به عنوان مستند برطرف هند کارگران مهاجر شروع به سر منزل

توسط Vibhuti Agarwal نزدیک Vibhuti Agarwal بیوگرافی @agarwalvibhuti vibhuti.agarwal@wsj.com و

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 22 اردیبهشت 1399

دهلی نو—هند به عنوان برطرف یکی از جهان ونرخ coronavirus مستندات میلیون ها نفر از کارگران مهاجر در حال مبارزه با یک سوال است که می تواند تعیین چگونه به سرعت اقتصاد کشور بهبود یابد و چگونه به طور گسترده ای گسترش ویروس: اقامت قرار داده است و یا رفتن به خانه ؟

خود اشتغالی افراد مجاز به ادامه کار و برخی از کارخانه ها و محله ها مغازه ها شروع کرده اند به بازگشایی هر چند در بخشی از ظرفیت. در همان زمان ملی راه آهن شرکت راه اندازی قطار ویژه برای کمک به کارگران از شهرهای شلوغ به روستاها. این فرصت را به بازگشت بیش از حد وسوسه انگیز برای برخی از به تصویب است.

"مشکل این است که حتی اگر کار رزومه امروز ممکن است آن را متوقف و دوباره پس از چند روز گفت:" محمد وسیم احمد, 39, که با این نسخهها کار به عنوان یک نجار در شهر تپه Nainital و برنامه ای برای بازگشت به روستای خود حدود 450 مایل دور. "چگونه می تواند ما را در این کار نامشخص وضعیت؟"

با آن گسترده مردم و شکاف بین فقیر و غنی مناطق هند بستگی دارد بیشتر از بسیاری از کشورهای در سپاه از کارگران که زندگی و کار دور از روستاهای خود را برای پشتیبانی از خود و خانواده به خانه بازگشت.

کارگران مهاجر در بمبئی منتظر قطار خود را.

عکس: indranil موکرجی/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

صدها میلیون نفر را در خود شهر به عنوان کارگران ساختمانی و امنیت سپاه پاسداران ریکشا pullers لودر, تحویل, عوامل, درایور, haircutters و داخلی کمک کند. بیشتر نمی دسترسی به مزایای اجتماعی مانند حقوق بازنشستگی, بیمه پرداخت می شود و یا بیمار را ترک کنند. آنها درآمد کمتر از 5 دلار در روز و بسیاری حتی نمی باید در حساب های بانکی.

تا چند روز گذشته مقامات دستور داده اند که آنها را به ماندن قرار داده و مسدود کردن هر کسی که سعی به بازگشت به خانه با بستن حمل و نقل و ترک آنها را بدون درآمد. از جان گذشته ده ها هزار راه می رفت در مسافت های طولانی زمانی که اولیه مستند اعلام شد, در مارس 24, تا زمانی که مقامات به زور مانع سفر در برخی موارد متفرق کردن جمعیت با باطوم.

در اوایل ممکن است نرخ بیکاری تا به حال به یک رکورد 27 درصد به گفته مرکز نظارت بر اقتصاد هند خصوصی ارائه دهنده اطلاعات.

ساخته شده است که در میان مهاجران آسیب پذیر به اقتصادی ضربه از مستندات و سلامت خطرات ناشی از کوروناویروس. بسیاری قفل شده را به عنوان گروه های بزرگ در محله های حمام و توالت امکانات.

پلیس متفرق کردن کارگران راه رفتن بر روی یک بزرگراه و سعی کنید برای رسیدن به روستاهای خود.

عکس: divyakant solanki/شاتر

سیما Mundoli یک استاد دانشگاه در بنگلور که داوطلبان با یک گروه تشکیل شده در ماه مارس برای کمک به کارگران گفت: تماس برای کمک رفته اند از تعداد انگشت شماری هر روز به صدها نفر. رشته کارگران اقدام شبکه رسیده است بیش از 18,000 مهاجران در سراسر کشور است.

"سطح ناامیدی بسیار ژرف. آنها پرش وعده های غذایی و یا تنها با داشتن یک وعده غذایی" او گفت:. "کارگران باید به طور کامل اجرا از پول است. ما نمی دانیم که چه به هفته های آینده نگه دارید."

چه اتفاقی می افتد با کارگران را شکل مرحله بعدی بحران در هند. بسیاری می خواهم به بازگشت به خانه بلافاصله با وجود این چشم انداز است که looser محدودیت در کسب و کار خواهد بازگرداندن حداقل برخی از شغل خود.

پلیس در برخی از موارد پراکنده جمعیت با باطوم.

عکس: divyakant solanki/شاتر

راه آهن هند اداره می شود 350 قطار ویژه به حمل و نقل برخی از 350,000 مسافران در روزهای اخیر عمدتا کارگران مهاجر فدرال صفحه اصلی وزارت روز یکشنبه گفت. مسافران پزشکی غربالگری و قرنطینه برای حداقل دو هفته زمانی که آنها وارد در مقصد خود را.

شانزده کارگران که در خواب بودند در راه آهن کشته شدند یک قطار در روز جمعه در غرب هند, یک افسر ارشد پلیس گفت:. آنها بر روی 100 مایل بازحمت حرکت کردن به یک ایستگاه قطار از جایی که آنها امیدوار بودند به هیئت مدیره قطار به روستاهای خود در مرکز هند افسر گفت.

Umesh Kumar, 32 آمد به دهلی نو پایتخت هشت سال پیش از شمال ایجاد کرد و کار به عنوان یک ساخت و ساز کارگر درآمد 500 روپیه ($6.60) در روز -- اما که خشک شده است.

"ما می دانیم که هیچ کس با ما استخدام در حال حاضر," او گفت:. "من تا به حال هیچ کار و هیچ پول است. ما در حال تغذیه توسط دولت است."

همسر باردار خود تماس های روزانه, او گفت:. خانواده کوچک پچ از زمین که بر روی آنها رشد گندم و برنج. آنها می توانید اشتراک خود را, اما این همه, او گفت:.

"من می توانم مشاغل کوچک شاید کار کسی در مزرعه و یا فروش سبزیجات," او گفت:. "که به من و خانواده من خوشحال است."

برخی از کارفرمایان نگرانی وجود دارد می تواند مانند بسیاری از او.

در Ludhiana یک شهرک صنعتی در هند شمالی پنجاب حدود 750,000 کارگران مهاجر شاغل هستند در صدها نفر از کوچک و متوسط در مقیاس کارخانه. بسیاری از نشده است پرداخت دستمزد کامل از این مستند آغاز شد و مشخص نیست زمانی که همه چیز را بهبود بخشد در این منطقه در نظر گرفته است که در معرض خطر منطقه.

S. C. Ralhan مدیر اجرایی سری ابزار صنایع گفت: دست ابزار ساز معمولا حدود 300 نفر از کارگران که دریافت حقوق و دستمزد پیشرفت برای پاسخگویی به نیازهای اساسی اما در غیر این صورت بوده است پرداخت نشده.

"خروج از مهاجران را به شدت تاثیر صادرات ما. چگونه ما روشن انباشت تقاضا از خریداران ما در ایالات متحده و اروپا؟" آقای Ralhan گفت.

M. S. Unnikrishnan, رسمی با کنفدراسیون صنعت هند گفت: کار نگرانی گسترده در میان رهبران کسب و کار.

"این دشوار خواهد بود برای میکرو, شرکت های کوچک و متوسط به حفظ کارگران در کوتاه مدت," او گفت:. "شرکت ها و صنایع را مجبور به ارائه مشوق به کارگران—از ارائه شرایط کاری ایمن برای مراقبت از نیازهای اساسی—به نگه داشتن آنها را در محل کار و به کسانی که ترک کرده اند."

برخی از کشورهای هند تلاش کرده اند برای جلوگیری از کارگران مهاجر از ترک. هند در جنوب ایالت کارناتاکا در ابتدا لغو قطار قبل از معکوس تصمیم خود را در میان گسترده خشم.

رشته کارگران مهاجر صبر کنید تا به نام خود و گواهی های پزشکی تایید به هیئت مدیره یک قطار.

عکس: پراکاش سینگ/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

در ضمن در روستاها بسیاری از آنها به همان اندازه نگران است. نه تنها آنها از دست دادن درآمد کارگران مهاجر ارسال آنها همچنین نیاز به آماده سازی امکانات قرنطینه.

راجان کومار یک رهبر محلی در روستای Maidapur در شرق هند گفت: بیش از 1000 محلی در شهرستانها در سراسر هند است.

"همه آنها می خواهند به بازگشت او گفت:" چیزی که او و مقامات دولتی مشغول به کار هستند به ترتیب و حتی برای پرداخت.

یک کارگر مهاجر در دهلی نو.

عکس: muralidharan/ایسنا

آنها در حال راه اندازی مراکز قرنطینه خارج از روستا در دو مدرسه خواهد شد که نگهبانی برای حفظ عودت از پیوستن به خانواده خود را به مدت سه هفته.

Ganesh Sahni 32 ساله که بارهای سنگ گرانیت در یک کارخانه در جنوب هند هزاران مایل از Maidapur گفت: او هیچ چاره ای جز بازگشت حتی اگر کارفرمای خود می گوید کار می تواند انتخاب کنید تا پس از چند ماه.

"چگونه ما برای زنده ماندن است که زمانی ؟ ما از گرسنگی می میرند اگر ما همچنان به ماندن در اینجا," او گفت:. "ما شده است بازمانده از خرید مواد غذایی از مغازه های محلی در اعتبار اما ما نبوده و قادر به پرداخت آنچه که ما در حال حاضر به آنها مدیون است."

نوشتن به Vibhuti Agarwal در vibhuti.agarwal@wsj.com و کریشنا Pokharel در krishna.pokharel@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن