پمپ آب صنعتی

 

شناخت انواع پمپ آب صنعتی و کاربرد آن

پمپ آب صنعتی کاربرد متمایز دارد. آن ها در انواع، اندازه ها و پیکربندی های متعدد متناسب اساسی نیازهای گوناگون پمپاژ آب در خانه ها، املاک تجاری و صنایع مختلف وجود دارند. پمپ های آب صنعتی در اشکال مختلف، کلیدی خصوصیت های پیشرفته ای (پمپ آب صنعتی پروانه برنجی) هستند که به جهت خواسته های مخصوص به شخص بخش ها و مشاغل گوناگون طراحی شده اند. پمپ های صنعتی امکان کارکرد زیاد بالاتری نسبت به پمپ های غیر صنعتی یا این که پمپ آب خانگی دارند.

در طراحی و تولید پمپ های صنعتی ، حیاتی دقت به این دستور که همین دسته پمپ ها در صنایع مختلف گزینه استعمال قرار می گیرند و دائما در معرض تششعات حرارتی و کارکردی محیطی قرار دارا‌هستند می بایست از استاندارد های مشقت بار گیرانه تری به کارگیری کرد از دیگر مواردی که بایستی در گزینش پمپ صنعتی آیتم اعتنا قرار گیرد، کالا قطعات تشکیل دهنده پمپ و صنعتی میباشد که پمپ قرار می باشد آیتم به کارگیری قرار گیرد.

به طور مثال پمپ آب صنعتی که در صنایع نفت. گازو پتروشیمی آیتم به کارگیری قرار می گیرد، کلیدی دقت به این فرمان که در همین صنعت پمپ دائما در مقابل درجه حرارت بالا و فشار بالا می باشد باید از استاندارد ای پی آی تبعیت کند و در تعیین متاع قطعات تشکیل دهنده و طراحی پمپ حساسیت بیشتری نسبت به صنعت های دیگر لحاظ گرد

عملکرد پمپ آب صنعتی

به کارگیری از پمپ آب صنعتی در صنعت ساختمان سازی متداول تر استآن‌ها معمولا در مکان های ساختمانی که نیاز به جلوگیری از هدر رفت آب است، پیدا می شونداین پمپ ها در مناطقی که بارندگی شدید ممکن هست منجر اعصاب شدن سیل شده و یا آب راکد می تواند منجر مشکل در عمل شود، دوچندان موءثر هستندمهم یاری پمپ آب صنعتی می اقتدار به شتاب آب انباشته شده را خارج کرد تا پروژه تولید ادامه یابد.

 اشکال پمپ آب صنعتی

این پمپ آب انواع متمایز دارندآنها را می توان بر پایه شیوه عملکردشان گونه بندی کرد. به گفته تامین کنندگان قابل اعتماد پمپ آب صنعتی، دستگاه های پمپاژ می توانند دستی، برقی، هیدرولیکی یا گازی باشند. بر شالوده نحوه حرکت، پمپ را می اقتدار به تیتر پمپ جابجایی فرارو گریز از مرکز و مثبت مدل بندی کرد. هر دو گونه به جهت انتقال مداوم آب از یک مکان به مکان دیگر در حیث گرفته شده است.

پمپ آب گریز از مرکز

پمپ سانتریفیوژ که از عمل گریز از مرکز به عنوان مکانیسم عملکردی خویش به کارگیری می کنند، نوع اول پمپ هستنددرون همین پمپ پروانه های چرخانی وجود دارااست که آب را می گیرند و از نیروی فرار و گریز از مرکز به جهت تولید فشار و تخلیه آب استعمال می کنند.

پمپ جابجایی مثبت

پمپ جابجایی مثبت به پمپ دوار نیز مشهور هستندآن‌ها برای انقباض و بسط دیافراگم انعطاف پذیر خود از نیروی مکانیکی به کار گیری می کنندآن ها به جهت آبرسانی میزان مشخصی جریان، طراحی شده اند و در مایعات متحرک اساسی ویسکوزیته بالا به کار گیری می شوند، مثل آنهایی که ممکن هست حاوی مواد جامد باشند. برخلاف پمپ سانتریفیوژ، پمپ های جابجایی مثبت دبی ناچیز را ارائه می دهند و به جهت کاربردهای فشار بالا بسیار مناسب هستند

انتخاب و خرید پمپ آب صنعتی مناسب

زمان تعیین فی مابین پمپ گریز از مرکز و جابجایی مثبت، بایستی کاربرد و مزایای هر یک را بدانید.

مزیت پمپ آب گریز از مرکز

از پمپ آب گریز از مرکز صرفا برای آبگیری در وبسایت های ساختمانی به کارگیری نمی شودآنان همچنین در پمپاژ منابع آب در ساختمان های مسکونی و تجاری نیز مفید هستندآنها اهمیت سیستم های پنوماتیک و برنامه هایی که نیازی به بالابر مکش ندارند، مطابقت دارنداین پمپ ها در چاه های خانگی و در سیستم های حفاظت از آتش نیز استفاده می شوند. یک اشکال در پمپ سانتریفیوژ این میباشد که آن‌ها برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد که ممکن می باشد به عامل سرعت ناچیز جریان شکل دهد، به مایع چرخشی احتیاج دارندآن‌ها باید مهم مایع پمپ شونده لبریز شوند، تا کارایی لطف داشته باشند

گونه های متعدد پمپ گریز از مرکز که به تیتر پمپ آب صنعتی استفاده می شوند:

بوستر پمپ

 • پمپ کفکش

 • پمپ خویش مکش

 • پمپ خوردکننده

 • پمپ آتش آدرس همین پمپ سانتریفیوژ در مواردی استعمال می شوند که پمپ مجبورند دبی متعددی را رئیس کنند.

مزیت پمپ آب اهمیت جابجایی مثبت

پمپ جابجایی مثبت نوع دیگری از مکانیزم پمپ اهمیت عملکرد متفاوت در مقایسه حیاتی پمپ سانتریفیوژ استهمین پمپ میزان معینی از آب را از ورودی اخذ کرده و اهمیت هر توشه ضربه تخلیه می کننداین دو مکانیزم کلیدی پمپ آب میباشند که به مراد پاسخگویی به اشکال گوناگون برنامه ها تغییر تحول یافته و طراحی می شوند

 اشکال متعدد پمپ جابجایی مثبت که به عنوان پمپ آب صنعتی استعمال می شوند:

• پمپ پیستونی

 • پمپ دیافراگم

 • پمپ پریستالتیک

 • پمپ پیستون

 • پمپ اندازه گیری

 • پمپ پروانه انعطاف پذیر این مورد ها در رخ فشار زیاد، دبی پایین یا برخی مواقع در صورت نیاز به هر دو ترکیب استفاده می شوند.

 

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر