برلوسکونی به عنوان یک ورزش غارت شده، دراگی به عنوان یک “پدربزرگ” در خدمت کشور – RT به فرانسویانتخابات ریاست جمهوری ایتالیا در 24 ژانویه برگزار می شود. اگر ماریو دراگی داوطلبانه به عنوان جانشین ماتارلا معرفی شود، توازن قوا بین احزاب ایتالیایی می تواند امکان دسترسی به کویرینال سیلویو برلوسکونی را نیز فراهم کند.

چه می شود اگر سیلویو برلوسکونی بازگشت بزرگ خود را در عرصه سیاسی … با تبدیل شدن به رئیس جمهور بعدی جمهوری ایتالیا امضا کند؟ در هر صورت، این یک شرط بندی است که بر روی آن شوالیه پیرمرد 85 ساله می خواهد باور کند، زیرا مهلت 24 ژانویه نزدیک است. پس از انتخاب استراتژی “360 درجه” و همچنین توسط خبرگزاری ایتالیایی خلاصه شده است آدنکرونوس، رئیس سابق شورای ایتالیا، قصد دارد به کل چشم انداز سیاسی شبه جزیره – از جمله چپ میانه – تکیه کند تا بودجه لازم برای دسترسی به کاخ کویرینال را پیدا کند.

سنجاب سیلویو برلوسکونی استراتژی 360 درجه را انتخاب می کند.

«به غیر از اعداد راست میانه، افرادی از گروه مختلط نیز وجود دارند [groupe parlementaire dans lequel sont automatiquement inclus tous les parlementaires qui ne sont membres d’aucun autre groupe] که تعیین کننده خواهد بود. سپس باید ببینیم که رنتزی چه خواهد کرد. به گفته Adnkronos، مصاحبه بین دومی و ماتئو رنتزی، رئیس سابق چپ میانه شورای ایتالیا نیز در تعطیلات پایان سال انجام خواهد شد، اگرچه اطلاعات توسط Forza Italia تکذیب شد.

رئیس فورتزا ایتالیا همچنین از قانونگذاران خود خواسته است که از جنبش 5 ستاره (M5S) و اعضای سابق حزب جاسوسی کنند. تاکتیکی که خیلی ها را به یاد عملیات موسوم به «سنجاب» می اندازد، این مانور برلوسکونی در سال 2018 برای ربودن یک به یک تعداد نمایندگان مجلس مورد نیاز برای سرنگونی دولت زرد-سبز – ائتلافی که توسط یک ائتلاف تشکیل شده بود. توافق بین جنبش 5 ستاره و لیگ پس از انتخابات عمومی در 4 مارس 2018.

بر شوالیه او همچنین در 12 ژانویه با تیم حزب خود در رم دیدار کرد و چند روز بعد در انتظار نشست سران راست میانه بود. اگر اطرافیان او را مصمم نشان دهند، سیلویو برلوسکونی همچنان به ارزیابی نیروهای خود در پارلمان و رای دهندگان بزرگی که می تواند برای انتخاب شدن در جیب خود بگذارد، ادامه می دهد.

به گزارش Adnkronos، با این حال، برخی از پیروان او، مانند جیانی لتا – که خود نامزد سابق ریاست جمهوری در سال 2006 بود – در مورد شانس او ​​برای رسیدن به کاخ کویرینال ابراز تردید کرده اند.

در سمت راست، اگر متئو سالوینی از لیگ به نفع نامزدی سیلویو برلوسکونی باشد، مهمتر از همه این است که ماریو دراگی را در موقعیت فعلی خود نگه دارد. اگر به نظر می رسد که مذاکرات با احزاب مختلف، مانند حزب دمکرات و M5S دچار مشکل شود، کاپیتان اصرار کرد: “من برای انتخاب سریع یک نماینده راست میانه کار می کنم.” هیچ یک از رئیس‌جمهورهای جمهوری ایتالیا به طور رسمی یک راست میانه نبوده است. سرجیو ماتارلا یک دموکرات مسیحی سابق است و کارلو آزلجیو چامپی، رئیس جمهور از سال 1999 تا 2006، تنها مستأجر کویرینال بود که علیرغم حضور در دولت های چپ میانه، در واقع بدون برچسب بود.

“من به طور محرمانه برای انتخاب سریع و مشترک راست میانه کار می کنم. دبیر فدرال اتحادیه گفت: من فکر می کنم که تغییر در کویرینال چیز خوبی است. او سپس از رهبران احزاب خواست تا در یک میزگرد برای بحث در مورد نامزدها شرکت کنند.

ماتئو سالوینی در مورد فرضیه ماریو دراگی به عنوان رئیس احتمالی آینده دولت معتقد است که رئیس فعلی شورا در موقعیت فعلی خود قرار دارد: “من فکر می کنم او باید ادامه دهد و کاری را که انجام می دهد انجام دهد، او نمی تواند “اگر من دراگی بودم، من بیشتر از کویرینال نگران قیمت انرژی هستم. امیدوارم دولت قبل از انتخاب رئیس جمهور این پاسخ را بدهد. ما به شکاف بودجه از 30 میلیارد نیاز داریم، نه حکم 3 ​​میلیارد.” سالوینی

در جریان اجلاس سران راست میانه در 14 ژانویه، احزاب سیاسی مانند اتحادیه و Fratelli d’Italia حمایت خود را از سیلویو برلوسکونی تأیید کردند و بنابراین نامزدی او را پیشنهاد کردند. در بیانیه مشترک به نقل از جمهوری، بنابراین آنها «پذیرفتند که آقای. [Silvio] برلوسکونی با اقتدار و تجربه ای که کشور سزاوار آن است و ایتالیایی ها انتظارش را دارد، مرد ایده آلی برای تصدی پست بالا در این دوره سخت است. به همین دلیل از او می‌خواهند که ذخیره‌ای را که تاکنون حفظ کرده است، افزایش دهد.»

«نیروهای سیاسی راست میانه به دنبال گسترده‌ترین همگرایی در پارلمان خواهند بود و همچنین از رؤسای مجلس نمایندگان و سنا خواهند خواست تا تمام ابتکارات را به کار گیرند تا 1009 رای‌دهنده بتوانند از حق رای طبق قانون اساسی خود استفاده کنند.» . از طرف لیگ، ماتئو سالوینی اکنون درخواست می کند که رای هر چه سریعتر برگزار شود: “ما 210 نفر در سالن خواهیم بود و اگر [Silvio] برلوسکونی تصمیم می گیرد نامزد شود، ما 210 نفر خواهیم بود تا به او رای دهیم. ما فشرده ترین و گرانیت ترین مهمانی خواهیم بود.”

بیانیه ای که چپ میانه را به واکنش واداشت. بنابراین، انریکو لتا، دبیر حزب دمکرات، گفت که لازم است “رویکرد سازنده ای اتخاذ شود و همه دور میز گرد هم جمع شوند تا راه حلی مشترک پیدا کنند.”

ماریو دراگی می خواهد “پدربزرگ در خدمت موسسات” باشد

زیرا، اگر ماریو دراگی گاهی اوقات خود را به عنوان یکی از افراد مورد علاقه در رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری معرفی کند، اوضاع در مورد توازن قوا بین احزاب سیاسی چندان قطعی به نظر نمی رسد. اگرچه رئیس سابق بانک مرکزی اروپا و اکنون رئیس شورای ایتالیا آمادگی خود را برای تصاحب کاخ کویرینال در ماه دسامبر اعلام کرده است، اما او در مورد این موضوع بسیار محتاطانه باقی می ماند و بر موقعیت فعلی خود و مدیریت بحران سلامت تمرکز می کند. جمهوری 12 ژانویه.

این خودخوانده “پدربزرگ در خدمت نهادها” اکنون علیرغم درخواست های فوری در آخرین کنفرانس مطبوعاتی خود از صحبت علنی در مورد نام رئیس جمهور بعدی جمهوری ایتالیا خودداری می کند. ماریو دراگی بر لزوم حفظ وحدت ملی تاکید کرد که به گفته او نماد دولت اوست.

با این حال، کارشناسان در این نظرسنجی به ماریو دراگی برنده آسانی نمی دهند. نیکلاس پیپولی، رئیس انستیتوی جامعه شناسی به همین نام، در مصاحبه با Adnkronos، به ویژه تاکید کرد که رئیس شورای ایتالیا “40 درصد شانس برای تبدیل شدن به رئیس دولت جدید” دارد. همان درصد سیلویو برلوسکونی.

دوره دوم ماتارلا، جنبش را به 5 ستاره تقسیم کرد

فرضیه سوم می تواند دوره دوم ریاست جمهوری فعلی سرجیو ماتارلا باشد. با این حال، طبق رویه ایتالیایی، رئیس جمهور این جمهوری هرگز برای بار دوم خدمت نمی کند. تنها استثناء قاعده جورجیو ناپولیتانو در سال 2013 بود که باید دوره انتقالی دوم را آغاز می کرد و در سال 2015 استعفا داد، در حالی که احزاب سیاسی با توافق دوجانبه جانشین او را پیدا کردند. با این حال، کارگردان آسیب دیده قبلاً اعلام کرده است که از انتخاب دوره جدید خودداری کرده است.

و با این حال این پیشنهاد همان چیزی است که جنبش 5 ستاره جوزپه کونته را تکان می دهد. این طرح که توسط سناتورهای M5S راه اندازی شد، توسط سایر اعضای مجلس سفلی که به رئیس جمهور خود برای تعیین اینکه از کدام نامزد حمایت خواهد کرد اعتماد داشتند، رد شد. با این حال، رهبر این گروه، دیوید کریپا، گفت: “جلسه سنا مهم است” و نام سرجیو ماتارلا یک “ضمانت” است. در مورد امکان رای دادن به اعضای حزب در سال های 2013 و 2015، به نظر نمی رسد که جوزپه کونته مایل به اتخاذ این تصمیم باشد. جمهوریزیرا می تواند روابط بین M5S و سایر احزاب سیاسی به ویژه حزب دموکرات را زیر سوال ببرد. انریکو لتا از حزب دموکرات و جوزپه کونته با نامزدی مخالفت کردند شوالیه یک تصمیم متقابل از سوی فعالان M5S می تواند توافق بین دو حزب سیاسی که بخشی از دولت دراگی هستند را تضعیف کند. در جلسه گروه پارلمانی M5S، «نه» سیلویو برلوسکونی عملاً در میان سخنرانان اتفاق نظر داشت.

اتحادیه همچنین با رأی ریکاردو مولیناری، رهبر این گروه در مجلس سفلی، نسبت به نامزدی ابراز تردید کرد. مهر و موم «می‌توانم بگویم این یک فرض نسبتاً عجیب است. ما همیشه گفته ایم که مورد [Giorgio] ناپولیتانو استثنایی بود. رئیس جمهور ماتارلا قبلاً نظرات خود را در این مورد بیان کرده است.

بیانیه مشترک جناح راست میانه، که سرانجام در 14 ژانویه نامزدی سیلویو برلوسکونی را پیشنهاد کرد، جوزپه کونته را بر آن داشت تا بپرد و بُعد «حزبی» خود را محکوم کند، که «مذاکرات در حال انجام برای دستیابی به راه حل و یک فرد را به تأخیر می اندازد». تا حد امکان به طور گسترده نامزدی کاوالرا از نظر او “غیرقابل قبول” است. سیلویو برلوسکونی به عنوان رئیس جمهور جمهوری برای ما گزینه ای غیرقابل قبول و غیرقابل اجراست. راست میانه نباید ایتالیا را مسدود کند. وی در توییتی نوشت: اینجا کشوری است که رنج می برد و منتظر پاسخ است، ما نمی توانیم پشت خانواده ها و مشاغل بازی کنیم.

با این حال، ماتئو سالوینی دعوت خود را برای بحث در مورد میز گرد تجدید کرد: “من دعوت لتا، کونته و رنتزی را برای ملاقات دور یک میز تمدید می کنم و تجدید خواهم کرد. […] بدون وتو پیشین“او گفت.

سیستم رای گیری که جای افتخاری به بازی طرفین می دهد

حق رای از طریق حق رای غیرمستقیم، انتخابات ریاست جمهوری یک هیئت انتخاباتی متشکل از نمایندگان پارلمان را متحد می کند – یعنی. 630 نماینده و 315 سناتور – به اضافه 58 نماینده منطقه ای. این می تواند چندین دور طول بکشد که اولین آن با فرمانی در 24 ژانویه ساعت 3 بعد از ظهر تعیین می شود. این انتخابات با اکثریت دو سوم مجلس در سه دور اول و با اکثریت مطلق پس از آن برنده شد که نشان دهنده علاقه به “عملیات سنجاب” سیلویو برلوسکونی است. این است که توسط توضیح داده شده است کوریره دلا سرا“شکار فردی برای رای دهندگان بالقوه در پارلمان، که باید به سهمیه بیش از 505 – اکثریت مطلق رای دهندگان – در چهارمین رای کویرینال منجر شود، با توجه به اینکه دو سوم مورد نیاز برای سه نفر اول تقریبا غیرممکن است.”

با این حال، چنین انتخاباتی، نزدیک به برگه هایی که فرانسه در جمهوری چهارم می شناخت، ریاست جمهوری ایتالیا را در بازی حزبی قفل کرد، همانطور که این انتخابات جدید دوباره نشان می دهد. بنابراین، مذاکرات داخلی، که گاه با رویارویی غیرمستقیم نیروهای سیاسی معاشقه می‌کند، زمینه مساعدی را برای محاصره‌های نهادی فراهم می‌کند، همانطور که در زمان انتخاب مجدد جورجیو ناپولیتانو در سال 2013 به دلیل نامزدی نامزدی شد.

با این حال، اگر رئیس جمهور ایتالیا به دلیل فقدان حق امتیاز واقعی با “رئیس جمهور داوودی ها” فرانسه در جمهوری های سوم و چهارم مقایسه شود، سرجیو ماتارلا نوآوری هایی را در عمل به قدرت ارائه کرده است. رئیس‌جمهور ایتالیا با بازی بر اساس تفسیر قانون اساسی، در سال 2018 از تشکیل یک دولت بین اتحادیه و جنبش 5 ستاره جلوگیری کرد که قرار بود یک اقتصاددان با حاکمیت مطلق را شامل شود: پائولو ساوونا. سرجیو ماتارلا با تظاهر به اینکه قانون اساسی، که او تضمین می‌کند، مشارکت ایتالیا در ساخت‌وساز اروپا را تضمین می‌کند، معتقد است که ادامه انتصاب چنین وزیری با متن مغایر با متن است و دوره‌ای از بلاتکلیفی را باز می‌کند که رای‌دهندگان این بار آن را پیش‌بینی نکرده بودند. و می تواند به یک بحران سیاسی منجر شود. اگر این رویه ادامه پیدا کند، در آن صورت رئیس جمهور جمهوری ایتالیا واقعاً می تواند این قدرت را داشته باشد که در سال های آینده جلوی بازی سیاسی ایتالیا را بگیرد.

Fabrizio Tributio-Bugatti
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

دانلود رایگان مقاله

ایندکسر