نسخه جدید برای جلب رضایت روزنامه نگاران و شورای دولتی – RT به زبان فرانسویبا نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری بعدی، دولت اجازه می دهد تا برنامه ملی اجرای قانون خود را تغییر دهد، که توسط روزنامه نگاران مورد انتقاد قرار گرفته و تا حدی توسط شورای دولتی رد شده است.

دیگر انتظار نداشتیم، اما طرح جدید نیروی انتظامی فرا رسیده است! نمایندگان ارگان های مختلف رسانه ای (مانند نقشه های مطبوعاتی، اتحادیه های کارگری یا گزارشگران بدون مرز) در تاریخ 6 دسامبر با حضور وزرای فرهنگ و کشور در پاریس به وزارت فرهنگ و ارتباطات در پاریس دعوت شدند تا صفحات اصلاح شده را ارائه کنند. SNMO معروف که در ژوئن 2021 توسط شورای دولتی به شدت مورد اعتراض قرار گرفت.

اولین نسخه این سند که توسط وزارت کشور اختراع شد، در سپتامبر 2020 با انتشار خشم مطبوعات را برانگیخت.

این حرفه به ویژه نگران مفاد این طرح پلیس بود که روزنامه‌نگاران را ملزم می‌کرد هنگام صدور دستور عمومی متفرق شوند و این امر فرصت مشاهده بخش قابل توجهی از عملیات را از آنها سلب می‌کرد. ، نوعی مانع آزادی اطلاعات

علاوه بر این، مسئله شناسایی روزنامه‌نگاران روی زمین مطرح شد و ایده اعتبار Beauvau برای پوشش تظاهرات علیه پلیس در هوا مطرح شد، حتی اگر کابینه جرالد دارونین بعداً سعی کرد این قرائت SNMO را خنثی کند.

اول از همه، خبرنگاران محلی از ممنوعیت استفاده از تجهیزات حفاظت فردی در تظاهرات خشمگین شدند.

پس از سیلی به صورت شورای دولت، امانوئل ماکرون در پایان Beauvau de la Sécurité قول داد که نسخه جدیدی از SNMO در ماه نوامبر ارائه شود. بنابراین باید کمی بیشتر صبر می کردیم، اما این بار آنجا هستیم.

دولت بدون اینکه بپذیرد عقب نشینی کرد

RT France موفق شد صفحات این SNMO جدید را که مخصوص مطبوعات است به دست آورد و می بینیم که نکاتی که باعث عصبانیت مردم در مطبوعات شده بود با کمک حکیمان شورای دولتی کاهش یا حتی کاملاً پاک شد. که به ویژه توسط اتحادیه ملی روزنامه نگاران، اتحادیه سراسری قوه قضائیه و اتحادیه حقوق بشر تصرف شد.

برو بیرون بنابراین، تعهد تحمیل شده به خبرنگاران برای پراکندگی به آنها اجازه می دهد تا آزادانه کار خود را انجام دهند و در صورت لزوم در پناه پلیس قرار گیرند: آزادانه در داخل وسایل ایمنی نصب شده حرکت کنند.» در SNMO جدید آمده است.

سپس: «روزنامه‌نگاران می‌توانند زمانی که جمعیت متفرق می‌شوند به مأموریت خود ادامه دهند، بدون اینکه بر خلاف دیگران حاضر از محل خارج شوند. […] این هم در مورد رویدادهای اعلام شده و هم برای رویدادهایی که ممنوع شده اند یا قبلاً اعلام نشده اند اعمال می شود.”

برو بیرون همچنین توقیف تجهیزات حفاظت فردی توسط خبرنگاران در میدان، که اغلب در معرض گاز اشک‌آور و انواع گلوله‌ها قرار می‌گیرند، که می‌تواند صدمات جدی به سر یا اندام‌های تحتانی وارد کند: «خبرنگاران خود می‌توانند مورد هدف تظاهرکنندگان خشن قرار گیرند. فرصتی هستند تا خود را به شکلی تحقیرآمیز در پشت خطوط پلیس قرار دهند. علاوه بر این، آنها ممکن است از تجهیزات حفاظتی استفاده کنند.”

علاوه بر این، SNMO به اختصار و بدون ذکر مستقیم آن به اختلاف بر سر ماده 24 قدیمی قانون امنیت عمومی بازمی‌گردد: «حق داشتن تصویر برای همه شهروندان به عنوان مجری قانون تعریف و محافظت می‌شود. با این حال، دومی ممکن است با گرفتن تصویر یا صدا در حین عملیات در مکان‌های عمومی مخالفت نکند، به استثنای کارکنانی که به طور قانونی به خدمات اختصاص داده شده‌اند که نامشان فاش نشود.»

بر اساس اطلاعات ما (تأیید شده توسط خبرگزاری فرانسه)، تکنیک تشویق تظاهرکنندگان که به “تله” معروف است نیز باید کنار گذاشته شود.

اگر عبارات درهم شکست را به اصرار مطبوعاتی که با نسخه اول سند مخالفت کردند، نمی پذیرند، دولت همچنان نسخه آن را به طور گسترده مطابق با دیدگاه های حکیمان و شاید تحت تأثیر کمیسیون دلارو در مورد آن تجدید نظر کرد. روابط مطبوعاتی و پلیس 34 توصیه صادر کرده است.

دولت به ویژه در مورد شناسایی خبرنگاران دقت دارد

ژان کاستکس و سپس امانوئل ماکرون اطمینان دادند که توصیه‌ها اجرا خواهند شد و کمیته نظارتی تشکیل خواهد شد. تا آن موقع.

صفحات SNMO در مورد روزنامه نگاران نیز با وعده لغو به خصوص پیچیده پایان می یابد: “ارتباطات با حرفه روزنامه نگاری توسط وزارت کشور حفظ خواهد شد تا بحث ها در مورد تعیین شرایط کاری که تحت آن روزنامه نگاران و پلیس می توانند همزمان وظایف خود را در طول یک دوره انجام دهند ادامه خواهد داد. رویداد و بررسی هرگونه مشکل در اجرای مفاد این سند.

یک منبع دلارو به RT France گفت که به نظر می‌رسد دولت بیش از توصیه‌های دیگر، مانند گرم کردن روابط بین پلیس ملی (که مدیریت عمودی کارکنان آن را به شدت با مشکل مواجه می‌کند) و روزنامه‌نگاران، مشتاق‌تر برای شناسایی خبرنگاران در محل است. به گفته این منبع، در حال حاضر چهار جلسه کارگروه مشترک با Beauvau تنها به این موضوع اختصاص دارد.

در SNMO جدید همچنین می‌توانیم ببینیم که مقررات جدید که برای اجرای آزاد روزنامه‌نگاری مطلوب‌تر است، بلافاصله مشروط به این جمله می‌شوند: «اما، اجرای آنها مستلزم آنهاست. [les journalistes] می تواند کیفیت آنها را با ارائه یکی از مدارک ذکر شده در بالا توجیه کند.”

در میان این اسناد، کارت مطبوعاتی فرانسوی یا بین‌المللی را می‌یابیم، اما همچنین (در صورت عدم وجود کارت مطبوعاتی) یک “گواهی شناسایی استاندارد شده ارائه شده توسط کارفرما یا حامی” آنها را می‌یابیم.

برای فریلنسرهایی که کارت مطبوعاتی ندارند و هنوز نمی‌دانند موضوع یا تصاویر خود را به چه کسی می‌فروشند (موردی که توسط SNMO به عنوان “نادر” توصیف شده است)، کار بیشتر “از این پس در 1 ژوئیه 2022” برنامه ریزی شده است. به این روزنامه نگاران اجازه دهید مانند دیگران در این زمینه کار کنند.

منبع RT فرانسه با ابراز تأسف از وضعیت مشاغل آزاد بدون کارت مطبوعاتی، «کارخانه گاز» را محکوم کرد و تردید داشت که پلیس و ژاندارم های دخیل در عملیات های انتظامی از این مقررات جدید به درستی مطلع شده اند.

فرانسوا خاویر لاوش: یکی از بستگان ماکرون در راس امور

به گفته منبع ما، در 15 نوامبر، فرانسوا-خاویر لاوش بود که مقررات جدید SNMO را برای رسانه ها بررسی کرد. این رئیس سابق دفتر امانوئل ماکرون که برای مدت کوتاهی در جریان تحقیقات پارلمانی در مورد ماجرای بنالا ظاهر شد، بعداً نزد جرالد دارونین در بووو اسکان داده شد، جایی که او در حال حاضر سمت معاون رئیس دفتر را بر عهده دارد.

به گفته یک منبع پلیس، این رسیدگی به پرونده توسط نزدیکان اطرافیان رئیس جمهور می تواند نشان دهنده اهمیت موضوع شناسایی خبرنگاران در مکان های بالا باشد.

منبع ما از کمیسیون، دلاریو، معتقد است که دولت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری که امانوئل ماکرون هنوز رسماً خود را به عنوان نامزد معرفی نکرده است، با اصرار به مطبوعات هدیه ای خنده دار می دهد.

این کاملاً در تضاد با تولد اولین SNMO در سپتامبر 2020 است، زمانی که دولت در عوض عملیاتی را برای اغوای افسران پلیس ملی انجام داد که ماه ها قبل از برکناری کریستوف کاستانر از وزارت خشم خود را ابراز کرده بودند. از فضای داخلی در همین زمینه، نسخه دوم لایحه امنیت جهانی ظاهر شد که برخی از مواد آن در کوتاه مدت بسیار به نفع نیروهای امنیتی داخلی بود.

همچنین می‌توانیم توجه داشته باشیم که ارائه این SNMO جدید در وزارت فرهنگ و ارتباطات با حضور روزلین باشلو انجام می‌شود، نه در وزارت کشور… با خارج کردن آنها از ساختمانی که الهام‌بخش است، کار را آسان‌تر کنید. دستور سلطنتی برای صحبت با آنها در محیطی نزدیکتر به محیط طبیعی آنها.

یک منبع از Rue de Valois تاکید می کند که وزارت فرهنگ از آغاز رایزنی ها در این زمینه کار می کند. با این حال، این تصور روشن است و تاکنون از هیچ ابهامی برخوردار نبوده است: این در واقع یک نهاد مستقل است که توسط بووو یا حتی کاخ الیزه اداره می شود.

آنتوان بوتل


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر