آیا همه چیز بهتر است؟ تجزیه و تحلیل – RT در فرانسه

[ad_1]

دولت بارها از پویایی بهبود اقتصادی که منجر به افزایش اشتغال و کاهش بیکاری می شود، تمجید کرده است. علاوه بر اختلالات بیماری همه گیر، به نظر می رسد واقعیت پیچیده تر است.

گابریل آتال، سخنگوی دولت در پایان نشست 24 نوامبر شورای وزیران گفت: «نرخ اشتغال بالاترین میزان در 50 سال گذشته است. رضایتی که مکمل بیانیه های متعدد وزیران، چه توسط برونو لومر یا الیزابت بورن است، که بر اساس آن فرانسه قبلاً به لطف برنامه بهبود و تلاش برای ارتقای اشتغال جوانان، پیامدهای اقتصادی کووید-19 را تا حد زیادی پاک کرده است.

آخرین آمار منتشر شده توسط وزارت کار در 25 نوامبر، به نظر می رسد این خوش بینی را تأیید می کند، زیرا تعداد بیکاران (رده A) در ماه اکتبر 3.3 درصد کاهش یافت، یا 113500 نفر کمتر ثبت نام کردند و به 3.4 میلیون نفر رسید. با احتساب کاهش فعالیت (دسته‌های B و C)، تعداد جویندگان کار در فرانسه (بدون احتساب مایوت) در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل 1.6 درصد کاهش یافت و به 5.709 میلیون نفر رسید. این رقم کمتر از سطح قبل از بحران دسامبر 2019 (5.726 میلیون) است.

به طور مشابه، INSEE در سه ماهه سوم سال 2021 اشاره کرد که «نرخ بیکاری ILO تقریباً ثابت است (+0.1 امتیاز)، با 8.1٪ از جمعیت شاغل. از سه ماهه چهارم سال 2020 بین 8 تا 8.1 درصد در نوسان است، در همان سطح سه ماهه چهارم سال 2019، قبل از بحران بهداشتی.

آیا بهبود اقتصادی تا این حد قوی و بازار کار آنقدر پویا است؟ هانری استردینیاک، یکی از اعضای اقتصاددانان وحشت زده، گفت: «به لطف دولت «به قیمت هرچه باشد»، که با بیکاری جزئی شروع شد، از فاجعه جلوگیری شد. چه کسی با “وضعیت کاملا مطلوب”، به ویژه نرخ اشتغال افراد مسن و جوان، به لطف دوره های کارآموزی، موافق نیست. اما این مدال جنبه دیگری هم دارد: «بسیاری از مردم مجبور به کار پاره وقت هستند، برخی دیگر به دلیل نداشتن چشم‌انداز قابل اعتماد از جستجوی کار خودداری می‌کنند».

شاخص هایی که باید تکمیل شوند

علاوه بر این، ارقام رسمی اجازه نمی دهد چشم اندازی دقیق از تعداد بیکاران در فرانسه وجود داشته باشد. انجمن ATD Quart Monde بدون انکار “رشد اقتصادی معین” در یک پست وبلاگ Mediapart یادآوری کرد که داده های رسمی ” دمای کل بازار کار را نشان نمی دهد، بلکه فقط بخشی از آن را نشان می دهد”. به این ترتیب، “شخصی که در Pôle emploi ثبت نام نکرده و یک ساعت در هفته کار کرده است، شانس زیادی دارد که در هیچ آمار بیکاری، نه در آمارهای Pôle emploi و نه در آمار INSEE قرار نگیرد.”

هانری استردینیاک تأیید می‌کند: «کافی است چند ساعت کار کرده باشید تا فعال بدانید. “خیلی دور از رضایت بخش است.”

واقعیت بیکاری نیز در پرتو ردهایی که توسط Pôle Emploi تصمیم گرفته شده ارزیابی می شود: همانطور که ماهنامه Alternatives Economiqes به ما یادآوری می کند، «پس از بازداشتگاه ها در بهار 2020، که طی آن چک ها و انصراف ها به حالت تعلیق درآمد، تعداد حذف های اداری همچنان در حال افزایش است و در سه ماهه سوم سال 2021 به 44000 رسیده است که میزان آن قبل از بحران بهداشتی است. بسیاری از مردم از مزایا محروم هستند.

علاوه بر این، میانگین مدت زمان ثبت نام برای بیکاری در دسته های A، B و C به 681 روز ادامه داد که یک رکورد از سال 1996 است. این مربوط به یک مشکل پایدار در فرانسه، یعنی بیکاری طولانی مدت است.

به گفته هانری استردینیاک، هنوز نمی توان آن را کاهش داد: “اینها افراد بیکاری هستند که همیشه در انتهای خط استخدام قرار دارند و این بخش از” سهام “خیلی دشوار است به جز ایجاد مکان های کار جدید. مشاغل یارانه ای یا سرمایه گذاری هنگفتی در آموزش.

آنچه داده ها نشان می دهد: بین سه ماهه سوم سال 2020 و سه ماهه سوم سال 2021، تعداد ثبت نام کنندگان در کمتر از یک سال 6.8 درصد کاهش یافته است (از 3,019,800 به 2,813,200)، اما تعداد ثبت نام کنندگان در یک سال یا بیشتر در مدت مشابه 0.1 درصد (از 2,767,400 به 2,764,600) کاهش یافت.

میانگین رتبه فرانسه در اتحادیه اروپا

به طور کلی، انجمن چهارم جهانی ATD در اوایل نوامبر گفت: “ما اساساً به وضعیت قبل از کووید در مورد تعداد افرادی که در Pôle Emploi ثبت نام کرده بودند بازگشتیم” و گفت: تعجب آور نیست – یک روز که به این منطقه رسیدیم باید بیرون می رفتیم. پایین استخر – نه با شکوه – ما قبلاً در پایان سال 2019 با نرخ بیکاری رکورد ششمین کشور ثروتمند جهان بودیم.

فرانسه نه احمق و نه شاگرد اول، موقعیت متوسطی در اتحادیه اروپا دارد. بنابراین، جمهوری چک کمترین نرخ بیکاری را در اکتبر 2021 ثبت کرد (2.6٪). در انتهای دیگر رتبه بندی اسپانیا (14.5 درصد) و یونان (12.9 درصد) قرار دارند. آلمان همچنان (3.3%)، نزدیک به هلند (2.9%)، بسیار جلوتر از فرانسه (7.6%)، سوئد (8.7%) و ایتالیا (9.4%) عمل کرد.

در نهایت، جبهه اشتغال مجدداً به دلیل بهبود بیماری همه گیر مختل می شود: اگرچه هنوز برای ارزیابی آسیب گزینه Omicron خیلی زود است، اکثر اقتصاددانان انتظار کاهش سرعت فعالیت های اقتصادی در سه ماهه آخر سال 2021 را دارند.

کیفیت متغیر مشاغل ایجاد شده

در مورد کیفیت مشاغل ایجاد شده و ارائه شده به غیر از ارقام چه می توان گفت؟ هنری استردینیاک گفت: «این متغیر است، با «از یک طرف مشاغل دیجیتالی ماهر و با دستمزد (توسعه دهندگان، طراحان گرافیک و غیره)» و همچنین «مشاغل ناپایدار در مراقبت». شخص به عنوان مثال.

علاوه بر این، این اقتصاددان ادامه داد: «بسیاری از افزایش اشتغال با اقدامات انجام شده از ابتدای دوره پنج ساله برای تسهیل قوانین کار توضیح داده شده است. وی گفت: «در هنگام استخدام قراردادهای کوتاه، اخراج آسان‌تر یا حتی ارتقای وضعیت خوداشتغالی، ناامنی پیشرفت می‌کند و حدود 25 درصد مشاغل را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

این بلاتکلیفی ممکن است با قوانین جدید بیمه بیکاری تشدید شود: با برجسته کردن سیستماتیک صدها هزار پیشنهاد شغلی محقق نشده، دولت معتقد است که بیکاران باید در جستجوی شغل خود محدودتر شوند و از این رو اصلاحات بحث برانگیز قوانین بیکاری را ادامه دهد. امانوئل مکرون در یک سخنرانی تلویزیونی در 9 نوامبر گفت: «جویندگان کار که تقاضای فعال نشان ندهند، متوقف خواهند شد.

سخنگوی او، گابریل آتال، در 10 نوامبر به Franceinfo متعهد شد که «25 درصد از کنترل‌های اضافی در شش ماه آینده، به ویژه در بخش‌های پرتنش، که در آن جاهای خالی زیادی وجود دارد، جایی که مدیران شرکت برای استخدام مشکل دارند، اعلام کرد. پذیرایی یا ساخت و ساز

اتحادیه ها اصلاحات را در شورای دولتی و فلسفه کلی پروژه به چالش کشیدند و معتقد بودند که برعکس، کاهش کمک هزینه ها نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. تظاهرات جدید “علیه بیکاری و ناامنی” همچنین در 4 دسامبر به اصرار، از جمله، جنبش ملی بیکاران و ناامنان و CGT-بیکاران، علیه اصلاحات، حفظ شد و از 1 دسامبر لازم الاجرا شد. با این حال، همانطور که اشاره شد جایگزین های اقتصادی، “استخدام کامل آنچه رئیس دولت خواستار آن است به حسن نیت بیکارانی که نمی خواهند کار کنند بستگی ندارد، بلکه به کیفیت پیشنهادات ارائه شده بستگی دارد.

به گفته هانری استردینیاک، این مشکلات استخدام وجود دارد، اما «آنها غیرمعمول نیستند: از یک طرف مشاغل غیر ماهر و کم دستمزد وجود دارند که کمی جذب می شوند، از سوی دیگر پیشنهادهایی برای پروفایل های بسیار خاص وجود دارد: شرکت ها باید با استخدام افراد جدید موافقت کنند. مردم و آموزش آنها در محل کار».

برگشت مطالبات حقوق

موضوع دستمزدهای پایین نیز به بحث بازگشته است، در حالی که بر اساس چندین مطالعه اخیر، قدرت خرید در خط مقدم نگرانی های فرانسه قرار دارد. بنابراین الیزابت بورن این را در اواسط سپتامبر تایید کرد «همه صنایعی که حداقل دستمزد زیر حداقل دستمزد دارند، باید دستمزدها را افزایش دهند، به ویژه در هتل و رستوران که مذاکرات در حال انجام است.

چندین اعتصاب در هفته‌های اخیر برای افزایش دستمزدها آغاز شده است: Decathlon، Leroy Merlin، Sephora، اما همچنین متخصص کبد غاز Labeyrie، شرکت‌هایی که به جنبش‌های اجتماعی عادت ندارند. توازن قدرت بین کارمندان و کارفرمایان ممکن است به دلیل کمبود منابع در چندین بخش کلیدی مانند توزیع، تجارت یا حمل و نقل در حال تغییر باشد.

اصلاحات جدید در چشم انداز

بنابراین، احیای رشد مترادف با صلح اجتماعی نیست، به‌ویژه که اصلاحات حساس دیگری که توسط سازمان‌های فراملی توصیه می‌شود، در کانون بحث‌های انتخابات ریاست‌جمهوری قرار خواهد گرفت. همانطور که یادآوری شد اکوسازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) در گزارش خود با عنوان «فرانسه 2021» که در 18 نوامبر منتشر شد، بر اهمیت اجرای اصلاحاتی که باعث ارتقای اشتغال – به ویژه اشتغال با کیفیت – و افزایش بهره وری می شود، تأکید کرد. حمایت از افزایش تدریجی سن شروع موثر تا 64 سالگی تا سال 2025: اصلاحاتی که احتمالاً یکی از اولین گام‌های امانوئل ماکرون در صورت ریاست جمهوری دوم خواهد بود و والری پکرس، نامزد جمهوری‌خواه نیز شامل آن می‌شود. در این زمینه، اریک زمور، یکی از حامیان به تعویق انداختن سن بازنشستگی، با مارین لوپن که تاکنون از ایده بازنشستگی در 60 سالگی حمایت می کرد، متفاوت است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmamobil ödeme bozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme