وحشیانه, باند افزایش می یابد به عنوان مکزیک را بالا تهدید امنیتی

توسط ژوئن منتس نزدیک ژوئن منتس بیوگرافی @jmontesWSJ ژوئن.montes@wsj.com و جثه ده کردبا جولا

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 18 تیر 1399

MEXICO CITY—در اواخر ماه ژوئن بیش از دو دوجین افراد مسلح سوار یک predawn کمین تیراندازی در شهر مکزیک رئیس پلیس به کاروان سوار برگ یاد رفرما خیابان و خرد آرامش پایتخت ظریف ترین محله خانه به سفیران وزرای کابینه و غولهای.

با استفاده از برت نیمه تفنگ مهاجمان سرند عمر گارسیا Harfuch زرهی حومه با بیش از 400 دور. رئیس پلیس آمار سه بار جان سالم به در برد و حتی مدیریت برای ارسال چند توییت از بیمارستان پس از عمل جراحی اضطراری به مطمئن شوید که همه می دانستند که او مقصر برای حمله: Jalisco نسل جدید کارتل های گروهی ایالات متحده counterdrug مقامات در نظر بزرگترین جنایی مواد مخدر تهدیدی برای ایالات متحده

کارتل که غالب تجارت در فنتانيل و متامفتامين تبدیل به مکزیک قدرتمند ترین سازمان های جنایی گرفتی بیشتر معروف کارتل سینالوآ که استفاده می شود اجرا شده توسط زندانی مواد مخدر خداوند Joaquin "ال Chapo" گوزمان و در حال حاضر موفق با فرزندان خود. و بیش از هر باند رقیب را Jalisco کارتل ساخته شده است آن را یک مشخصه برای حمله به مکزیک نیروهای امنیتی و خدمتگزاران مردم به طور مستقیم آن را بزرگترین خطر برای این کشور در زمان ثبات شکننده سابق و فعلی مقامات امنیتی می گویند.

بیش از دو دوجین افراد مسلح سوار یک predawn کمین در کاروان عمر گارسیا Harfuch شهر مکزیک رئیس پلیس در اواخر ماه ژوئن.

عکس: sáshenka gutiérrez/شاتر

سازمان یافته جرم و جنایت گروه کشته و بیش از 100 خدمتگزاران مردم در Jalisco کشور از جمله فدرال و ایالتی و محلی پلیس و سربازان و شهرداران ، اعضای شورای یک دولت وزیر گردشگری و فدرال نماینده مجلس, به گفته مقامات وزارت امور خارجه ، در ماه گذشته منجر به کشته شدن یک قاضی فدرال و همسرش. در حال حاضر تحلیلگران نگران این حمله در پایتخت رئیس پلیس نشان می دهد این است که راه اندازی یک کمپین گسترده تر از عذاب.

"این افراد باید قدرت شلیک و پول برای به چالش کشیدن دولت مکزیک گفت:" رناتو فروش مکزیک امنیت کمیساریای از سال 2015 تا 2018. "این Jalisco نسل جدید کارتل است فوری ترین تهدید برای مکزیک امنیت ملی است."

مقامات مکزیکی گفت که شنود مکالمات تلفنی نشان می دهد که اوپک در هفته های اخیر کشیده شده است تا لیست هدف مقامات دولتی بالا. یکی از آنها مقامات می گویند آقای گارسیا Harfuch این شهر مکزیک رئیس پلیس. دیگری بود که انریکه الفرو فرماندار Jalisco که سرمایه گوادالاخارا مکزیک است دومین شهر بزرگ.

"این یک نمونه از چالش دولت مکزیک است که در مواجهه با" آقای الفرو گفت: در یک مصاحبه رادیویی در هفته گذشته و پس از افشای است که مقامات فدرال به او هشدار داده بود نام او را در لیست آمار. "آنچه که ما در حال دیدن یک تهدید برای موسسات."

این Jalisco نسل جدید کارتل کشته شدن بیش از 100 خدمتگزاران مردم در مکزیک Jalisco دولت است. در اینجا نیروهای فدرال در Jalisco تاریخ 21 ژوئن 2019.

عکس: فرانسیسکو guasco/شاتر

هفته گذشته افراد مسلح پشت سر هم به مواد مخدر در مرکز توانبخشی در شهرستان رینکن ده تمیو در مرکزی مکزیک گوآناخوآتو و کشته شدن 28 نفر است. گوآناخوآتو خانه را به هزاران نفر از بازنشستگان آمریکایی و همچنین به عنوان عمده خودکار تولید گیاهان تبدیل شده است مکزیک خونین میدان جنگ. این است که در آن Jalisco کارتل مبارزه با باندهای محلی برای گردش کنترل از 3 میلیارد دلار در بازار به سرقت رفته و بنزین است. توانبخشی-مرکز حمله در دست بررسی است.

کارتل نیز تبدیل شدن به شماره 1 هدف ایالات متحده اداره مبارزه با مواد مخدر که قرار است تا 10 میلیون دلار پاداش برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری رهبر آن Nemesio Oseguera سابق مکزیک شهرداری افسر پلیس که پس از خدمت زمان در زندان کالیفرنیا برای خرید و فروش هروئین. آقای Oseguera اعتقاد بر این است به پنهان شدن در کوه ها در جنوب Jalisco.

در آن 2019 سالانه گزارش DEA گفت: کارتل توزیع هاب در لس آنجلس, نیویورک شهرستان, شیکاگو, شیکاگو و آتلانتا. وزارت دادگستری ایالات متحده در نظر گرفته آن را "به خوبی مسلح کارتل در مکزیک است."

برای جانبازان آمریکای لاتین, مو, مواد مخدر و جنگ و حملات در مکزیک نیروهای امنیتی در حال ناراحت کننده است یادآور مبارزات انتخاباتی برپا شده توسط کوکائین شخص مهم در میان یکدسته پابلو اسکوبار در برابر دولت کلمبیا در اواخر 1980s موجی از ترور که شامل ترور سیاستمداران و روزنامه نگاران از سقوط یک Avianca هواپیمای مسافربری و بمب گذاری در مراکز خرید در پایتخت.

هفته گذشته افراد مسلح کشته و 28 نفر در مبارزه با مواد مخدر مرکز توانبخشی در شهرستان رینکن ده تمیو در مرکزی مکزیک, Guanajuato.

عکس: stringer/ایسنا

دیگران فکر می کنم Jalisco کارتل است که هنوز هم یک راه طولانی از حملات هدفمند غیرنظامیان بیگناه به عنوان یک ابزار برای وادار کردن دولت به عقب نشینی. "ما هنوز هم در برخورد با جنایتکاران که می خواهند به پول و مواد مخدر-تروریست ها که می خواهند به اعمال یک دستور کار سیاسی" گفت: Manelich Castilla, رئیس سابق مکزیک پلیس فدرال. "ما باید همه چیز را به تقویت ضد جنایی دستور کار بنابراین ما لازم نیست که برای مقابله در آینده با یک ضد تروریستی در دستور کار است."

آنچه روشن است این است که این کارتل در حال رشد است پررنگ تر.

از آن روزهای اولیه, Jalisco کارتل نشده است ترس به خشونت چالش دولت مکزیک. در سال 2015 کارتل اعضای ضرب گلوله یک مکزیکی نیروی هوایی هلیکوپتر با rocket-propelled grenade, کشته شدن هشت سرباز و یک پلیس. این اولین باری جرم سازمان یافته گروه تا به حال به ضرب گلوله یک هواپیمای نظامی.

این CJNG آن را به عنوان شناخته شده برای آن حروف در زبان اسپانیایی در حال حاضر در عمل در 27 مکزیک 32 ایالت از 16 ایالت در سال 2015 به گفته های اخیر مکزیک گزارش اطلاعات. در حالی که کارتل های رقیب را تضعیف شده است با درگیری های داخلی و گاهی انشعاب به ده ها تن از باندهای متخاصم به Jalisco کارتل نگهداری گسترده متحد رهبری مکزیکی مقام اطلاعاتی گفت.

این باند آن شناخته شده است شبه نظامی آموزش ها و تاکتیک های. مکزیکی سربازان را کشف و ضبط موقت کارخانه در Jalisco کوه ها که در آن اعضای کارتل جمع آوری خود را تفنگ سابق امور خارجه رئیس پلیس گفت:. در یکی رها اردوگاه مقامات محلی پیدا فرسوده و کپی به زبان انگلیسی سان تزو "هنر جنگ" کلاسیک نظامی چینی رساله.

ایالات متحده در مبارزه با مواد مخدر دولت قرار داده تا 10 میلیون دلار پاداش برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری Nemesio Oseguera.

عکس: K. C. آلفرد/San Diego Union-Tribune/TNS/ABACA مطبوعات/ایسنا

برخی از تحلیلگران امنیتی بر این باورند که اوپک در پاسخ به های اخیر ضربات آن رنج می برد در هر دو طرف مرز ایالات متحده و مکزیک.

برخی از کسانی که در ضربات اند عمیقا شخصی است. در ماه فوریه روبن Oseguera, 30, پسر و وارث ظاهری از رهبر کارتل بود که استرداد به آمریکا به صورت اتهام مواد مخدر در واشنگتن است. جوان Oseguera شده بود مبارزه با تروریسم پس از دستگیری او در سال 2015. اما فرهنگ جامعه تبدیل توسط مکزیک به آمریکا افزایش یافت و در این سال پس از ایالات متحده دادستان کل ویلیام بر آنها ساخته شده است یک اولویت در مذاکرات با مقامات مکزیکی.

در اوایل این ماه یک قاضی فدرال و همسر خود را به ضرب گلوله کشته شدند در کولیما دولت که همسایه, Jalisco. قاضی نقش در یکی از موارد در برابر کوچکتر Oseguera.

روبن Oseguera گفت: او بی گناه است از همه اتهامات علیه او.

در ماه ژوئن در مکزیک وزارت مالیه گفت: آن را به حال منجمد نزدیک به 2000 حساب های بانکی مرتبط, Jalisco کارتل. در ماه مارس ایالات متحده گفت: آن دستگیر شده بود بیش از 600 نفر در سراسر ایالات متحده و دست پایین در برخی از 350 کیفرخواست از افراد مرتبط با, Jalisco کارتل.

"من احساس می کنم که Jalisco کارتل است که در جنگهای صلیبی از انتقام برای صدمات آنها احساس می کنند که رنج می برد می گوید:" ادواردو Guerrero, مکزیکی تحلیلگر امنیتی. "ما در آغاز یک موج قتل عام و ترور از پلیس و مقامات قضایی. این بخشی از یک استراتژی برای نشان دادن قدرت به دولت است."

چند تحلیلگران گفت: Jalisco باند ممکن است همچنین خشم ادراک طرفداری از رئیس جمهوری مکزیک آندرس مانوئل لوپز Obrador به رقبای اصلی خود را Sinaloa باند. در دو سال گذشته رئیس جمهور گفت که او احساس همدردی برای "ال Chapo" پس از او محکوم به زندگی در زندان در آمریکا, او همچنین به طور خلاصه با مواد مخدر خداوند را تعهد به کمک به او را دریافت ویزا به آمریکا برای دیدار پسرش. و سال گذشته او دستور آزادی آقای گوزمان را که نیروهای ارتش تا به حال به طور خلاصه به بازداشت و پس از کارتل افراد مسلح با حمله به شهر. رئیس جمهور گفت که او در عمل برای جلوگیری از یک قتل عام.

"تا زمانی که دولت نمی یک خط عبور و به نفع یک گروه خاص هنجارهای حفظ" گفت: آقای فروش. "اما درست یا غلط این Jalisco کارتل معتقد است که دولت در حال حاضر عبور از این خط. که راه آن را به نظر می رسد."

تماس به مکزیک وزارت امنیت عمومی به دنبال نظر نمی بازگشت.

روبن Oseguera, پسر و وارث ظاهری از Jalisco رهبر کارتل بود که استرداد به آمریکا به صورت اتهام مواد مخدر در واشنگتن است.

عکس: Secretaria de Gobernacion/ایسنا

ترور در زندگی شهر مکزیک رئیس پلیس که دستورات یک نیروی برخی از 90000 افسران نشان دهنده یک چالش بی سابقه تحلیلگران می گویند.

آقای گارسیا Harfuch بخش مشبک عمده دستگیری ها در ماه های اخیر رهبران دو متخاصم شهر مکزیک مافیایی که یکی از آنها متفقین به Jalisco کارتل. اما بالا شهر مکزیک گفت: این حمله ممکن است یک انتقام گیری شخصی در. آقای گارسیا Harfuch شد سر از هوش تقسیم پلیس فدرال که آقای Oseguera پسر دستگیر شد و در سال 2015 این مقام گفت.

کارتل رو به رشد ابراز وجود ارائه آقای لوپز Obrador با یک معضل است. رئيس جمهور در زمان کار در سال 2018 با وعده او انجام دور با مکزیک فزاینده خشونت با حمله به فقر است. تا کنون خشونت افزایش یافته است بیشتر و مکزیک ارسال شده یک رکورد تعداد قتل در سال 2019.

مصرف پایین Jalisco کارتل فقط ممکن است منجر به تکه تکه شدن سازمان و بیشتر برادرکشی و خشونت برخی از تحلیلگران می گویند. اما آنها هشدار می دهند اگر آقای لوپز Obrador پاسخ نمی دهند با زور و اجبار او خواهد شد با ارسال یک پیام به جرم و جنایت سازمان یافته است که آنها از مصونیت برخوردارند.

"لوپز Obrador است در یک, معمای," گفت: Falko ارنست, یک تحلیلگر امنیتی با غیر انتفاعی بین المللی بحران ، "اگر او عمل شجاعانه او خواهد بود تضعیف خود را بدهند. اگر او نمی کند, قانون کارتل خواهد آن را به عنوان یک پیام از مصونیت از مجازات."

نوشتن به خوان در منتس juan.montes@wsj.com و جثه ده کردبا در jose.decordoba@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن