شیلی نمایندگان مجلس به رای دادن در اوایل دسترسی به صندوق های بازنشستگی

Category: ایستگاه Comments: No comments

شیلی بازنشستگی سیستم یک بار دیده می شود به عنوان یک مدل توسط برخی از کشورها. نقاشی های دیواری در برابر صندوق بازنشستگی دولت در سانتیاگو, شیلی.

عکس: مارتین bernetti/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

شیلی سنا است که انتظار می رود به رای گذاشتن لایحه شنبه اجازه می دهد کارگران مبارزه با این کشور همه گیر ناشی از بحران اقتصادی به برداشت بخشی از سهم خود را به صندوق های بازنشستگی خصوصی. اگر تایید اندازه گیری تحویل خواهد بود یک ضربه به رئیس جمهور Sebastián Piñera به دولت هشدار دهنده اقتصاددانان هشدار داده اند که آن می تواند صدمه دیده بازیابی.

این لایحه شده است به شدت مخالف آقای Piñera. او تلاش برای متقاعد کردن قانونگذاران برخی در داخل خود مرکز-راست ائتلاف به ترک $200 میلیارد سیستم بازنشستگی به تنهایی. مقامات قول داده بود به جای آن به سطح شیب دار تا اقدامات اضطراری با ارائه پرداخت نقدی به پایین و طبقه متوسط شیلی مبارزه با بحران.

اما بسیاری از مردم شیلی حمایت از این لایحه که اجازه می دهد آنها را به عقب نشینی تا 10 درصد از پس انداز بازنشستگی خود از یک بار vaunted بازنشستگی مدل در نظر گرفته شالوده این کشور به بازار آزاد اقتصادی ، ناظر انتخابات Cadem گفت: 82 درصد از کارگران حمایت های اندازه گیری.

“آن من است ، من نمی بینم هر چیزی اشتباه است با داشتن دسترسی به آن گفت:” آندرس Herrera 35 سال سانتیاگو ساکن که مدیریت اجتماعی-رسانه های حساب برای کسب و کار. او قصد دارد با استفاده از بودجه برای پرداخت بدهی و پوشش نیازهای اساسی. “آن را تسکین خواهد شد.”

در مواجهه با یک بیماری همه گیر است که wreaked مشکلات اقتصادی هیاتی از استرالیا به مالزی پرو در حال ساخت آن را آسان تر برای مردم برای حمله به حساب های بازنشستگی خود را تحت تفکر است که کسانی که پس انداز که نگه تریلیون در ثروت می تواند به عنوان بودجه اضطراری.

در آمریکا کسانی که تحت تاثیر coronavirus و متعاقب آن اقتصادی ضربه های مجاز شرکت را به $100,0000 از حساب بازنشستگی—مانند اشتغال مرتبط 401(k)-نوع طرح—بدون اوایل خروج مجازات است.

پرو کنگره تصویب قانون در مارس اجازه می دهد مردم را تا 25 درصد از حقوق بازنشستگی خود را پس انداز به عنوان آنها دست و پنجه نرم کردن با یک انقباض اقتصادی را ترک کرده است که بیش از نیمی از کارگران بدون شغل در پایتخت. و در امریکا بزرگترین کشور برزیل, وزیر خزانه داری گفت: دولت در نظر دارد اجازه برزیل به برداشت از صندوق های بازنشستگی زود است.

“مردم می دانند که آن را دارای مزایای اما آن می تواند با برخی از هزینه های” دبیر روبرتو فونچال گفت: در سال های اخیر نظرات عمومی.

تظاهرکنندگان در مواجهه با پلیس ضد شورش در سانتیاگو شیلی در ماه ژانویه است.

عکس: الویس gonzalez/شاتر

در شیلی مقامات دولتی که راه اندازی یک مشوق بزرگ بسته به کوسن انتظار 7.5 درصد انقباض اقتصادی می گویند بازنشستگی برداشت خواهد ناعادلانه قرار دادن تعهد از رکود اقتصادی بر کارگران نیاز آنها به شیب به پس انداز خود را.

وزیر دارایی ایگنکیو Briones می گوید اجازه می دهد کارگران به شیب به حقوق بازنشستگی خود را می توانست در دراز مدت تاثیر بر آینده بازنشستگان تضعیف خود پرداخت در حالی که برش اصلاحات با هدف جلوگيري از بازنشستگی ،

“آن ناسازگار است به کار بر روی چنین اصلاحات لازم برای بهبود حقوق بازنشستگی به وقار حقوق بازنشستگی و در همان زمان تصویب اصلاحات که تضعیف آنها گفت:” به تازگی. “این یک چیز است و یا یکی دیگر.”

شیلی بازنشستگی سیستم اجرا شده در سال 1981 زمانی که ژنرال آگوستو پینوشه دیکتاتوری نظامی خصوصی نزدیک به ورشکستگی, pay-as-you-go دولت سیستم بازنشستگی یک بار دیده می شود به عنوان یک مدل برای برخی از 30 کشورهای دیگر که شبیه سازی آن را به درجات مختلف. اقتصاددانان می گویند این افزایش شیلی بازار سرمایه که کمک سوق قوی رشد اقتصادی ساخته شده است که این کشور از 18 میلیون نفر یکی از آمریکای لاتین ثروتمندترین.

رئیس جمهور Sebastián Piñera مخالف این لایحه که اجازه شیلی حمله بازنشستگی خود را حساب های.

عکس: شیلی در انتخابات ریاست جمهوری/ایسنا

اما این مدل رو یک مقاومت در سال های اخیر به دلیل کم پرداخت به بازنشستگان کمک جرقه اعتراضات سال گذشته به خود جلب کرد که صدها نفر از هزاران نفر از مردم به خیابان ها ریختند. بسیاری از مردم شیلی خواستار مدل گیریم در حالی که دیگران اعتراض علیه نابرابری و عام بیمارستان ها و مدارس. تظاهرات دولت را مجبور به موافقت با یک همه پرسی که هنوز به صحنه برای بازنویسی قانون اساسی است.

در صورت تصویب این لایحه اجازه می دهد تا بازنشستگی برداشت می تواند وتو توسط آقای Piñera یا لغو توسط دادگاه قانون اساسی. اما تحلیلگران سیاسی می گویند که بعید است با توجه به اجتماعی واکنش آن میانجامد.

Marcela Ryan, 34, گفت که امیدواریم که برای استفاده از بازنشستگی پول برای پرداخت بدهی به یک فروشگاه مواد غذایی است که دیده می شود فروش شاقول. او پیش بینی شیلی را به خیابان ها اگر آقای Pinera که 16 درصد تصویب امتیاز تلاش می کند به حمله کردن لایحه ای که تصویب شده است.

“مردم در انتظار همه چیز حل و فصل شود, ما در حال زندگی در یک واقعا زمان حاضر” او گفت:. “شیلی مانند یک اجاق گاز فشار.”

اگر تایید این اقدام به احتمال زیاد سوخت برای حمایت از ملی شدن بازنشستگی سیستم به عنوان کمتر شیلی را قابل توجه سهام در حفظ مدل فعلی گفت: Patricio نابیا یک تحلیلگر سیاسی با شرکت مشاوره Alberdi همکاران.

“به عنوان کشور حرکت می کند به یک قانون اساسی-نوشتن فاز کسانی که خواستار خواهد شد به احتمال زیاد به اندازه کافی محبوب آن را به قانون اساسی جدید” آقای نابیا نوشت: در گزارش اخیر. “بقای سیستم بازنشستگی آویزان است و با یک موضوع در شیلی.”

نوشتن به رایان Dube در [email protected]

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>