یک رهبر جدید تلاش می کند برای هدایت عراق از طریق آمریکا و ایران رقابت

توسط ایزابل Coles نزدیک ایزابل Coles بیوگرافی @isabelcoles ایزابل.coles@wsj.com در بیروت و غس

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 9 خرداد 1399

ایالات متحده آمریکا و ایران, دشمنان در سراسر خاورمیانه را بی سر و صدا coalesced پشت یک سیاستمدار عراقی هر دو را به عنوان مهم به بیشتر جلوگیری از هرج و مرج در کشور است.

مصطفی Kadhimi, ادای سوگند به عنوان نخست وزیر این ماه با گره از هر دو تهران و واشنگتن است پله در بین دو ملت که بارها و بارها درگیری در عراق است. این تنش هایش با خشونت در ماه ژانویه با کشتن از ایران مسلح ، ژنرال قاسم سلیمانی در آمریکا حمله نظامی خود به عربستان در بغداد پس از ایران در تلافی حملات که مجروح شدن بیش از 100 سرباز آمریکایی.

آقای Kadhimi عراق سابق رئیس اطلاعات باید تعادل هر دو روابط در تلاش برای جلوگیری از کشور خود را از تبدیل شدن به یک میدان نبرد دوباره.

Antigovernment معترضان به خیابانها بازگشتند در بغداد در مارس 10 بعد از آقای Kadhimi گرفت ،

عکس: خالد محمد/آسوشیتد پرس

به عنوان نخست وزیر آقای Kadhimi در حال حاضر ساخته شده و پیشنهادهای به معترضان که باید برافراشته در برابر نفوذ ایران و نرم افزار-ایران گروه هایی که دیدن این تظاهرات به عنوان یک آمریکایی طرح.

روز پس از به دست گرفتن او دستور حمله علیه یک گروه شبه نظامی که به کشته شدن یک معترض در شهر جنوبی بصره در حرکت دیده می شود به عنوان یک نشانه ای از قصد برای محدود کردن بیشتر قدرتمند جناح های مربوط به ایران

روز بعد در یک حرکت ظاهری به اطمینان این که از سوی ایران حمایت شبه نظامیان او در بازدید از مقر خود و ستایش نقش خود را در جنگ علیه دولت اسلامی.

"او باعث می شود دوستان و حتی دشمنان او گفت:" Ghaleb al-Shahbander یک عراق مفسر است که شناخته شده آقای Kadhimi پس از خود ،

آقای Kadhimi, مرکز, ملاقات, on May 16 با سر نیروهای مردمی یک چتر گروه از شبه نظامیان در عراق است.

عکس: عراق نخست وزیر ترکیه/ایسنا

نخست وزیر هواداران امیدوارند که او قادر خواهد بود برای حفظ تعادل شکننده به عنوان او تلاش می کند برای تنظیم عراق در یک مسیر پس از این کشور پدید آمده از جنگ علیه دولت اسلامی و مبارزات با فشارهای قیمت نفت پایین است.

چالش آقای Kadhimi مواجه هستند. تظاهرات خیابانی که مجبور سلف خود به استعفا کرده اند زوال یافت اما خشم عمومی بیشتر از همیشه است. نیروهای امنیتی به کشته شدن بیش از 500 نفر در تلاش برای سرکوب ناآرامی.

در ضمن دولت اسلامی ramped تا حملات علیه نیروهای امنیتی عراق به دنبال بهره برداری از چالشهای امنیتی ناشی از کروناویروس جدید و ترک در همکاری بین واشنگتن و بغداد است.

مقامات ایالات متحده از نزدیک با آقای Kadhimi در ظرفیت خود را به عنوان رئیس اطلاعات در طول جنگ علیه دولت اسلامی و ظهور خود را ارائه فرصتی برای ترمیم روابط است که ساییده شده تحت نخست وزیر سابق عادل عبد المهدی.

دیوید Schenker آمریکا معاون وزیر امور خارجه در امور خاور نزدیک وزارت امور داخله گفت: آقای Kadhimi انجام داده بود "یک کار خوب" را به عنوان رئیس اطلاعات و استقبال نخست وزیری خود را.

عراق جنگنده با نیروهای مردمی در بازرسی از سایت مه 2 حمله دولت اسلامی حدود 110 کیلومتری شمال پایتخت.

عکس: ahmad al-rubaye/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

این دو کشور برای تشکیل یک استراتژیک گفت و گو در ماه ژوئن به تعریف نظر خود را در رابطه آینده. واشنگتن به دنبال کاهش تعهدات خود را بدون فعال کردن دولت اسلامی به ظهور مجدد و می بیند آقای Kadhimi به عنوان یک شریک که ممکن است مایل به نگه داشتن عراق از دست خوش پیشامد میشه بیشتر به تهران مدار.

"وجود دارد برخی از امید و خوش بینی است که ما یک شریک است که این کار در درجه اول برای عراق گفت:" یک دیپلمات غربی.

اولین مقام خارجی بازدیدکننده داشته است توسط یک عضو از آقای Kadhimi کابینه—وزیر دارایی علی Allawi که همچنین معاون نخست وزیر و سرپرست وزارت نفت وزیر بود و عربستان سعودی و کویت. ایالات متحده به مدت طولانی تشویق عراق برای تقویت روابط با این همسایگان عرب سنی به عنوان یک وزنه تعادل به کشور ایران.

هدف از سفر او به "توازن عراق روابط به خصوص روابط اقتصادی و تجاری است که به شدت وزن به سمت ترکیه و ایران, آقای Allawi گفت: در طول سفر خود به ریاض.

ایران از متحدان خود در عراق را ساخته اند هیچ راز نارضایتی خود را با انتصاب آقای Kadhimi آنها به عنوان یک دست نشانده آمریکا.

اعضای سعودی گروه Kataib حزب الله جمع شده بودند برای تشییع جنازه از ایران مسلح ، ژنرال قاسم سلیمانی در بغداد در اوایل ماه ژانویه و پس از او کشته شد در یک حمله هوایی آمریکا.

عکس: thaier al-sudani/ایسنا

اما برای تهران وجود دارد مزایای اقامت برای یک نخست وزیر که می تواند تعامل سازنده با آمریکا ساعت پس از آقای Kadhimi تایید شد به عنوان نخست وزیر, واشنگتن, تمدید چشم پوشی اجازه دادن به عراق برای ادامه واردات گاز ایران و برق برای 120 روز بدون اینکه تحریم.

یک مقام رسمی نزدیک به آقای Kadhimi توصیف چشم پوشی به عنوان یک تاسیسات برای تهران. ایران با آن مواجه است حاد فشار اقتصادی از تحریم های ایالات متحده مرکب خود را شیوع Covid-19 بیماری ناشی از کروناویروس جدید.

به اشتراک گذاری افکار خود را

چه شده است بهترین راه برای عراق به رشد? پیوستن به مکالمه زیر.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران تبریک گفت آقای Kadhimi در حال تبدیل شدن به نخست وزیر در یک تماس در اوایل این ماه و ابراز تهران حمایت خود را از دولت خواستار دو کشور برای گسترش روابط تجاری.

در روشن ترین نشانه در عین حال که تهران نمی خواهند به تشدید ایالات متحده در حال حاضر حملات راکتی هدف قرار دادن سربازان آمریکایی در عراق دم از مارس.

ایران نیز در شمارش آقای Kadhimi توانایی اهرم های بین المللی حسن نیت برای پشتیبانی در جلوگيري از عراق اقتصاد است که یک خروجی برای ایران و کسب و کار. عراق شده است, ضربه سخت تضعیف قیمت نفت فروش که حساب برای بیش از 90 ٪ از بغداد درآمد.

"ایران نمی خواهید برای دیدن یک فروپاشی اقتصادی از عمده تجارت شریک زندگی" گفت: این مقام نزدیک به نخست وزیر.

تهران نیست و انتظار می رود به دور از دیرینه ضد آمریکایی مواضع با وجود شکست از دست دادن ژنرال سلیمانی و خود را به نقطه در عراق, عراق شبه نظامی فرمانده ابو مهدی-Mohandes در آمریکا اعتصاب.

"من فکر نمی کنم واقعا وجود دارد هر گونه تغییر در ایران را استراتژیک علاقه در تلاش برای مطمئن شوید که وجود دارد این است که یک دولت و نظام سیاسی در عراق است که آنها می توانند تسلط" این دیپلمات غربی گفت. "چگونه آنها را در مورد که شاید کمی متفاوت است در حال حاضر."

برخی از مخالفان آقای Kadhimi از جمله در این بغداد در اعتراض سایت در ماه آوریل زمانی که او هنوز هم سر از عراق هوش او را متهم بودن آمریکا دست نشانده.

عکس: خالد محمد/آسوشیتد پرس

ایران هنوز هم می توانید فعال کردن آرایه ای از گروه های مسلح در عراق است که سوگند وفاداری به رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای ، "آنها اخلال گران در حالت آماده به کار" گفت: بغداد-بر اساس تحلیلگر سیاسی Sajad Jiyad.

به عنوان یک یادآوری یک فروند راکت شلیک شده در مارس 19 به بغداد را به شدت غنی شده "منطقه سبز" که در آن سفارت ایالات متحده و دیگر ماموریت های دیپلماتیک قرار دارد قطع بام سابق مجلس ،

در ماه های اخیر, یک محصول جدید از شبه نظامیان پدید آمده به تهدید آمریکا, ارائه پوشش برای ایران بهتر برقرار متحدان در عراق که رفته اند به سیاست است.

برخورد با آن گروه خواهد شد یک آزمایش از آقای Kadhimi توانایی به تعادل منافع ایران و آمریکا با کسانی که از عراق است.

یکی از قدرتمند ترین در ایران-حمایت گروه Kataib حزب الله خرس کینه علیه آقای Kadhimi متهم او را به دست داشتن در توطئه برای کشتن ژنرال سلیمانی. آن را ارائه کرده است هیچ مدرکی وجود ندارد.

عراق سرویس اطلاعات ملی را رد کرده است اتهامات و آقای Kadhimi با حضور در مراسم عزاداری برای خاکسپاری به طور کلی در ایران پرداخت جهات خود را در کنار سیاستمداران و چهره های مذهبی.

نوشتن به ایزابل Coles در isabel.coles@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن