فیلم به نظر می رسد نشان می دهد کوچک, آتش سوزی, سوزاندن چینی کنسولگری در هوستون که دستور داده شد به نزدیک مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. در اینجا چیزی است که ما می دانیم در مورد آخرین تشدید تنش بین آمریکا و چین است. عکس: David J. فیلیپ/ارتباط
مطبوعات

دلار هنگ کنگ—وزارت امور خارجه ایالات متحده در حال آماده سازی برای پکن به یک یا بیشتر کنسولگری آمریکا در چین پس از واشنگتن دستور ناگهانی خاموش کردن چینی کنسولگری در هوستون.

دیپلمات های آمریکایی مستقر در سراسر چین پیش بینی شده است که پکن می تواند هدف خود را در ماموریت های دیپلماتیک برای تلافی و در حال آماده سازی در مورد اتفاق می افتد که به گفته افراد آشنا با این موضوع.

چین وزارت امور خارجه محکوم کرد هوستون نظم و گفت: آن را تلافی اما پکن هنوز مشخص نیست که چگونه از آن خواهد strike back.

سناتور. مارکو روبیو (R., Fla.) پیش بینی کرد که چین می خواهد منظور از بسته شدن کنسولگری در مرکزی چین در شهر ووهان. سردبیر یک روزنامه حزب کمونیست چین گفته است که پکن به احتمال زیاد تقاضا خاموش بزرگتر ماموریت دیپلماتیک. وزارت امور خارجه نمی بلافاصله در پاسخ به یک درخواست برای نظر.

هر گونه حرکت خواهد غذا را به آخرین تشدید تنش بین آمریکا و چین یک رابطه دو جانبه است که خدشه در ماه های اخیر توسط تجارت اصطکاک اختلافات بر سر آینده هنگ کنگ و ریشه ها و دست زدن به جدید کروناویروس.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo که اختصاص داده شده یک رشته از سخنرانی در این سال به decrying چه او با توجه به چین را نقض هنجارهای بین المللی تنظیم شده است به ارائه یک آدرس در چین مسائل مربوط به روز پنج شنبه بعد از ظهر در کتابخانه ریاست جمهوری ریچارد نیکسون در یوربا لیندا در کالیفرنیا.

چین کنسولگری در هوستون در چهارشنبه پس از چین گفت: آن را به حال شده است به دستور دید از ماموریت.

عکس: علامت فلیکس/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

ایالات متحده دارای هفت ماموریت های دیپلماتیک در چین از جمله سفارت این کشور در پکن و کنسولگری در پنج سرزمین اصلی چین شهرستانها—چنگدو گوانگژو و شانگهای Shenyang و ووهان—و تا حدودی مستقل از شهر هنگ کنگ است.

این ووهان کنسولگری کوچکترین ایالات متحده ماموریت دیپلماتیک در چین است. آن است که در یک دفتر تجاری برج در شهر که در این سال شد اولیه کانون coronavirus بیماری همه گیر. کنسولگری ارائه خدمات اورژانس به آمریکایی ها و ترویج تجارت دو جانبه در مرکز استان هوبئی هونان استان هنان و جیانگشی.

همچنین جدیدترین ایالات متحده دیپلماتیک پاسگاه در چین بازگشایی در سال 2008 پس از تقریبا شش دهه. نظامیان مستقر در یک کنسول در سال 1861 که در آن زمان شناخته شده به عنوان رودخانه بندر Hankou که بعدها بخشی از ووهان.

کنسولگری بسته شد و در سال 1949 پس از مائو تسه تونگ را نیروهای کمونیست قدرت را در سرزمین اصلی چین وادار کردن ایالات متحده به رسمیت شناخته شده ملی دولت را به عقب نشینی به تایوان است. واشنگتن تغییر آن به رسمیت شناختن دیپلماتیک به دولت کمونیستی در سال 1979.

در اواخر ماه ژانویه در ارتفاع از شیوع کروناویروس در ووهان دولت آمریکا بسته کنسولگری و تخلیه کارکنان دیپلماتیک خود را از این شهر همراه با صدها نفر از شهروندان آمریکایی و وابستگان خود را در یک سری از چارتر پرواز.

وزارت امور خارجه تا به حال تنها به تازگی شروع به آوردن آن دیپلمات بازگشت به ووهان و سرکنسول جیمی Fouss کار کرده است در ووهان با حداقل کارکنان به گفته افراد آشنا با این موضوع.

سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin از چین در روز پنج شنبه اشاره کرد که برخی از ایالات متحده دیپلماتیک پرسنل بازگشت به ووهان ماه گذشته.

عکس: وو هنگ/شاتر

“طرف چینی همواره ارائه راحتی برای آمریکا کنسولگری خود را به انجام وظایف مطابق با قانون” چینی سخنگوی وزارت امور خارجه وانگ Wenbin گفت: روز شنبه تایید است که برخی از ایالات متحده دیپلماتیک پرسنل بازگشت به ووهان ماه گذشته.

سناتور. روبیو عضو کمیته روابط خارجی سنا که به عنوان یکی از واشنگتن بیشتر خواهان افزایش بهره صدای در چین گفت: فاکس نیوز روز چهارشنبه که او انتظار می رود پکن خواهد پاسخ به این منظور نزدیک چین کنسولگری در هوستون با بستن “یکی از امکانات ما در جایی در چین احتمالا ووهان.”

هو Xijin به سردبیر حزب کمونیست-اجرای تلخیص جهانی بار در توییتی اوایل روز شنبه که در ایالات متحده ساخته شده بود برخی از آماده سازی برای خروج از ووهان اما اخراج کنسولگری وجود دارد به عنوان یک قیمت کوچک برای ایالات متحده

“من فکر می کنم چین را هدف خواهد بود به احتمال زیاد غیر منتظره باعث ایالات متحده به احساس درد واقعی” او هنوز توییتی.

حتی با بازگشت برخی از کارکنان دیپلماتیک به ووهان و ایالات متحده دیگر ماموریت ها در چین و ایالات متحده عمیقا understaffed در چین پس از coronavirus مربوط به تخلیه.

اگر ایالات متحده می خواهم به ارسال بیشتر دیپلمات ها اختلافات بین واشنگتن و پکن بیش از coronavirus-تست پروتکل برای بازگشت کارکنان دیپلماتیک را چسبانده شده تا این روند به گفته افراد آشنا با این موضوع. به عنوان یک نتیجه بسیاری از دیپلمات های آمریکایی قبلا مستقر در چین هنوز هم در آمریکا مشخص نیست که آیا این آخرین اختلاف تاثیر می گذارد این دیپلمات’ برنامه ریزی شده بازگشت.

به کنسولگری ایالات متحده در شهر جنوبی گوانگژو به مدت طولانی در خدمت به عنوان یک مرکز بین المللی برای فرزندخواندگی توسط آمریکایی ها در حالی که کنسولگری در شمال شرقی شهر Shenyang مسئول نظارت بر تحولات در مناطق در نزدیکی مرز کره شمالی.

پکن را متهم دیپلمات های آمریکایی در کنسولگری در هنگ کنگ از تکان دهنده ناآرامی در طول سال گذشته antigovernment تظاهرات از جمله جلسه با فعال جاشوا وانگ.

کنسولگری در مرفه مرکز مالی شانگهای که در آن هزاران نفر از آمریکایی ها اقامت به عنوان یک دیپلماتیک پایه برای بسیاری از شرق چین موفق شهرستانها.

به کنسولگری ایالات متحده در جنوب غربی شهر چنگدو دارای مسئولیت برای پیگیری تحولات در چین در تبت منطقه که در آن نهفته جدایی طلب احساسات شده و در میان بیشتر سیاسی مسائل حساس برای پکن است. این کنسولگری به طور معمول تا به حال نزدیک به 200 کارکنان از جمله حدود 150 محلی استخدام نفر در, با توجه به وب سایت خود را.

در فوریه 2012 در ایالات متحده پاسگاه در چنگدو شد صحنه سیاسی فتنه زمانی که یک وزیر پیشین رئیس پلیس پناه خود را در کنسولگری مدت 30 ساعت به او پیشنهاد دیپلمات های آمریکایی آنچه او گفته بود اطلاعات implicating از قدرتمند حزب کمونیست رسمی در یک پرونده قتل.

که حادثه لگد ماه از سیاسی درام است که از خط خارج شده و سریع-افزایش حرفه ای از شمارمی حزب کمونیست ارشد در نزدیکی چونگ کینگ به عنوان یک مدعی برای بالاتر که بعدها به حبس ابد محکوم شدند فساد و سوء استفاده از قدرت. آقای بو, همسر, Gu Kailai شد و محکوم به قتل در حالی که رئیس پلیس وانگ Lijun نیز زندانی شد.

نوشتن به Chun هان وانگ در chunhan.wong@wsj.com و لیزا لین در Liza.Lin@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله