چین راه اندازی مریخ کاوشگر در روز پنج شنبه از جزیره هاینان.

عکس: Cai یانگ/زوما پرس

شانگهای— چین راه اندازی اولین ماموریت به مریخ در روز پنج شنبه با هدف پیوستن به لیست کوتاه از سازمان ملل است که باید فرود یک فضاپیما بر روی یک سیاره دیگر.

این Tianwen-1 لعنتی از Wenchang فضا راه اندازی مرکز در جزیره هاینان در 12:40 بعد از ظهر به وقت محلی روی عرشه کشتی به تازگی توسعه داده اند, آوریل 5 موشک. انتظار می رود به 34 میلیون مایل سفر به مریخ در هفت ماه پس از آن تلاش خواهد کرد به لغزش به مدار اطراف سیاره و ارسال یک کاوشگر به سطح.

اگر همه می رود به عنوان برنامه ریزی شده چین به پیوستن به ایالات متحده و روسیه به عنوان تنها کشور با موفقیت به قرار دادن یک کاوشگر و یا مریخ نورد در مریخ.

و در حال حاضر کانون توجه شیفت به سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا است که با توجه به راه اندازی آن مریخ کاوشگر در زمان یک هفته.

نسخه طولانی مارس 5 در روز شنبه راه اندازی تا به حال تنها پرواز سه بار قبل از جمله سال 2017 شکست که یکی از عمده ترین موانع به تاریخ برای برنامه های فضایی.

اما آخرین راه اندازی هموار رفت, دولت, خبرگزاری ایسنا گفت:. این فضاپیما وارد مدار زمین به عنوان برنامه ریزی شده قبل از گام گذاشتن در سفر خود به مریخ است.

چین برنامه ای برای تسخیر ماه و مریخ و بیشتر

این تابستان سیارات مطلوب تراز برای فضاپیما برای رسیدن به مریخ با حداقل مقدار سوخت. چین در میان کشورهای در انجام این ماموریت در حالی که کار بر روی بزرگتر جاه طلبی است که می تواند یک روز چالش آمریکا رهبری در فضا است. عکس کامپوزیت: کریستال تای

“مریخ! چین در حال آمدن است!” ایسنا گفت: در رسانه های اجتماعی زمانی که آن را راه اندازی.

این Tianwen-1 برنامه بود به نام بعد از مجموعه باستانی اشعار “آسمانی سوال” توسط ملکه یوان یک نویسنده از چین متخاصم ایالات دوره بود که احترام برای خود و میهن پرستی.

دیر شروع به استفاده از کیهان چین ساخته شده است ثابت پیشرفت از اول قرار دادن یک مرد به فضا از 17 سال پیش. این کشور فرود اولین کاوشگر در ماه در سال 2013 تبدیل شد و این کشور برای استقرار یک مریخ نورد بر روی کره ماه را دور طرف پنج سال بعد. یکی دیگر از قمری چینی ماموریت برنامه ریزی شده برای اواخر سال 2020 است که انتظار می رود برای جمع آوری نمونه های سنگ و بازگشت آنها به زمین است.

مریخ ماموریت های مملو از خطر و تقریبا نیمی در پایان شکست. آژانس فضایی اروپا در تلاش است تا زمین یک هنر و صنعت در مریخ دو بار در سال 2003 و 2016. اولین کاوشگر فرود آمد اما هرگز بازنگشت هر گونه اطلاعات و دوم نابود شد و پس از توفنده به سطح این سیاره. اگر چه روسیه به سادگی لمس کردن موفقیت تماس از دست رفته و تنها پس از 14 ثانیه.

ایالات متحده در مریخ فرود چندین بار پس از وایکینگ-1 پروب لمس پایین وجود دارد در سال 1976. آخرین American craft عازم سیاره سرخ پشتکار مریخ است که با توجه به انفجار خاموش از کیپ کاناورال در جولای 30.

چین ورود به یک فضای قدرت ارائه شده در ایالات متحده با یک رقیب جدی در آسمانی اکتشاف برای اولین بار از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی. چین اعلام جاه طلبی در فضا شامل ایجاد یک سرنشین دار قمری پایه 2045 و همچنین به عنوان توانایی برای ارسال به مریخ توسط همان سال است. یک ایستگاه فضایی در مدار زمین است که با توجه به اتمام در سال 2022.

اما چین پیشرفت کرده اند گالوانیزه فضایی آمریکا تلاش. ناسا با هدف بازگشت فضانوردان به ماه تا سال 2024 قبل از راه اندازی یک سرنشین دار به مریخ ماموریت در 2030s.

این Tianwen-1 لعنتی از Wenchang فضا راه اندازی مرکز در جزیره هاینان در 12:40 بعد از ظهر به وقت محلی روی عرشه کشتی به تازگی توسعه داده اند, آوریل 5 موشک.

عکس: Cai یانگ/آسوشیتد پرس

نوشتن به Trefor خزه در Trefor.Moss@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

دانلود رایگان مقاله