پیستون دیزل ژنراتور چیست؟

دامنه یا تنه پیستون در سه نوع بدون برش، نیمه برش و برش کامل ساخته میشود. سوپاپ ها و متعلقات آن و مجاری آب و روغن در سرسیلندر قرار دارند و مانیفولدها یا پنجه اگزوز دود و بنزین در کنار سرسیلندر به وسیله واشر نسوز پنجه ای شکل بسته می شوند. سیستم EHR نیز با استفاده از حرارت موجود در گازهای اگزوز اقدام به گرم کردم آب رادیاتور می کند تا زودتر گرم شود. پیستونها به شکل سه گوش چیده شدهاند و به صورت چرخشی حرکت میکنند. حلقه های پایین دارای لبه های باریک و پروفیل U شکل هستند تا به عنوان اسکرابر روغن عمل کنند. باد فشرده شده در پمپ منجر به حرکت شفت و انجام عمل تزریق می گردد. در پمپها و کمپرسورها، نقش پیستون برعکس شده و نیرو از میللنگ به پیستون منتقل میشود تا سیال داخل سیلندر را فشرده یا تخلیه نماید. موتور دیزل دو زمانه اگرچه فشرده ، برای استفاده در زیر دریایی تیز ، این طراحی موتور تکرار نشده است. بر خلاف موتورهای عادی که از سیکل احتراق اتو استفاده می کنند در این موتور سیکل احتراقی از نوع آتکینسون است.

گازهای احتراقی که از رینگ فشاری فرار کنند توسط رینگ وایپر متوقف می­شوند. مورد بعدی هم که بسیار مهم است نگهداری موتور است.خیلیا هستند که موتور های پیکان را با موتور های جدید مقایسه میکنند در صورتی که موتور های xu7 یک موتور گرم کار هستند که رادیاتور تحت فشار داره و گاهی دمای مایع خنک کاری از 100 درجه سانتیگراد هم رد میشود. هیدورژن به دو صورت میتواند برای خودروها، سوخت مناسبی باشد برای خودرهایی که مهندسی ساخت آنها بر اساس استفاده از موتور الکتریکی است و همچنین خودروهایی که دارای موتورهای احتراق درونی هستند.در موتورهایی که طراحی آنها الکتریکی است در یک واکنش شیمیای میتوان هیدورژن و اکسیژن را ترکیب نمود و نتیجه این واکنش کمی بخار آب و الکتریسیته است که به کمک آن خودرو میتواند به حرکت خود ادامه دهد.در موتورهای احتراق درونی نیز بجای استفاده از بنزین برای به حرکت در آوردن پیستونها و شفتها هیدروژن سوخت مناسبی درون سیلندرهاست که به انفجار در آید و انرژی تولید شده را به پیستون ها منتقل کند.مزیت هیدروژن نسبت به بنزین عدم تولید گاز خطرناک CEO2 است که بجای آن، این واکنش کمی بخار آب تولید میکند هم اکنون بعضی از کمپانی ها مانند هوندا و بی ام و در حال تولید بعضا خودرهایی با سوخت هیدروژنی هستند.

علائم حک شده روی پیستون خودرو چه معنایی دارند؟ همانطورکه واضح است رینگ به معنی حلقه است و رینگ پیستون به حلقههایی فلزی گفته میشود که روی پیستون قرار میگیرند. این پمپ ها در گروه تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب قرار گرفته و به عنوان مثال قابلیت تزریق کلر به استخرهای شنا را دارا می باشد. مسئله بسیار مهم در chemical pump، تزریق مواد اسید، باز و کلر با فشار و دبی مشخص به سیال می باشد و باعث میشود تا مقدار این مواد به طور دقیق تزریق شود. یکی از اصلی ترین کاربردهای دوزینگ پمپ یا chemical pump ، تزریق مواد اسیدی، باز و کلر در استخر و تجهیزات مرتبط با تصفیه فاضلاب می پیستون خراب باشد. پیستون یکی از مهم ترین اجزای موتور احتراق داخلی بوده و بنابراین خرابی پیستون خودرو می تواند کل عملکرد سیستم را مختل کند. گروه صنعتی هفت با بیش از 30 سال سابقه فعالیت، قدیمی ترین تولیدکننده تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب می باشد که در مجموعه فعالیت های خود، تولید و ساخت پمپ تزریق مواد شیمیایی را قرار داده است.

قیمت پمپ تزریق مواد شیمیایی با توجه به فاکتورهای مختلفی از قبیل نوع پمپ، ویژگی های آنها (نحوه تنظیم دبی و فشار و غیره)، جنس و متریال به کار رفته برای هر یک از اجزای پمپ و اندازه آنها تعیین می گردد. البته لازم به ذکر است که پمپ های تزریق را می توان بر اساس فاکتورهای دیگر به انواع دوزینگ پمپ دیافراگمی، پیستونی و پریستالیتیک نیز تقسیم بندی نمود که هر یک از نظر ساختار و ویژگی های آنها با هم متفاوت هستند. در سیستم EGR با بازگرداندن بخشی از گازهای خروجی به مانیفولد هوا میزان انتشار گاز CO2 را کاهش می دهد. در واقع وظیفه پیستون آماده کردن مخلوط سوخت و هوا برای انجام فرآیند احتراق است. در این حالت مجموع فشار هوا و فشار ناشی از ارتفاع آب داخل بطری باید بر فشار هوای بیرون بطری غلبه کند تا آب تخلیه شود. دوزینگ های پنوماتیکی از دیگر انواع رایج و کاربردی در صنایع مختلف می باشد که با انرژی باد عمل می کند. همان طور که از نام این گروه از پمپ های تزریق مشخص است، انرژی مورد نیاز برای عمل آنها توسط انرژی برق تامین می پیستون 20 روآ شود.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از پیستون نیسان دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر