی که دیگران اعتراض علیه نابرابری و عام بیمارستان ها و مدارس. تظاهرات دولت را مجبور به موافقت با یک همه پرسی که هنوز به صحنه برای بازنویسی قانون اساسی است.

این لایحه اجازه می دهد تا بازنشستگی برداشت هنوز هم می تواند به چالش کشیده شده توسط آقای Piñera با ارسال آن به دادگاه قانون اساسی به آن لغو شد اما تحلیلگران سیاسی می گویند که بعید است با توجه به اجتماعی واکنش آن میانجامد.

“این امر می تواند بدترین سیاسی اشتباه شما می تواند” گفت: سناتور. Iván مریرا عضو حاکم شیلی Vamos ائتلاف که رای به نفع این لایحه است.

Marcela Ryan, 34, گفت که امیدواریم که برای استفاده از بازنشستگی پول برای پرداخت بدهی به یک فروشگاه مواد غذایی که فروش کاهش یافت. او پیش بینی شیلی را به خیابان ها اگر آقای Pinera که 16 درصد تصویب امتیاز تلاش می کند به حمله کردن لایحه ای که تصویب شده است.

“مردم در انتظار همه چیز حل و فصل شود, ما در حال زندگی در یک واقعا زمان حاضر” او گفت:. “شیلی مانند یک اجاق گاز فشار.”

اگر تایید این اقدام به احتمال زیاد سوخت برای حمایت از ملی شدن بازنشستگی سیستم به عنوان کمتر شیلی را قابل توجه سهام در حفظ مدل فعلی گفت: Patricio نابیا یک تحلیلگر سیاسی با شرکت مشاوره Alberdi همکاران.

“به عنوان کشور حرکت می کند به یک قانون اساسی-نوشتن فاز کسانی که خواستار خواهد شد به احتمال زیاد به اندازه کافی محبوب آن را به قانون اساسی جدید” آقای نابیا نوشت: در گزارش اخیر. “بقای سیستم بازنشستگی آویزان است و با یک موضوع در شیلی.”

اصلاحات & Amplifications
در آمریکا کسانی که تحت تاثیر این بیماری همه گیر کوروناویروس مجاز را تا 100.000 دلار از حساب بازنشستگی. نسخه قبلی این مقاله به اشتباه گفته بودند اجازه را به $100,0000. (اصلاح شده در جولای 22.)

نوشتن به رایان Dube در ryan.dube@dowjones.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله