دانلود آهنگ رپ

آهنگ رپ یک واقعیت اجتناب ناپذیر است و در جامعه کنونی ما مخاطبان دارد. به نظر می رسد وقت آن رسیده است که بپذیریم آهنگ رپ یک واقعیت اجتناب ناپذیر است و در جامعه کنونی ما مخاطبان دارد.

به گزارش (ایسنا) ، جامعه هدف “آهنگ رپ” عمدتاً نسل جوان است. جدا از مولفه ها و خصوصیات جذاب این نوع موسیقی ، آنچه باعث محبوبیت رپ می شود ، نه تنها تمایل به تنوع و فرصت تخلیه انرژی ، بلکه جوانان امروزی نیز هستند که مشاغلی دارند که غالباً پر از درد و رنج روانی هستند و به ناچار در جستجوی راهی برای بیان آنها.

با این حال ، آهنگ رپ ، هرچه باشد ، یک محصول وارداتی است و آبی است و به ناچار چیزهایی را با خود به همراه می آورد که ما دوست نداریم و از طعم فرهنگ خود لذت نمی بریم. بنابراین ، به دیگران اجازه ندهید که با آهنگ رپ با قلب جوان ما صحبت کنند یا بذر کلمات را در قلب او بکارند ، که در مواقع شرم و حیا به جوان ما اجازه صحبت نمی دهد. بگذارید صریح بگویم؛ آهنگ رپ برهنه و سرکش است. مراقب باش.

آهنگ رپ از کجا آمده است؟

به نقل از وب سایت میدل آهنگ رپ که در دهه 1960 توسط سیاه پوستان آمریکایی در برانکس ، نیویورک ابداع شد ، سلاحی از جوانان سیاه پوست در برابر تبعیض نژادی در آن زمان بود و برای بیان مشکلات زندگی گتو استفاده می شد. که اقلیت این شهر محسوب می شود) به موسیقی گتو نیز معروف است.

اگرچه سیاه پوستان همیشه استاد آهنگ رپ در نظر گرفته شده اند ، اما نقش لاتین ها در زنده نگه داشتن این سبک را نمی توان نادیده گرفت ، زیرا رپ در دنیای امروز فراتر از آنچه که آن را به شدت سیاه می کند فراتر رفته و به نوعی اعتراض در واقع در هر کجا تبدیل شده است. جوانان وجود دارند و در مواردی که کینه وجود داشته باشد ، رپ نوعی اعتراض است که در قالب موسیقی و در قلب کلماتی پنهان می شود که به سرعت و به طور مداوم اجرا می شوند. به طور کلی می توان گفت رپ موسیقی اعتراضی است که کمی شوخ طبعی به آن اضافه می شود.

آهنگ رپ فارسی هم داریم؟

داشتن! رپ فارسی نوعی آهنگ رپ است که به زبان فارسی (و عمدتا در ایران) خوانده می شود. این سبک موسیقی اگرچه عمدتاً متأثر از سبک رپ غربی است اما همه خصوصیات آن را ندارد و برخی از ویژگی های آن در رپ غربی وجود ندارد. رپ فارسی در اواخر دهه 1370 در ایران شکل گرفت و بسیاری از خوانندگان به طور رسمی و غیررسمی (اصطلاحاً Underground) در این سبک فعالیت می کنند.

اولین “رپر” کیست؟

ممکن است آهنگ “یک یاری دارم” از بدیع زاده اولین آهنگ رپ ایرانی (با توجه به تناوب و ساختار کلامی) باشد. همچنین ، در حالی که برخی معتقدند اولین آلبوم رپ فارسی در ایران توسط شاهکار بینش پژوه با نام “اسکناس” با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی منتشر شده است ، اعلام شد که آلبوم رپ اول مجوز دارد.

گزارش آهنگ رپ چه جایگاهی دارد؟

تهیه این گزارش هنگامی آغاز شد که خبر صدور مجوز برای آلبوم آهنگ رپ کاوه عابدین پس از 10 سال انتظار از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و جهت گیری اسلامی بیرون آمد و این چیز کمی نیست. بیشتر نظرات ارائه شده در این گزارش بازگویی گفتگوهایی است که توسط سرویس فرهنگی هنری ایسنا در خوزستان تهیه و منتشر شده است درباره اهمیت و وضعیت آهنگ رپ.

یاگما گلروی ، شاعر و ترانه سرا درباره آهنگ رپ و جایگاه آن در جامعه گفت: آهنگ رپ هرگز در ایران مجاز نبود و موسیقی پاپ در زمان مجاز خراب شد.

وی افزود: به نظر من بعید است آهنگ رپ مجاز باشد و اگر مجاز باشد و فرصتی برای فعالیت وجود داشته باشد شیر بدون دم و گریه است. البته برخی از رپ های جعلی می توانند بیرون بیایند اما دیگر رپ نیست.

نوحه خوانانی که آهنگ رپ می خوانند!

کاظم پور همچنین معتقد است که خوانندگان آرام رپ می خوانند.

این آهنگساز گفت: رادیو و تلویزیون عامل اصلی گسترش این نوع موسیقی در کشور ، پخش آهنگ و فیلم با آهنگ رپ است.

پور گفت: “آهنگ رپ در ابتدا در ایالات متحده پخش می شد ، ادامه یافت و سپس به جامعه ما رسید که نقش اصلی را در تقلید بازی می کند.” این موسیقی مربوط به جامعه ما نیست.

وی ادامه داد: همچنین نوحه خوانانی را دیده ام که رپ می خوانند. آنها موسیقی را از بین می برند. رپ نوعی موسیقی است که ملودی ندارد و شبیه استعاره کودکان ماست.

این آهنگساز توضیح داد: خوانندگانی که صدا ندارند رپ می خوانند. این افراد از موسیقی آگاهی ندارند ، زیرا اگر دانش موسیقی داشته باشند ، جذب این نوع موسیقی نمی شوند. جوانان به همه چیز جذب می شوند زیرا ما فیلمبردار خوبی برای ارائه موسیقی مردم نداریم.

وی تاکید کرد: به دلیل کمبود دانش کافی در مورد موسیقی ، موسیقی زیرزمینی در حال رشد است و بیشتر آنها اهوازی هستند. ما موسیقی درستی برای مردم نیاورده ایم. ورود موسیقی سنتی در رادیو و تلویزیون علاقه بیشتری به این نوع دارد.

چیری گفت: “رپ نوعی موسیقی است که از غرب گرفته می شود و در آنجا به عنوان پیام رسان استفاده می شود.” این موسیقی پیام را بهتر از موسیقی دیگر منتقل می کند زیرا جملات و کلمات بیشتری دارد.

آهنگ رپ نمی تواند قانونی و مجاز باشد

حسن علیشیری درباره وضعیت اجتماعی آهنگ رپ و بازخورد آن در جامعه نیز گفت: وقتی از آهنگ رپ صحبت می کنیم باید ریشه های رپ را بررسی کنیم. خاستگاه آهنگ رپ در شکل اصلی خود که توسط سیاه پوستان ایجاد شده ، ناشی از اعتراض است. با این حال ، حتی در کشورهایی مانند ایالات متحده نیز این نوع موسیقی تغییر کرده است.

این غزل سرای توضیح داد: در کشور ما آهنگ رپ قانونی نیست و در اصل خود رپ نمی تواند قانونی باشد زیرا هدفش اعتراض و فراتر رفتن است. اگر بخواهیم آهنگ رپ را به عنوان مجوز به یک فریم محدود کنیم ، منطقی نیست و دیگر نمی تواند رپ باشد.

علیشیری افزود: آنچه به عنوان آهنگ رپ در کشور ما اتفاق می افتد ، به استثنای چند نمونه ، با مبدا اصلی رپ قابل مقایسه نیست و بیشتر یک تقلید سطحی از شکل اجرای این نوع موسیقی است. “من آهنگ رپ فارسی را موسیقی اعتراضی نمی دانم. اگرچه دسته ای از جوانان هستند که به این نوع موسیقی می روند ، اعتراض در ذات آنهاست ، اما کلماتی که ارائه می دهند فکر مترقی نیست.

وی ادامه داد: “کسی می تواند در جامعه ای که ایده ای دارد متفاوت صحبت کند و من ایده ای در رپ فارسی ندیده ام.” البته همیشه جرقه هایی وجود داشته و افرادی بوده اند که ایده خود را در کارهایشان بیان کرده اند ، اما این موضوع هرگز به یک روند کلی در رپ فارسی تبدیل نشده است.

وی گفت: “با توجه به اینکه اخیراً درباره آهنگ رپ صحبت شده است ، باید بگویم که من این مسئله را نمی فهمم ، زیرا موسیقی که بر اساس اعتراض ساخته می شود و از خط قرمز عبور می کند ، چگونه باید در مجوز جای بگیرد؟

آهنگ رپ عرب در ایران نیز مخاطب دارد

یک خواننده رپ می گوید: “قبل از اینکه موسیقی غربی بر ما تأثیر بگذارد ، ما آن را به روش های مختلف تغییر می دهیم و شکل می دهیم.”

سجاد سخیراوی تأکید کرد: دلیل ورود آهنگ رپ در جامعه ما تهاجم فرهنگی به غرب و تأثیر فرهنگ غرب در کشور ما است. اما جامعه ما به سرعت در حال جذب هنرهای خوب و جدید است.

به گفته ی وب سایت نیدل آهنگ رپ در بین جوانان ما محبوب است زیرا آنها می توانند به راحتی از طریق آن نظر خود را بیان کنند. از طرف دیگر ، آهنگ رپ را نیز می توان تهاجم فرهنگی دانست اما می توان از این تهاجم فرهنگی به بهترین شکل استفاده کرد.

این خواننده گفت: بقای آهنگ رپ در کشور ما به نحوه استفاده از آن بستگی دارد. اگر می خواهیم این موسیقی را با کلمات فحش و مبتذل تبلیغ کنیم ، بهتر است آن را نداشته باشیم. اما اگر ما نظرات خود را از طریق آن بیان کنیم و درد دل جوانان را بیان کنیم ، می توانیم جوانان را به این موسیقی جذب کنیم.

سخیراوی ادامه داد: اگر می خواهیم بگوییم آهنگ رپ با فرهنگ ما مطابقت ندارد ، باید بر خلاف فرهنگ موسیقی سنتی خود ، پاپ ، راک و … را نیز در نظر بگیریم. درست است که موسیقی سنتی موسیقی ماست ، اما اگر فقط با آن سر و کار داشته باشیم از دنیای موسیقی عقب خواهیم ماند.

وی گفت: بیشتر مخاطبان آهنگ رپ جوان هستند. جوانانی که موسیقی پاپ ، سنتی و کلاسیک را دوست ندارند و موسیقی زنده و سرزنده را ترجیح می دهند. ما در آهنگ رپ استعداد زیادی داریم که م worksثر است. من معتقدم که جنبه مفید آهنگ رپ بیشتر است.

وی گفت: جوانان زیادی هستند که به این موسیقی معروف هستند ، آنها نظرات خود را بیان کرده و به سطح جهانی رسیده و به دنیای موسیقی معرفی شده اند.

ساخیراوی افزود: موسیقی جای پیشرفت زیادی دارد و هر روز می توان چیز جدیدی به موسیقی اضافه کرد و همه می توانند از طریق آهنگ رپ پیشرفت کنند.

وی گفت: به نظر من در روزهای اولی که آهنگ رپ به سراغ ما آمد ، جامعه ما عادت نداشت. به همین دلیل ، چندان مورد استقبال قرار نگرفت ، اما بعد از یکی دو سال این موسیقی مدتی به اوج خود رسید ، اما اکنون در کشور ما آهنگ رپ تغییر کرده و در چندین سبک تغییر کرده است. آنها حتی آن را با موسیقی سنتی ترکیب کردند.

این خواننده رپ معتقد است: آهنگ رپ طی سه چهار سال اخیر دستخوش تغییرات زیادی شده است و دیگر از آمریکا و غرب وارد نمی شود و رپ ایرانی متفاوت است. این به دلیل تلفیق آن با فرهنگهای خودمان است ، زیرا فرهنگ ما بیش از آنكه تحت تأثیر فرهنگهای وارداتی قرار بگیریم ، ما را ملزم به تأثیرگذاری در آنها می كنیم. موسیقی نیز ، و بیش از آنکه بر ما تأثیر بگذارد ، ما آن را به طرق مختلف تغییر داده و شکل داده ایم.

سخیراوی گفت: من رپ عربی را شروع کردم زیرا دیدم افراد زیادی رپ فارسی می خوانند. پس چرا رپ عربی در بین ایرانی ها نیست؟ من همچنین دیدم که بسیاری از جوانان دوست دارند رپ عربی بخوانند و من توانایی انجام این کار را در خودم دیدم.

وی گفت: رپ عربی می تواند جایگاه خوبی در بین رپ ایرانی داشته باشد. اگر به کشور خود نگاه کنیم ، می بینیم که این کشور از بسیاری از اقوام تشکیل شده است و همه آنها هنر را دوست دارند. اقوام ما جمعیت زیادی دارند. ما همچنین وظیفه خود دانستیم که این موسیقی را برای اعراب در ایران اجرا کنیم. رپ عربی مطمئناً جایگاه خود را در موسیقی ایرانی پیدا خواهد کرد.

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر