بولیوی رئیس جمهور موقت جانین Anez که به تازگی آزمایش مثبت برای coronavirus پشتیبانی از تصمیم برای به تعویق انداختن ریاست جمهوری این کشور رای دهند.

عکس: ژوئن Karita/آسوشیتد پرس

بولیوی انتخابات مقامات تاخیر انتخابات ریاست جمهوری برنامه ریزی شده برای سپتامبر به عنوان کشور, هایش با افزایش coronavirus موارد یک حرکت است که خطرات تقویت ناآرامی های سیاسی که فوران سال گذشته پس از انتخابات خدشه دار با اتهام تقلب.

به دادگاه عالی انتخابات گفت: انتخابات در حال حاضر خواهد شد در اکتبر. 18 پس از ابتدا برنامه ریزی آن برای سپتامبر. 6. دادگاه گفت: لازم بود برای برنامه ریزی مجدد رای گیری برای اطمینان از آن است که برگزار می شود در اوج این بیماری همه گیر در بولیوی.

بولیوی شاهد افزایش مداوم در coronavirus موارد در هفته های اخیر که در حال حاضر در مجموع حدود 65 ، 000. رییس جمهور موقت جانین Áñez و چند تن از وزرای او را اخیرا گفته است که آنها آزمایش مثبت برای این ویروس و عزت قرنطینه برای 14 روز.

خانم Áñez یک سناتور سابق از یک کنترل از راه دور آمازون استان دارای اداره بولیوی از نوامبر. او در زمان دفتری پس از ناظران بین المللی بی نظمی های موجود در سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری توسط دولت سابق اوو مورالس رئیس جمهور بود که در تلاش برای امن چهارمین دوره با وجود قانون اساسی محدودیت مدت.

خانم Áñez که در حال اجرا است در انتخابات امسال گفت: او پشتیبانی تصمیم برای به تعویق انداختن رای گیری. کارلوس مسا جمهور سابق و نامزد پیشرو نیز پشت این تغییر است.

اما آقای مورالس را متهم کرد که ” در انتخابات ریاست جمهوری از تلاش هماهنگ و موزون “کودتا علیه دموکراسی است.” اعضای جنبش به سوی سوسیالیسم حزب شناخته شده به عنوان MAS گفته اند که آنها نمی خواهد قبول تغییر تاریخ انتخابات افزایش احتمال تظاهرات به عنوان آقای مورالس را متهم دولت پس از رفتن حامیان او.

“عملا دولت می خواهد زمان بیشتری برای ادامه به آزار و اذیت رهبران اجتماعی و نامزدها از MAS” آقای مورالس در توییتر نوشت. “این است که نوع دیگری از تبعید.”

آقای مورالس برجسته عضو از آمریکای لاتین در سمت چپ است که به قدرت در 2000s استعفا داد و پس از بزرگ در سراسر کشور تظاهرات او را مجبور به فرار به مکزیک و سپس به آرژانتین جایی که او همچنان به رهبری حزب خود را.

MAS حزب انتخاب لوئیس آرک یک وزیر دارایی سابق به اجرا در انتخابات. نظرسنجی های اخیر نشان می دهد آقای آرک پیشرو در این زمینه از نامزدها پس از آن توسط آقای مسا.

نوشتن به رایان Dube در ryan.dube@dowjones.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

دانلود رایگان مقاله