کسب و کار به بریده بریده در خارج از کشور سرمایه گذاری میان همه گیر خطرات

یک کارگر کارخانه فولکس واگن در پزنان, لهستان. شرکت های چند ملیتی با توجه به چگونه به تولید نزدیک به خ

توسط ISTGAHESHOMAREYEK در 27 خرداد 1399

یک کارگر کارخانه فولکس واگن در پزنان, لهستان. شرکت های چند ملیتی با توجه به چگونه به تولید نزدیک به خانه و کاهش اتکا به چین است.

عکس: jakub kaczmarczyk/شاتر

کسب و کار خواهد اسلش جدید در خارج از کشور سرمایه گذاری 40 درصد در سال جاری و به اندازه 10 درصد در سال آینده بر اساس گزارش جدید سازمان ملل متحد پیش بینی به عنوان اختلال از coronavirus همه گیر فشار شرکت های چند ملیتی را به تولید نزدیک به خانه. این روند را با ضربه فقیر کشورهای در حال توسعه سخت ترین.

در گزارش سالانه خود در مورد چشم انداز برای سرمایه گذاری مستقیم خارجی, U. N. کنفرانس تجارت و توسعه گفت: کاهش سود خواهد بود که عامل اصلی پشت این سال سقوط در سرمایه گذاری های جدید. Unctad گفت: سود میان 5,000 بزرگترین شرکت هایی که کار در سطح بین المللی انتظار می رود به کاهش 40 درصد به طور متوسط. برخی از صنایع پیش بینی زیان.

ژنو-تحقیق بر بدن گفت: سرمایه گذاری مستقیم خارجی تنها شروع به بهبود می یابند در سال 2022 اما باقی خواهد ماند رام از طریق دهه آینده به عنوان کسب و کار اتخاذ محتاط تر نگرش به جهانی شدن—فرایند است که در آن تولید شده است تقسیم و گسترش در سراسر جهان از سال 1980s.

اختلال در منابع ناشی از این بیماری همه گیر است مجبور به شرکت های چند ملیتی و سیاست گذاران در نظر گرفتن راه هایی را تولید نزدیک به صفحه اصلی حفاظت از تولید کالاهای اساسی و کاهش وابستگی چین به عنوان یک تولید پایه.

در بالا از آن فوری فشارهای Unctad گفت: رشد بالقوه از اتوماسیون, افزایش ناسیونالیسم اقتصادی و تفاوت های کربن-استانداردهای تولید گازهای گلخانه ای نیز ممکن است نقشی در نوسانات سرمایه گذاری خارجی جریان می یابد.

جهانی coronavirus موارد صلیب 8 میلیون; فدرال رزرو اعزام 250 میلیارد برنامه اعطای وام برای خرید فردی اوراق قرضه شرکت های بزرگ; ایالات متحده باز می شود درب به بیشتر مسافر پرواز با شرکت های هواپیمایی. وال استریت ژورنال است Jason بلینی آخرین در این بیماری همه گیر. عکس: یوهانس Eisele/AFP

که می تواند صدمه دیده است چشم انداز رشد در کشورهای در حال توسعه که باید با تکیه بر جذب سرمایه گذاری خارجی و فن آوری های جدید را به ارمغان می آورد به رشد و بالا بردن استانداردهای زندگی برای یک دستمزد پایین نیروی کار است.

"اولین پله در توسعه نردبان می تواند تبدیل به بسیار سخت تر برای صعود گفت:" Unctad دبیر کل Mukhisa Kituyi. "این ممکن است برای عمده سیاست تجدید نظر."

پیش بینی کاهش سرمایه گذاری مستقیم خارجی در این سال خواهد بود که بزرگترین نو سنگر سازی در پاسخ به بدتر شدن چشم انداز اقتصادی از زمان شروع ثبت در 1970s. که به دنبال آن بهبودی ضعیف از کاهش سرمایه گذاری خارجی است که پس از سال 2008 بحران مالی جهانی. سرمایه گذاری خارجی به اوج خود رسید در سال 2015 در 2 تریلیون دلار. کاهش انتظار می رود در سال 2020 را که در مجموع زیر $1 تریلیون دلار با کشورهای در حال توسعه به خصوص احساس درد.

"آنها قادر به در محل قرار داده همان حمایت اقتصادی اقدامات به عنوان اقتصادهای توسعه یافته" گفت: James ژان, Unctad مدیر سرمایه گذاری و سرمایه گذاری.

به اشتراک گذاری افکار خود را

خواهد همه گیر را در دراز مدت تاثیر بر سرمایه گذاری خارجی ؟ چرا که نه ؟ پیوستن به مکالمه زیر.

در حالی که کل سرمایه گذاری در خارج از کشور در طول دهه آینده ممکن است کمتر از آن بود که قبل از همه گیر برخی از کشورها می تواند به نفع ایستاده از تلاش برای تنوع بخشیدن به دور از چین Unctad گفت. جهان و دومین اقتصاد نقش مهمی در زنجیره تامین بسیاری از شرکت ها. اما آن مستند در پاسخ به شیوع کروناویروس مصور خطر از تکیه بیش از حد به شدت در هر محل.

اما تنوع به تنهایی بعید است که به رشد برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه. در این گزارش Unctad گفت: دولت باید به جای هدف به گسترش بازارهای منطقه ای برای تولید کالا و ساخت بزرگتر خدمات بخش و ارتقاء زیرساخت های خود را.

احتمال تضعیف سرمایه گذاری خارجی ممکن است ترکیب دیگر چالش های پیش روی کشورهای در حال توسعه. بانک جهانی هشدار داد در اوایل این ماه است که اقتصادهای در حال توسعه وارد coronavirus همه گیر در یک موقعیت آسیب پذیر تر در مقایسه با بحران مالی جهانی از یک دهه پیش. آنها باید بیشتر بدهی پیری جمعیت های ضعیف تر تقاضا برای کالا و تجارت تنش که ضعیف بین المللی جریان کالا و خدمات و حتی قبل از همه گیر شروع بانک جهانی گفت.

نوشتن به پل Hannon در paul.hannon@wsj.com

کپی رایت ©2020 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب